Reklam
Reklam
istanbul escort

İngiltere-Londra

Londra’yı birlikte biraz tanımaya çalışalım. Ben çok güzel günler geçirdim. Umarım siz de buraya gelirseniz güzel günler geçirirsiniz.

İngiltere-Londra
Bu içerik 1866 kez okundu.
Reklam

 

Gezgin: Gülbin Saylık Yamaner

Londra’yı birlikte biraz tanımaya çalışalım. Ben çok güzel günler geçirdim. Umarım siz de  buraya gelirseniz güzel günler geçirirsiniz.

Westminster Abbey (Katedralin içine giriş mümkün ancak 19 Pound. Biz dışarıdan baktık)

Parlemento Binası ve Big Ben

London Eye (mutlaka online rezervason yaptırın en az 500 metre kuyruk var)

Downing Street

Atlı Muhafizlar (Horse Parade Guards)

St James Park (İyi bir piknik alanı)

Trafalgar Meydanı (bakıp geçilecek bir yer)

Piccadily Meydanı (en hareketli bölge- özellikle gece gidilmesi gerekli)

Oxford Caddesi (Büyük mağazalar ve alışveriş bölgesi)

Bond Street (Oxford’un benzeri ancak butikler var)

Colombia Road Çiçek Pazarı; İnternette yazılanlara aldırmayın ve burayı listenizden silin. Daracık bir sokağın içinde binlerce insan izdiham halinde. Çiçekler deseniz boyunlarını bükmüşler.

Brick Lane Vintage ürünleri ile el işçiliği ürünlerinin sergilendiği ve aynı zamanda ikinci el pazarı

Camden Town ve Camden Lock Market; Londra’nın en ilginç bölgesi. Pazarı mutlaka görülmeye değer.  Tüm gün ayırabilirsiniz.

St Paul Katedrali; Lady Diana’nın düğününün yapıldığı, Thatcher’in cenazesinin kaldırıldığı Cristoph Wren imzalı bir sanat şaheseri. İçine mutlaka girin ve ücretsiz turlara katılın

London Tower ve Tower Bridge; Londra’nın 1200’lü yıllarda kullanılan kalesi ve ilk kralın sarayı burada. Ayrıca Anna Boleyn’in hayaletinin dolaştığı White Tower da görülmeye değer. Tower Bridge ise gördüğünüzde Londra’da olduğunuzu hatırlatan bir yapı.

Greenwich; Sıfır derece Meridyeninde mutlaka bir poz verilmeli. Eski gözlemevi şimdiki müze olan binada yer alan Yön Tayin cihazlarının hikayesi mutlaka izlenmeli.

Buckhingam Sarayı; İlk gün ters kaldığı için gidememiştik. İçinde bir kraliçe yaşayan saray yazın ziyaretçilere açık. Kışın ise uzaktan bakıyorsunuz.

British Museum İngilizlerin yağmacı bir toplum olduğunu gösteren ve orjinal yerlerinden kaçırılıp sergilenen çok sayıda tarihi eserin bulunduğu Dünyanın en iyi müzelerinden birisi. Giriş bedava, bağış zorunlu

Somerset House; Aslında London King’s College’in Güzel Sanatlar Bölümü. Ancak Monet, Van Gogh ve döneminin en iyi ressamlarının özel eserlerinin sergilendiği özel Cooultard Kolleksiyonu görülmeye değer.

Hayword Galeri; Biz Londra’da iken Işık Sergisi vardı. Hayatımda gördüğüm en ilginç sergiydi. Bu gibi sergilerin düzenlendiği bir sanat merkezi.

 

Tate Modern; Salvador Dali sonrası Sürrealist ve Modern Sanat akımı temsilcilerinin en nadide parçalarının sergilendiği muhteşem bir sanat merkezi.

Yeni bir gezide buluşmak üzere…

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik