Reklam
Reklam
istanbul escort

Lüksemburg

Birlikte Lüksemburg'u gezeceğiz bu yazımızla. Küçük ama şirin bir ülke. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Çok beğeneceksiniz.

Lüksemburg
Bu içerik 1739 kez okundu.
Reklam

 

Gezgin: Onur Sancak

 

Harika güzellikte Lüksemburg’a gelince kaçırılmayacak bir yer ancak Lüksemburg için farklı plan yoksa sabahtan akşama yeterli.

Le Chemin de la Corniche

Şehir vadi etrafına kurulmuş ve vadi park olarak korunmuş. Manzara çok güzel, vadi de ise gezinmek harika. Çocuklar için oluşturulmuş alanlar yürüyüşü daha keyifli kılıyor.

Bu bölge sizi orta cağdaymış gibi hissettirecek. Evlerin çatıları ve farklı mimarisinin sizi etkileyeceğini düşünüyorum. Bunun dışında sakinliğiyle de huzur bulacaksınız.

Luxembourg American Cemetery Memorial.

Burası inanılmaz derecede tasarlanmış ve bakımlı. Saygılarını binlerce savaş heros özgürlük için öldü. Kaz tüyü çarpma sırasında, bu mekân yürüme mesafesinde. Çok temas ve beni Amerika'nın gurur duymalı. Bu yer kaçırmayın yakında.

Barrio Grund

İnsanlığın Avrupa’da ilk yerleşim yerlerinden muhteşem bir manzaraya sahip gelirseniz görmeden gitmeyin..

Casemates du Bock

Luxemburg bir günde önemli bolumu gezilebilecek harika bir şehir. Kaleler, kiliseler, sivil mimari örnekleri, temizliği ve bakımlı olması itibariyle de görülmeye değer. Tren istasyonundan inince sağa (doğu) istikametine döndüğünüzde şehrin gezilecek yerlerine ve buraya ulaşmanız çok kolay. Tren istasyonundan da bir harita almak isiniz kolaylaştıracaktır.

Notre Dame Cathedral

Meryem Ana’ya adanmış olan yapı 16.yüzyılda yapılmıştır. Gotik stil özelliklerini taşıyan katedral 1870 yılında Papa Hazretleri tarafından kutsanmış ve katedral haline getirilmiştir.

Place d'Armes

Place d'Armes, Kendinizi olmasına rağmen oldukça "turistik" (Lüksemburg'da yaşıyorum, ama yine de buraya gibi), cazibesinin ve hayat vardır. Oturun ve bir kahve için iyi bir yer.

Villa Vauban - Musee d'Art de la Ville de Luxembourg

Küçük sanat müzesi sergi amaçlar için uzun güzel bir bina. Modern bir çevre, çok iyi. Bahçede büyük ve hoş.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik