Reklam
Reklam
istanbul escort

Serhan Arslan "çok halsiz ve sıkıcı biriyim."

Sempatik oyuncu Serhan Arslan ile yaptığımız keyifli röportaj haberimizin devamında.

Serhan Arslan
Bu içerik 3111 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

Bize biraz Serhan Arslan’dan bahseder misiniz?

Serhan Arslan ben oluyorum. Şehir tiyatrosunda tiyatroya başladım. Sekiz yaşımdan itibaren şehir tiyatrosunda orada eğitim aldım. Orada rol aldım. Çocuk, gençlik ve büyük oyunlarında rol aldım. Şu anda yirmi altı yaşımdayım. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümündeyim. Televizyon programları yapıyorum diziler var. “Hayat Bilgisi” vardı, “Cennet Mahallesi” vardı, şimdi yeni bir şeyler olacak. Tiyatro yapıyoruz şuan da “Çıkmaz Sokak Çocukları” birazdan oynayacağız. Oyuncu olan bir adamım. Kendimi anlatmak zor bir şey.

 

Size bakınca yaramaz bir çocuk tavrı var. Gerçekten öyle midir?

Yok çok halsiz ve sıkıcı biriyim. Komik olmak istediğim zamanlar oluyorum ama çok enerjik bir adam olduğumu söyleyemem. Oradaki enerji patlamasını normal hayatta yaramazlılığı o cin fikirliği, göremiyor insanlar. Biraz daha ciddi bir adamım, ciddi değil de biraz halsiz bir adam olduğumu söylemek daha doğru olur.

Hayat Bilgisi” bir çok kişi tarafından çok sevilmiş bir diziydi. Siz de orada oldukça sempatik bir karakteri canlandırıyordunuz. Aynı başarıyı yakalayacak bir diziyi yakalayamamaktan korkuyor musunuz?

Yok korkmuyorum. Çünkü niyetim şöhret basamaklarının çok üstünde olmak değil. Ben işimi yapmaya çalışıyorum. Onu doğru ve erdemli bir şekilde yaparsam bundan korkacak bir şey yok. Kendi namıma iyi işler çıkarmaya çalışıyorum. “Hayat Bilgisi ”de çok iyi işlerden bir tanesiydi. İlerleyen zamanlarda bu etkiyi yaratan şeyler mutlaka olacaktır.

Çıkmaz Sokak Çocukları” adlı oyununuzdan eve rolünüzden konuşmak istiyorum.

Çıkmaz Sokak Çocukları” oyunumuzun ismi. Üç yetimin acıklı hikayesini anlatıyor. Gerçekten insan olmanın verdiği erdemi, çok tarttığımız çok konuştuğumuz bir durum. Bu gerçekten Tiyatro İstanbul’un bu yıl yaptığı işti. Çok beğenilen bir oyunumuz var.

 

Ben birazda televizyon programınızdan konuşmak istiyorum.

TRT’ye “Genç İşi” diye bir gençlik programı yapıyoruz. Orada ünlülerle beraber çok rahat dostça sohbetler ediyoruz. Sohbetlerimizin olduğu bir program Genç İşi. Çok beğeniyle seyrediliyor. Yeliz Doğramacılar’la beraber yapıyoruz programı. Çok sıcak bir program olduğunu söylüyorlar. Bence de öyle.

Tanınmışlık sizin yaşam biçiminizi ne ölçüde değiştirdi. Şöhret sanatçılarda kimlik değişikliğine yol açar mı?

Bence yol açmalıdır. Herkesin kendine göre bir işi var. Röportaj yapan insan röportaj yapar, mühendisler mühendisliğin gerektirdiği işler yapar. Milletvekili öyle futbolcu öyle herkes kendinin yaptığı işlerin bir bütünü var bu işlerin sebep sonuçları var. Gösteri dünyasında olduğumuz için görünen bir durumdayız. Bu durumun normal olduğunu algılamak durumdayız. Ekstra bir durumumuz olmamalı. Ben işimi yapıyorum. Hayatımda hiç bir değişiklik olmadı olmayacakta. Çünkü ben oyunculuk yapıyorum. Bu benim işim. Ekstra bir adam değilim.

 

Nelere tahammül edemezsiniz?

Çok tahammülsüz bir adam olduğum için trafikte bile bazen delirsem de rahatım. Yalanı sevmiyorum. Onun dışında mutlu olmaya, mutlu etmeye çalışan biriyim. Felsefede okuduğum için rahat olmayı seviyorum. her şeyi zamana bırakmayı seviyorum.

Serhan Arslan nasıl bir oyuncu?

Bilmiyorum. Bunu ben söyleyemem. Bunu seyirciler söyleyebilir. Ben onlara oynuyorum. Kendimi oynarken değerlendirmek lüzumsuz olur yapamam bu değerlendirmeyi.

 

Aynalarla konuşur musunuz?

Aynalara bakarım. Aynalar dostumdur. Gerçekten severim aynaları kendimi incelemekten hoşlanırım. Küçüklükten beri aynaları çok severim.

Aynadaki görüntüyü beğeniyor musunuz?

Beğeniyorum.

 

Peki aşk. Aşkla ilgili neler söylersiniz? Yakın mı?

Çok yakındır. Aşk adamıyımdır. Çok severim aşık olmayı aşk yaşamayı. Benim için önemlidir aşk. Çünkü insanı hayata bağlar hayat enerjisinin yükseltir aşk.

 

Rol seçimi yapar mısınız? Yoksa ben bir oyuncuyum her rolü oynarım mı diyorsunuz?

Her rolü oynarım. Benim işim bu. Benim işim buysa her rolü oynarım.

 

Bir gün bütün çabanız başarısızlığa dönüşürse tavrınız ne olur?

Tanrım bunu tekrar yeniden gözden geçirme olur. Ne yaptım diye düşünürüm. Ne beni başarısızlığa götürdü diye araştırırım. Çünkü Hayat devam edecektir. Hayatın içinde tekrar başarıyı yakalama imkanı vardır. Önemli olan bu başarısızlığın yeniden değerlendirilmesi. Onu oluşturan  etkenlerin tekrar edilmemesi.

Sinema filminizden konuşalım. Başrolü paylaşacağınız bir film istemez misiniz?

Tabi ki isterim. Sabır durumu söz konusu. Benim gibi hayatınızda hiçbir şey düşünmüyorsanız oyunculukla ilgili oyunculuk hayatınızın sonuna kadar sürecekse niyetiniz şöhret olup yukarılara çıkmak değil de oyunculuğun basamaklarını teker teker çıkmaksa eğer bu bir aşk meselesi kız arkadaşınıza, erkek arkadaşınıza nasıl aşkınızı  zor günlerde ona sahip çıkarak gösterirsiniz bu da öyle bir şey. İşinizi sahip çıkmak zorundasınız. Kötü günlerde bile. O aşkınızı sınıyor o günlerde. O aşk sınanır. O aşkta  başarılı olursanız ve o aşka gereken emeği verirseniz başarılı olursunuz diye düşünüyorum.

 

Hiç mış gibi yapıyor musunuz?

Bazen yapmak zorunda kalıyorum. Hoşuma gitmez ama bazen oluyor. Kendimi tahlil ettiğim zaman bunu gereği yoktu ama o anın geçiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama genel olarak zaten oynayacağım bir yer var. Ve onu sonuna kadar değerlendirmeyi severim. Hayatın içinde rol yapmayı sevmem.

 

Olmazsa olmazlarınız neler?

Ailem. Benim için çok önemli ailem ve oyunculuk.

Sanat camiasında gerçek dostluğun olduğuna inanıyor musunuz?

Hep sorulan bir soru. Sanat camiasında da aynı aslında insan aynı insan. Bir pilot camiasında dostluğun olduğu ya da dönerci camiasında dostluğun olup olmadığı gibi bir şey. Çok fazla alengirli bir piyasa olduğunu düşünmüyorum. İnsanlar orada da insan, orada da entrikalar var, iyi işler var, ben bu camiada iyi insanlarla da tanıştım. Onlarla da görüşüyorum. Hepsinin kendi mutluluğu ve iyiliği için bunu yaptığına inanıyorum. Böyle genellemeye girmek istemiyorum.

 

Ufukta yeni projeler var mı?

Var. Yakın zamanda dizi var. Onu yapacağız. Geçen yıldan devam ettireceğimiz romantika müzikali devam edecek. “Çıkmaz Sokak Çocukları” devam ediyor.

 

Hedefiniz ne?

Mutlu olmak. Mutlu olmayı istiyorum. Mutlu olmak ve çevremdekileri mutlu etmek işimde emin adımlarla uzun bir yol kat edip mutlu olmak istiyorum. Lüks bir hayat  değil, konforlu bir hayat istiyorum.

 

Bu güzel günde bana vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.     

 

  

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik