Reklam
Reklam
istanbul escort

Bülent Mert “Arkadaşlar, şirketler, kurumlar bizi yanlarında görmek istiyorlar. Bizde gittiğimiz zaman yiyoruz, içiyoruz bizden hesap almıyorlar. O bizi beleşçi gibi gösteriyor olabilir.”

Sosyal medya fenomeni Bülent Mert'le samimi, sıcak bir söyleşi yaptık. bu güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Bülent Mert “Arkadaşlar, şirketler, kurumlar bizi yanlarında görmek istiyorlar. Bizde gittiğimiz zaman yiyoruz, içiyoruz bizden hesap almıyorlar. O bizi beleşçi gibi gösteriyor olabilir.”
Bu içerik 12812 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

Bülent Mert’i tanıyalım mı biraz?

Bülent Mert kırk yaşında, iki çocuk babası, Karum da mağazası var. Boş vakitlerinde sosyal medyayla haşır neşir. Böyle birisi işte.

Kimlere fenomen denir?

Fenomen denince ilk akla gelen şey, takipçisi çok olan kişi. Bu takipçiyi yakalamak için değişik şeyler yapmak gerekiyor. Farklı şeyler yapmalısınız ki insanlar sizi takip etsin. Biz onu başardık galiba. İnsanlar bizi sevdiler, takip ettiler. Böylece fenomen olduk galiba.

Hayatı hep tiye mi alırsınız yoksa Bülent Mert’in ters tarafları var mı?

Çok fazla ters tarafım yok. Evde de böyleyim sokakta da.  Evet, hayatı tiye alırım.

Videoların başlama hikâyesi nedir?

Arkadaşlar video izleyip gülüyorlardı. Ne izliyorsunuz dedim. Vine diye bir uygulama var dediler. Oradaki videolara gülüyoruz.  Ben de o uygulamaya indirdim. Önceleri sadece izliyordum.  Sonra bir arkadaşım biz de çekelim dedi. Çektik videoyu oraya koyduk. Video patladı. Paylaşan paylaşana. Böyle devam ettik.

Eleştiri alıyor musunuz? Eleştiriler sizi nasıl etkiliyor?

Bu işte eleştiri olmazsa olmaz. Beni seven kadar sevmeyende var. Artık sevmeyen değil kıskananlar oluşmaya başladı. Dozunda eleştiri olursa sıkıntı değil.

Fenomenlerin para harcamadığı söyleniyor.  Her şeyleri bedava mı?

Tabi ki öyle değil. Arkadaşlar, şirketler, kurumlar bizi yanlarında görmek istiyorlar. Bizde gittiğimiz zaman yiyoruz, içiyoruz bizden hesap almıyorlar. O bizi beleşçi gibi gösteriyor olabilir. Paramız var, yediğimizin, içtiğimizin parasını da veririz.

Takipçi sayısı düştüğü zaman panik oluyor musunuz? Sayıyı artırmak için ya da sabit tutmak için bir şeyler yapıyor musunuz?

Hiçbir zaman takipçi sayım düşmedi aksine hep artıyor. Düştüğü zaman da sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Videolarınıza çevrenizdekileri de katıyorsunuz. Gönüllü mü oynuyorlar, zorluyor musunuz?

Değişik arkadaşlarla videolar çekiyorum. Birçok kişi videolarınızda oynamak istiyorum, bunun için ne yapmam gerekir diyorlar.  Elimizden geldiği kadar birilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yetenekli arkadaşları videolarda oynatıyoruz.

Bu işin kazançlı olduğunu gören kişiler video çekip, kendini göstermek için internet ortamında paylaşacaktır.  Bu kadar çok insanın ve videonun olması kaliteyi düşürür mü?

Vine da çok fenomen yoktu. İnstagram da bu daha da arttı. Benim tanımadığım bir sürü insan çıktı. Kaliteyi düşürüyor mu, tabi ki düşürüyor.

Sosyal medya fenomenlerinin çok kolay şöhret olduğu söyleniyor. Siz bu kolay şöhret yolu mu?

Ben öyle düşünmüyorum. Çok çaba harcıyorum. Elime hazır senaryo verip, bunu oynayacaksın demiyorlar. Ben kendim yazıyorum, kendim çiziyorum, kendim çekiyorum, kendim montajını yapıyorum. Ama bu kadar uğraşmadan da şöhret olanlar da vardır elbette.

Projelerden konuşalım biraz da.

Bir film de oynadım. Mart ayında vizyona girecek. Yurt dışına gideceğiz. Ama yarın ne yapacağımız belli olmuyor bazen. Menajerden bir mesaj geliyor yarın şuraya gidiyoruz diye. Çıkıp gidiyoruz.  Sanırım böylede devam edecek.

Tanınmak hayatınızda neleri değiştirdi.

İlgi arttı elbette. Sokakta insanlar gördüklerinde fotoğraf çektirmek istiyorlar.  Bülent Başkan diye bağırıyorlar. Bu hoşuma gidiyor tabi.

Geleceğin fenomenini hazırlıyorsunuz? Kimden bahsettiğimizi anladınız sanırım?

Hiç böyle bir soru beklemiyordum.  Oğlumdan bahsediyorsunuz.  Oğlum ilkokul dördüncü sınıfa gidiyor. Çok yetenekli bir çocuk. Kendi kendine videolar çekiyor. Akşam eve gittiğimde senaryoyu yazmış beni bekliyor. Baba böyle bir şeyler yazdım, hazır ol bunu çekeceğiz diye.  Bir tane okul videosu çektik.  Okul sabahı diye.  Bütün veliler ve öğrenciler mutlaka bunu her gün yaşıyordur.  Biz genelde sabahları yaşıyoruz.  Baba dedi ben sabahları kalkamıyorum, kalktığım zamanda yerde uyuyorum.  Bizde bunu çektik bütün sayfalarda paylaştık. Haa bu arada oğlumun beni geçmesine izin vermeyeceğim tabi.

Fenomenin eşi olmak zordur herhalde. Eşiniz bu durumdan memnun mu?

Biraz sıkıntılı tabi.

Bir gün videolarınız seyredilmezse ne hissedersiniz?

Bir gün videolarım seyredilmeyecek bunu biliyorum. Hep böyle gitmeyecek tabi ki.  Ben de bir gün bir yerde bırakacağım zaten. Ne yaparım? Eski videolarımı oturur seyrederim. Bundan da zevk alırım.

Üzülmez misiniz?

Hayır üzülmem.

Bu kadar hareketli yaşam sizi yoruyor mu?

Bazı geceler iki saat uyuduğumu biliyorum. Bugün üç saatlik uykuyla duruyorum. İşin eğlenceli kısmını gördüğü zaman yorgunluğu unutuyor insan.

Kendinizi tek sözcükle anlatsanız bu sözcük ne olurdu?

Doğal.

Çevrenizdeki kişilerin gerçek dostunuz mu, yoksa popülerliğime mi geliyorlar diye düşündüğünüz oluyor mu?

Yaşım itibarıyla bunu anlayabiliyorum.  Kimin gerçek dost, kimin çıkarcı olduğunu anlıyorum, ona göre hareket ediyorum.

Fenomenlerin çoğu dj olarak çalışıyor. Mutlaka size de teklifler geliyordur.  Dj olmayı düşünüyor musunuz?

Çok teklif geldi. Ben sıcak bakmadım. Ben dj lik yaparsam, dj arkadaşlara haksızlık yapacağımı düşünüyorum.  O yüzden bunu düşünmüyorum.

Giyiminize dikkat ediyor musunuz?

Değişik giyinmeyi seviyorum.  Ama şunu şuna uydurayım diye bir çaba harcamıyorum. Kendime yakıştığını düşündüğüm şeyleri giyiyorum. 

Size yakın olmak isteyen birinde ne gibi özellikler olmalı?

Doğal, dürüst, samimi olacak. Çıkarcı olmayacak.

Anılarınızı yazmayı düşünüyor musunuz?

Hiç kâğıda dökeceğimi düşünmüyorum.  Ben anı yaşamayı seviyorum.

Olduğunuz yerden memnun musunuz?

İnsanoğlu doyumsuzdur. Bir şeyler olacak, daha da devam edeceğim diye düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim bu güzel söyleşi için.

Ben teşekkür ederim.

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik