Reklam
Reklam
istanbul escort

Antalya -Manavgat

Turistik yerleri ve tarihi yerleriyle tanınan ve başka bir çok ülkelerden gelen insanların gezip görmek istediği Antalya’ dan yaklaşık 1,5 saat mesafede bulunan güzel bir ilçedir. Manavgat’a gelen insanların çoğu en çok şelaleleri merak edip görmek için mutlaka uğrarlar.

Antalya -Manavgat
Bu içerik 3927 kez okundu.
Reklam

 

 

Gezgin: Mustafa Çiftçi

 

 

Turistik yerleri ve tarihi yerleriyle tanınan ve başka bir çok ülkelerden gelen insanların gezip görmek istediği Antalya’ dan   yaklaşık 1,5 saat mesafede bulunan  güzel bir ilçedir. Manavgat’a gelen insanların çoğu en çok şelaleleri merak edip görmek için mutlaka uğrarlar. 

ŞELALE: Manavgat ’ a gittiğinizde görmeniz gereken önemli ve güzel yerlerden biride şelalelerdir. Şuan tadilatta olan şelale ’nin tadilattan sonra daha güzel olması bekleniyor. Küçük şelale ve büyük şelalenin aralarında yaklaşık 1 kilometre mesafe vardır. Ayrıca Şelalelerin etrafında birçok kafe ve çay bahçeleri vardır. Buralarda oturup çayınızı içip temiz hava ve güzel manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Suya yakın bir yerde oturup suyun sesini dinlemekte ayrı bir huzur veriyor insana, suyun sesini dinleyip, sevdiğiniz herhangi bir şeyi hayal edin kendinizi rahat bırakın suyun güzel sesi ve güzel manzarayla bütünleşip bir süreliğine de olsa her şeyi unutup bambaşka bir hayalin içine girin ve mutlu olun.  

MANAVGAT NEHRİ: Antalya Manavgat’ ta bulunan, Manavgat Nehri gezmek ve eğlenmek için birçok insanın istediği aradığı güzel bir yerdir. Ayrıca dünyanın en uzun yer altı sularından biri olduğu söyleniyor. Tekne turu yapmak isteyenler için harika bir yer uzun ve etrafı yeşilliklerle, kafeteryalarla dolu kusursuz bir nehir,

Tekne turu yaparken coşmak için müzik sesini yükseltmeyi unutmayın. Çok eğlenceli oluyor, bu arada beraber tatile çıktığınız insanı da iyi seçmek lazım, yani arkadaşınız eğlenceli ve kafa denginiz ise daha çok eğlenirsiniz.

Her açıdan daha iyi olur benden size küçük ama önemli bir tavsiye. Tekne turu yaparken müziğin coşkusuyla da her şey harika oluyor. Ayrıca teknede dans etmekte baya eğlenceliydi, durduğunuz yerde uçuyor gibi oluyorsunuz, insan bir hoş oluyor. Kendinizi rahat bırakın müziğin ve suyun keyfini çıkarın, herkesin vardır mutlaka sorunları ama tatile çıktığınız da hepsini geride bırakın ve gönlünüzce her şeyin tadını çıkarın. Nehrin etrafında bulunan kafeteryalarda oturup hem çay içmek hem de nehri seyretmek güzel oluyor. Bir de benim gibi çay seviyorsanız çaydan daha da keyif alacağınıza eminim. 

ASLANLI MAĞARASI: Manavgat’ ın Kirazlı köyünde bulunan Aslanlı Mağarası da görmeniz gereken yerlerden biri dikkat çekici ve güzel bir yer oldukça yerli ve yabancı turistlerin gelip gördüğü bir yer. Değişik yerler görmek isteyen herkese görmelerini tavsiye ederim. Aslanlı Mağara, ismini duyunca daha önce içinde aslan mı beslendiğini ve bunun için bu ismi olduğu tahmin ettim ama öyle değilmiş. Mağara da bulunan dikitlerden birinin oturan bir aslanı anımsattığı için bu isimle anılmış ve bu ismi almış. 

KÖPRÜLÜ KANYON: Köprülü Kanyon, özellikle dağcıların ve spor sevenlerin daha çok seveceğini düşünüyorum. Doğallığı ve güzelliği ile oldukça güzel bir yer uzun yürüyüşler yapacağınız, isteyenlerin rafting yapacağı ve değişik yerler göreceğiniz güzel bir yer olduğundan emin olabilirsiniz. Birde çevrede birçok ağaç ve değişik türden güzel ve çok sevimli hayvanlar var. Ayrıca dilerseniz kamp’ ta kurabilirsiniz arkadaşlarınızla beraberseniz bol sohbetli güzel ve eğlenceli vakitler geçirirsiniz. Sevgilinizle beraberseniz romantik ve duygusal güzel ve mutlu olacağınız güzel bir zaman geçirirsiniz. Romantik ve duygusal sevgililere duyurulur. 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik