Reklam
Reklam
istanbul escort

Haydi, aşka koşalım.

Sararmış sayfaların arasında sararmış bir çiçek buldum. Ve de kurumuş. Zaten kokusunda değişmiş. Âmâ hatıralarda renk kaybı olmadı. Her şey capcanlı, pırıl pırıl aydınlık. Çiçeğin bana verildiği o günü yaşadım yeniden. Onu bana uzatan zarif ince parmaklı bir el. Bir çift sevdalı bakış, mutlu bir gülümseyiş ve hep Saklayacağım vaadi.

Haydi, aşka koşalım.
Bu içerik 947 kez okundu.
Reklam

  

                                                                                 

 Yazan: Eda şimşek

 

Sararmış sayfaların arasında sararmış bir çiçek buldum. Ve de kurumuş. Zaten kokusunda değişmiş. Âmâ hatıralarda renk kaybı olmadı. Her şey capcanlı, pırıl pırıl aydınlık. Çiçeğin bana verildiği o günü yaşadım yeniden. Onu

Bana uzatan zarif ince parmaklı bir el. Bir çift sevdalı bakış, mutlu bir gülümseyiş ve hep

Saklayacağım vaadi.

          Şimdi düşünüyorum da, aynı mutluluğu yaşatan nice değişik aşklar yaşadım ve mutlaka yaşayacağım yeniler olacak. Ama başka biçimlerde, başka tatlarda. Aşk için illa bir çift sevdalı bakışın şart olmadığını anladım artık. Bir yaz akşamında esen ılık rüzgâr aşk ürperişleri verebilir tenime. Bir yaprak dalında sallanırken, kelebek uçarken, arılar

Vızıldayarak bal yaparlarken, Güneşin utangaç, kızarmış yanaklarıyla bana gülümsediği saatlerde yeni aşklar yaşayabilirim benliğimde. Bu hepimiz için geçerli.

          Sert, sulu bir elmayı sağlıkla, zevkle ısırırken, buz gibi suyu serinleyerek içerken, bir dosttan gelen sevgi dolu mektubu okurken, dua ederken, yüzerken suların verdiği dinginliği vücudumuzda hissederken AŞK duyabiliriz.

           Özet olarak 'yaşam aşkı' .Yaşama sevincinin yarattığı aşk. Farkındalığımızın keşfettirdiği var olma aşkı. Yeter ki aşk isteyelim. Geriye ve ileriye dönük olmadan anı yaşamaya hissetmeye gayret edersek, aşkı duygu bedenimizin her zerresinde tüm varlığıyla algılamak mümkün olur. Evrende mükemmel olmayan tek şey düşünülemez bile. Bu mükemmellik görebileni, ya da gönül gözüyle görebileni Tanrısal aşka doğru yola çıkaracaktır. İşte aşkların en büyüğü, en kusursuzu ve en muhteşemi. Ben bebeğini kucağına almış, öpüp koklarken, onunla sevgi alışverişi yaptığı anda bir annenin algılamakta ve yaşamakta olduğu sevgini yaşam+tanrı aşkları olduğuna inanıyorum.

          Bizler görmeyi, tatmayı gerçekten istiyorsak, aşkı uzaklarda aramamıza gerek yok.  Her an, her yerde baktığımız yerde duruyor zaten. Bizi bekliyor. Ne duruyoruz öyleyse. Haydi, aşka, haydi aşka koşalım.

                                                                                 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik