Reklam
Reklam
istanbul escort

Ali Türkoğlu“Paranın büyük güç olduğuna inanıyorum. Olmazsa olmazlarımın başında para geliyor.”

Ali Türkoğlu ile yaptığımız bu güzel söyleşiyi keyifle okuyacaksınız. İçinizi ısıtacak bu samimi söyleşi haberimizin devamında sizlerle...

Ali Türkoğlu“Paranın büyük güç olduğuna inanıyorum. Olmazsa olmazlarımın başında para geliyor.”
Bu içerik 2586 kez okundu.
Reklam

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

Bize biraz Ali Türkoğlu’nu anlatır mısınız?

Çok zor. Size nasıl anlatayım ki kendimi. Seyyar satıcılık hariç yapmadığım iş yok. Küçük yaşlarda su satmakta dahil. Belli bir yaşa gelince, güzel sanatların tamamıyla ilgilendim. Bir ara müzik yapmaya heveslendim. Gitar aldım. Gitar almakla olmayacağını anlayınca bıraktım onu. Bir süre müzikle ilgilendim. Temel müzik eğitimi, Türk Sanat müziği eğitimi aldım. Sadece teori bilgisinde kaldı. Hala amatör olarak şarkı söylüyorum. Okulu tiyatro turneleri yüzünden çok zor, yedi yılda bitirdim. Devamsızlıktan kaldım. Alaylı tabir ettiğimiz ustanın yanında yetişmeyle geçti eğitim sürecim. Bir çok ustanın yanında çalıştım. Kendimi hala bir kalfa olarak görüyorum. Okuldan verilen belgeler bunu doğrulamasa da iyi bir öğrenciyimdir. Birkaç tane televizyon dizisi var, dört beş tanesi uzun soluklu oldu. On, on iki tane projede oynamışlığım var. “Radar” diye bir şaka programı yaptım. Birkaç tane reklam filmi yaptım. Doksan altı, doksan yedi döneminde oldu bunlar. Şu anda da “Ayıp Ettik” isimli oyunla, hoş bir kadroyla sahneye çıkıyorum. Keyif aldığım sürece her işi yapıyorum. Bu da onlar dan bir tanesi.

 

Keşke şu projenin içinde yer alsaydım dediğiniz oldu mu?

Yok olmadı. Tabi ki maddi zorlukların dayatmasıyla mecburen bazı projelerde oynamak durumunda kaldık. Ama kötünün iyisi oldu. İğrenç bir şey bu keşke hiç oynamasaydım dediğim hiç olmadı. Genelde senaryoya bakıyorum, projeye bakıyorum. Ne kadar maddi zorluğum olmuşsa da, tabiri caizse soğan ekmek yiyip iki sene, üç sene hiç bir şey  yapmıyorum. Hakikaten soğan, ekmek yediğim dönemler oldu. Yapmazsanız da olmuyor.

Bu piyasada kolay iş bulmanızda kardeşiniz Nadide Sultan’ ın ünlü bir şarkıcı olmasının faydası oldu mu?

Hiçbir etkisi olmadı. Özellikle benim istediğim bir şey oldu bu. Geri durduğum bir şey. İlk ünlü olduğu dönem bende tiyatro yaparken, üç beş tane dergide yan yana fotoğraflarımız dışında pek görülmedik. Pek az insan bilir kardeş olduğumuzu. Yardımlaşma söz konusu olmadı. “Çifte Bela” diye bir dizide oynadık. “Çifte Bela” nın kastını yapan ve kardeşime o diziyi tavsiye eden, hadi oyna, yapabilirsin diyen benim. Bu Aslı Öyken’ in projesidir. Ben, Dost Elver, Gül Onat dışında kimse belli değildi. Ha, bir de Ayşe Tolga vardı. Ayşe Tolga’ ya bir partner aranırken onlar hiç bilmedikleri halde ben söyledim. Benim kız kardeşimdir, oynar bu projede diye. Dolayısıyla destek olmadığı gibi üstelik bir takım işlerde yaptırdık ona, öyle bir durum oldu.

Neden hep başrol yakışıklı erkeklere verilir.

Bu dünyada böyle. Gişe filmi dediğiniz de böyle. Birkaç tane tırnak içinde oyuncu var yakışıklı olmayan, onlara müsaade ediliyor. Al Pacino baktığınızda karizmatik diyebilirsiniz ama babyface değil. Bir sürü filmde oynuyor. Buna müsaade ediliyor Robert de Niro’ da öyle. Birkaç tane daha var. Türkiye de sektör daha bebek, sinema diye bakarsak. Televizyon dizisi diye bakarsak da ben Türkiye de dizi sektörü olduğuna inanmıyorum. Biz Amerika’nın elli yıl önce yaşadığını yaşıyoruz Türkiye de açıkçası biraz kirlilik var. Güzel kadın ihtiyacı, yakışıklı adam ihtiyacı var başroller için. Yapımcılar böyle bakıyor. Güzel resim iş yaptırıyor. Bu bir avantaj. Güzel tipi olduğu için yıllarca iç yapmış insanlar var. Bunu da ben anlamış değilim. Türkiye’de de inşallah bu zincir kırılır.

Canlandırdığınız bir karakterden stop dendiğinde kurtulabiliyor musunuz?

Tabi. Zaten kurtulamıyorsanız bu bir ruh hastalığıdır. Arkadaşın psikiyatriye görünmesi gerekir. Bir palto gibi giyinip çıktığınız kulisinize astığınız bir  kostümdür, giydiğiniz rol. Rolün etkisinde kalıyorsa, bu yürüyüşüne hayat biçimine yansıyorsa bir sorun var demektir. Psikiyatrisiyle görüşmesini tavsiye ederiz.

Aşk kişileri besler. Aşka ne kadar yakınsınız?

Çok fazla. Yani hep böyle çok fazla ihtiyacım oldu. Hep aşkın peşinden gittim doğrusu. Çok fazla yaralandım. Tırnak içinde kazık yedim. Uzun vade de kazandığımı düşünüyorum. Kısa vade de karşıma farklı çıksalar da aşka daima inandım. Aşksız hayat olmaz. Sağlıklı bir insan değildir aşık olmayan.

 

Oyunculukta kendinizi nasıl yetiştiriyorsunuz?

Çok oyuncu seyrediyorum. Çok oyun seyrediyorum. İnanın baştan sona izlediğim bir sürü proje var. Ama oyunculuk izliyorum. Kimseyle bir rekabetim, bir derdim olmadığım için kendimi dinliyorum. Kendimi tartıp zaman zaman ödüllendirdiğim, daha ziyade cezalandırdığım olmuştur. Bu pek tabi daha iyiye gitmek için. Kendim için ölçüm bu benim. Oturup insanlar ne yapıyor diye izliyorum. Tüm oyuncu arkadaşlarımızın, oyunculukları izlenmesi lazım.

Kıskanç mısınız?

Ben akrep burcuyum. Fevkalade kıskancımdır. Bazen bir arkadaşımı bir başka arkadaşımdan bile kıskanırım. Bazen kendimi kıskanırım falan. Kıskancım çok.

 

Hedefleriniz neler?

Türkiye de kalıcı olmak adına sinemaya biraz odaklandım. Sinema filmi yapmak istiyorum. Oynamakta değil, yazıp yönetmek işin içinde rejisör olarak çalışmakta var. Özellikle tiyatroya ve sinemaya dair bu manada hedeflerim var. Sinema daha ağır basıyor. Televizyon değil. Televizyona hiçbir şey yapmak istemiyorum bu piyasada. Ama maddi zorunluluklar gereği iş yapıyoruz.

Güzellik görecelidir. Siz kimlere güzel dersiniz?

Gözü güzel bakana. Benim için sadece ölçü genel tabirle çirkin sayılabilecek, çok insanla tanıştım, gözü güzel bakıyordu. Benim için güzel odur.

 

Yaşamınızda olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Paranın büyük güç olduğuna inanıyorum, olmazsa olmazlarımın başında para geliyor. Aşkı söylemeye gerek yok, onu başta söyleyeyim. Aşk, para ve maalesef sigara.

Bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ediyorum Onur Bey. Başarılar diliyorum.

 

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik