Reklam
Reklam
istanbul escort

Kerim Er"Ben bir Akrep burcu erkeğiyim. Kıskanç değilim desem buna kimse inanmaz."

Son zamanlarda adından çok bahsettiren, yakışıklı sanatçı Kerim Er ile sizler için sıcacık sohbet ettik. Tüm açık yürekliliğiyle sorularımıza samimi cevaplar veren sanatçı yeni projelerini bizimle konuştu. Bu güzel söyleşiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Kerim Er
Bu içerik 5125 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

 

Kerim Er'in yaşam penceresinden bakarsak neler görürüz?

Kerim Er'in yaşam felsefesi "Kula kulluk edene yazıklar olsun" Şaka bir yana doğru, adaletli olan, merhamet, vicdan barındıran her şeye, her insana, her fikre açığım..

 Müzik Öykünüzden konuşalım mı biraz?

Müziğe olan ilgim çocukluk yıllarımda başlamıştır, Bir insanın nefes alıp vermesi ne kadar vazgeçilmezse benim içinde müzik öyledir.  15 yaşımdan itibaren Ankara'da müzikal kariyerime başladım ve bugüne dek ara vermeksizin ilk günkü heyecanımla şarkıları söylemeye, besteler yapmaya, sahne almaya devam ediyorum. Sanırım devam da edeceğim.

Albümünüzden konuşmak istiyorum. Kimlerle çalıştınız?

Aşk Mezarlığı Albümü repertuar aşamasıyla beraber,2 yılı aşkın bir sürede ortaya çıkan bir projedir. Ömrünü bu işe adamış çok ünlü isimlerle çalışmış birbirinden değerli üstatların emeği var albümde.

Aranjelerde ünlü Bas-Gitarist Onur Gügül, besteleriyle Arif Altunkaya ve Onur Murat, Yönetmenliğini Başar Erbudak, fotoğraf ve grafik tasarımlarda ise Özger Bayer ile çalıştım.

Kendi besteleriniz var mı?

Elbette. Her şeyden önce ben bir duygu adamıyım ve ben sanatçıyım beste yapmamak mümkün mü sizce. Her ne kadar Aşk Mezarlığı albümünde Sebebi Sen eserimle kısıtlamış olsam da sonraki projelerimde kendi bestelerimle dinleyenlerimin karşısına çıkmayı arzuluyorum.

Hayat size beklediklerinizi getirdi mi? Olmak istediğiniz yerde misiniz?

Tabi ki hedeflerim var, hayattan beklentilerim var, ama nefes aldığı her ana şükreden bir insanım. Olmak istediğim yer konusunda hedeflediğim noktaya hızlı adımlarla ilerlediğime inanıyorum. Bunun içinde iyi bir ekip kurduğuma inanıyorum. Bunu siz çok iyi biliyorsunuz Sayın Onur sancak. Zatıâliniz de bu ekibin içindesiniz.  Çok ilerlerdik ekibim ve ben.  Kerim Er markası oluştu. Zaten biliyorsunuz bizim hedefimiz öncelikle kerim Er markasını oluşturmaktı.  Bunu da çok şükür başardık. Elbette daha çok yolumuz var. Ama o kadar çok inandığım bir ekibim var ki, bu ekiple yapamayacağım hiçbir şey yok. Dahası ben kendimi ekibime teslim ettim. Onlarda benim bu piyasada en iyi şekilde yerimi oluşturmak için gereken her şeyi yapıyorlar. Beklediğimizden daha hızlı yol aldık ve alacağız da. Bu röportaj onlara teşekkürlerimi iletmek için de bir vesile oldu.

 

Gündemde kalmak için gündem savaşlarına katılmak gerektiği söylenir. Böyle bir çabaya girecek misiniz?

İnsan kendinden ve yaptığı işten eminse o tarz çatışmaların içine girmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ben yapay gündemle değil yaşam koçumun belirlediği PR çalışmasının gerekleriyle hareket edeceğim. Bunun doğru bir yol olduğunu düşünüyorum.

Sizi takip ettiğim kadarıyla çok şıksınız. Giyiminize çok para harcar mısınız?

Öncelikle çok teşekkür ederim Onurcuğum. Stresini kuaförde atmaya giden bayanlar misali, bende alışverişte kendini yenileyip, deşarj oluyorum, kısacası evet harcarım. Sahnede kulaklara hitap ettiğim kadar göze hitap etmeyi de istiyorum.  

En büyük çılgınlığınız nedir?

Kaliteli müziğin hakkının verilmediği bu dönemde Kalitesine güvendiğiniz bir albümü piyasaya sunmak en büyük çılgınlık değil mi sizce?

Kıskanç mısınız?

Ben bir Akrep burcu erkeğiyim. Kıskanç değilim desem buna kimse inanmaz.

Neye kızarsınız?

Genel anlamda sakin bir yapıya sahibim ama haksızlık karşısında içimden başka bir Kerim çıkabiliyor zaman zaman.

Bu camiada dost olunabilir mi? Şöhret dostlukları sahteleştirir mi?

Gönlüm olmamasından yana ama örnekleriyle çok fazla karşılaşıyoruz. Maalesef hırslarına yenik düşebiliyor insanoğlu umudum o platformun içinde yer almamak.

Korkularınız var mı?

Ben anne ve babasını çok erken yaşta kaybetmiş biriyim. Bir gün çok daha yalnız kalmaktan korkuyorum.

Yakışıklısınız. Sizi dizilerde görebilecek miyiz?

Bütün enerjimi bu projeye vermek istiyorum. Şuan ki projelerimin arasında böyle bir konu yok. Ama zaman ne getirir bilemiyorum.

Hayallerinizden konuşalım birazda. Hayalleriniz neler?

Hayal kurmam, hedef koyarım. Hedefime de çok yaklaştım.

Müzik için attığınız her adım planlı mıdır? Yoksa şansa inananlardan mısınız?

Disiplinli bir adamım plansız hareket etmem, şansa değil kadere inanırım.

Ödüllere nasıl bakıyorsunuz? Bir işi yaparken ödül kaygısı yaşar mısınız?

Sadece bizim değil her sektör için ödül motivedir, takdir görmeyi kim istemez ki ama samimi söylemek gerekirse bu camiada birçok şeyin yerini bulduğuna inanmıyorum. O kısım biraz şaibeli.

Eğitim mi? Yetenek mi?

Bence yetenek eğitilmeli.

Hedefleriniz nelerdir?

Bütün Sosyal Sorumluluk Projelerinin içinde yer almak sevgili Onurcuğum. Senin aracılığınla da bu konudaki hassasiyetimi duyurmuş olalım. Zaten birlikte çalıştığımız için biliyorsun gönüllü yardım konserlerine gidiyorum.  Bir lerze yararım oluyorsa çok mutlu olurum. Bunlar böyle devam edecek.

 Neden son zamanlarda sabun köpüğü şöhretler var? Yapılan işler niteliksiz mi sizce?

Gerekli yeteneğe, donanıma ve eğitime sahip olmayan kişiler, başkaları tarafından şahsi çıkarları doğrultusunda olmadık pozisyonda değerlendiriliyorlar. Yani örnek vermek gerekirse herhangi bir oyunculuk eğitimi almadan sırf görselliği üzerine projelerde başrollerde gözümüze sokulması gibi.

 Ankara sizin için ne ifade ediyor?

Ankara benim çocukluğum, anılarım, hayatım..

 Yeni çıkan herkesi birilerine benzetme çabasına girer insanlar. Sizi birilerine benzetenler oldu mu? Bu sizi rahatsız eder mi?

Zaman zaman benzetiyorlar tabi ki, benzetildiğim insanlar bu camiada isim yapmış insanlar, hiç rahatsız etmedi açıkçası hoş duygular bunlar. Benzetilmek taklit edilmekten çok daha sempatik.

 Dillere düşecek bir şarkı arıyor musunuz?

Üretmekten yana bir insanım, tabi ki arayıştayım.

 Ya Aşk? Aşkla aranız nasıl? Aşk size yakın mı?

Benim gibi bir adamın aşkla arası kötü olamaz, Yeni besteler yaptıracak birisi çıksa fena olmaz tabi ki.

 Bar programı yapıyor musunuz? Bar programı yapmanın zorlukları var mı?

Sahne benim hayatım, bu projeden önce 16 yıllık sahne geçmişi olan biriyim. Uzak kalmamaya çalışıyorum ama şuara TV, radyo, turne gibi iş temposundan fırsat buldukça bar programlarından kopmamaya gayret gösteriyorum.

 Projelerinizden konuşalım mı?

Yeni bir single çalışmam var. Bu çalışmanın üzerinde iyi bir ekiple titizlikle duruyoruz. Dillere düşecek bir şarkı hazırlıyorum. Eminim ki her yerde Kerim Er çalacak. Bir de prodüksiyon şirketim var biliyorsun başka arkadaşlara da albüm çıkartıyorum. Bu konuda da iyi işler yaptığımı düşünüyorum. Bu konuda da bir marka olma yolundayız. Yani biz imzamızı attığımız işlerin yerini bulmasından yanayız. O yüzden her adımımıza dikkat ediyor, sağlam atmaya çalışıyoruz.

Çok teşekkür ediyorum.

Benim içinde çok keyifliydi ilgine, alakana sonsuz teşekkür ederim Onurum :)​

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Figen     2017-01-26 sorular ve cevaplar çok güzel. çok beğendim.
ayça     2017-01-25 Kerim Bey sizi televizyonda görmek istiyoruz. röportajınızı çok beğendim
Didem     2017-01-25 röportajınıza tek kelimeyle bayıldım. Güzel sorular, güzel cevaplar...
Serpil     2017-01-25 Sizi sahnede dinlemek istiyorum. Nerede sahneye çıkıyorsunuz.
melisa doğan     2017-01-25 çok güzel ve çok duygusal bir röportaj. çok beğendim Kerim Bey. Onur Sancak siz de çok güzel sorular sormuşsunuz. Gerçekten samimi bir röportaj olmuş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik