Reklam
Reklam
istanbul escort

Latif doğan"Türkülerimde sadece küstüm için burada olmadığımı vurguluyorum."

Yine güzel bir röportajla karşınızdayız. Latif Doğan editörümüze tüm içtenliğiyle konuştu.

Latif doğan
Bu içerik 5324 kez okundu.
Reklam

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

Küstüm şarkısı isminizi daha geniş kitlelere duyurmanıza yardımcı oldu. Yeni albümünüzde de çok güzel şarkılar var. Ama bu albümünüzde küstüm şarkısı kadar sesinizi geniş kitlelere duyuracak bir şarkının olmamasından korkuyor musunuz?

Asla. Türkülerimde sadece küstüm için burada olmadığımı vurguluyorum. Sadece bu küstüm şarkısıyla bu camiada var olmadığımı vurguluyorum. Türkülerimi sadece türkü olsun diye okumuyorum. Halkın ve insanların kendisini bulabileceği, kendisini yaşayabileceği eserlere yer veriyorum.

Latif Doğan’ın bu camiada yeri nerede?

Ben olduğum yerdeyim. Halkın sevgisindeyim. Nerede olduğum önemli değil. Mühim olan olduğum yeri korumaktır. İnşallah olduğum yeri korurum.

 

Latif Doğan’ın dinleyici olarak hedeflediği kitle kimlerden oluşuyor?

Hedef kitlem yüzde seksen varoş kesimdir. Beni genelde varoş kesim dinler. Galiba onların duygularını ele alıyorum. Ben öyle yaşamışım. Öylede okuyorum. Öyle hissediyorum ama sağ olsun Türkiye’de bütün insanlar canlı performansımı dinlediği zaman sadece küstüm Latif Doğan olmadığımı anlıyorlar. O yüzden ben yerimi keşfedemiyorum. Mutlaka halk bizi gönlündeki o yere koyacaktır.

Yeni şarkıcılara nasıl bakıyorsunuz?
Hangisine paralı olana mı, parasız olana mı?

 

Hem paralı hem de parasızdan konuşalım o zaman.

Yenilerin versiyonları çok. Bir parasıyla sanatçı olanlar var. Bir de yüreğiyle sanatçı olanlar var. Yüreğiyle olanların hepsinin yanındayım. Parasıyla olanların hiç birinin yanında değilim. Artık sanatçı olmak çok kolaylaştı. Üç beş kuruşu olanlar ya da tarlası olanlar satıp sanatçı olmaya kalkıyor. Bir klip yapıp hemen piyasaya sürüyor. Sonra da ben şarkıcıyım ben buyum diye geziyor. Sanatçı yalnızca bir şarkı bir türkü yakalamakla olmuyor. Yaşamakta lazım. Bu işin tozunu yutmak lazım.

Ücretsiz halk konserleri veriyor musunuz?

Belediyenin veya vakıfların ya da herhangi bir kuruluşun yaptığı ücretli konserlerin yanında ücretsiz de yaptığım konserler oluyor. Nedir yaptığım ücretsiz konserler onu söyleyeyim. Eğitim içinse, bir okulun açılışı içinse başım gözüm üstüne  giderim. İki eğer gittiğim ilçede bir kader mahkumuysa bir ceza eviyse ki biz kendimiz teklif götürüyoruz kader mahkumlarına konser vermek için.  Üç huzur evlerine  gidiyoruz. Dört yuvalara gidip çocuklarımıza konserler veriyoruz. Elimizden geldiğince bunları medyayı kullanarak değil sadece Allah’la aramızda yapmaya çalışıyoruz.

 

Latif Doğan’ın şarkıları nasıl oluşur?
Yaşayarak.

Hayatı ne kadar ciddiye alırsınız?

Hayatı ne kadar ciddiye alırım? İşimi aldığım kadar.

 

Başarısızlık sizi nasıl etkiler?

Hiç başarısızlığı düşünmedim. Hep olumlu düşündüm. Hem kamçılandığım için devamlı başarılı oldum.

Ankara desem neler söylersiniz?
Ankara her şeyden önce Türkiye’mizin başkenti. Bizim gözbebeğimiz. Ankara bizim halkın;Türk milletinin karar verdiği yerdir. Ankara farklı bir şehirdir. Başkentimizdir.

 

Göründüğü kadar mütevazı mı yaşar?

Şu an ilk kez gördünüz ikinci kez gördüğünüzde anlarsınız.

Yen şarkılara nasıl bakıyorsunuz?
Halk neyi beğenirse o iyidir bence. Ben halkın beğenisine hep saygı duydum. Halkın beğenisine karışamam. Eğer bir şeyden keyif  alıyorsa benim söyleyebileceğim bir şey yok. Onların dinlediği her şeye saygılıyım. Mühim olan kalıcı şarkıya değer vermektir. Ben hep kalıcı şarkılara değer veririm. Yeni şarkı olması değil kalıcı olması çok önemlidir.

 

Biraz da yeni çalışmalarınızdan konuşalım.

Yeni  albümüm çıktı. Klibini çektik. İkinci klibi çekeceğiz inşallah. Televizyon programıma yaz döneminde ara verdim. Nasip olursa yine devam edeceğim. Şu an bütün hedef halk konserleri ve ekstralar. Allah beni mahçup etmesin.

Hedefiniz burası mıydı? Bulunduğunuz yeri mi korumaya çalışıyorsunuz?

Hedefim buradan üstü değil. Ben yıllardır hayal ettiğim yere geldim. Hayal ettiğim şeyleri yaşıyorum. Rabbim bana bu güzel günleri gösterdi. Şu an inşallah, Allah bize bu olduğumuz yeri korumayı nasip eder.

 

Sahneniz coşkulu geçiyor. Yine güzel bir sahne öncesindeyiz ve güzel bir sahne olacağına eminim.

Teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın.

Bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim. sağ olun var olun.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik