Reklam
Reklam
istanbul escort

Yunus Günçe “Yunus Günçe yaptığı işi iyi niyetli gayretli bir şekilde yapmaya çalışan amatör bir profesyonel.”

Yunus Günçe 1976, Almanya doğumludur. Türk sinema-dizi oyuncusu, sunucu, DJ ve komedyen. Aslen Trabzonludur. Number One TV'da başlamış olduğu DJ'lik kariyerine Radio Hot'ta devam etmiştir. TRT 1 de Uçurtma adlı çocuk programı sunuculuğu yapmıştır. Hot TV'de başladığı Dejavu adlı TV programı, Best TV'de devam etmiştir. TRT 1'de yayınlanan Koçum Benim adlı okul dizisinde Gökhan (Çekirge) karakterini canlandırmıştır. Çeşitli markaların TV ve basılı çalışmalarında oyunculuk yapmıştır ayrıca pek çok markanın reklam filmlerinde seslendirme yapmıştır. Mustafa Altıoklar'ın yönetmenliğini üstlendiği O Şimdi Asker, Oğuzhan Tercan ın yönettiği Hırsız Var adlı sinema filminlerde rol almıştır. Türkiye'nin çeşitli kulüplerinde DJ olarak Müzik yapmaktadır. Yunus Günçe , kariyeri boyunca pek çok televizyon programı yapmıştır.2011 itibariyle Cnn Türk'te Beni İkna Et adlı üniversiteler arası münazara yarışmasının sunuculuğu ve moderatörlüğünü yapmıştır.Ayrıca Trt Spor kanalında Sporaktif programını sunmuştur. Yunus Günçe, ayrıca Survivor 2016 ünlüler takımında yer almıştır ve Survivor'da yedinci olmuştur. Stand-up olarak kariyerine Hiç Komik Diil ile başlayan Yunus Günçe şu anda İstanbul ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde Kafamda Böcekler Var adlı tek kişilik gösterisiyle izleyenleri ile buluşmaktadır.

Yunus Günçe “Yunus Günçe yaptığı işi iyi niyetli gayretli bir şekilde yapmaya çalışan amatör bir profesyonel.”
Bu içerik 2140 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

 

Oyuncu, dj, program sunucusu, geniş bir yelpazeye sahipsiniz. Yunus Günçe kendisini anlatsa neler söyler?

İş yaparken özellikle iyi yaptığımı düşündüğüm işi yapıyorum. Çok deneyim yaşamaya çalışıyorum mümkün olduğunca. Bir sıralama yapmam gerekirse, önce sunucuyum ben. Sonrasında oyunculuk süreci başladı hayatımda. O süreç biraz domine ettiği için hayatımı sunucu olarak yapılan algılardan biraz uzaklaştım. İki, üç yıl kadar televizyonda olmamaya karar verdim. Ben sunucu olmayı seviyorum. Farklı bir sunucu profili ortaya koyduğumu düşünüyorum. Alışa geldiğimiz sunucu tipinin çok dışında başka türlü sunan biriyim. Başka türlülüğü açar mısınız derseniz, açamam. Sadece bunu gösterebilirim. Bunu her izleyen kendisi fark ediyor. Bu işi yaparken eğlenmekte istiyorum. Dolayısıyla iş gibi yapmıyorum, yaptığım işleri.  Bundan sonra insanlar, Yunus Günçe’yi daha çok sunarken, sahnede oynarken ya da dj kabininde çalarken görsünler istiyorum. Hepsi ayrı ayrı keyif veriyor bana. Dj kabininde, insanları eğlendirmek, dans ettirmek çok başka duygular yaşatıyor bana. Yunus Günçe yaptığı işi iyi niyetli gayretli bir şekilde yapmaya çalışan amatör bir profesyonel.

Çocukluğunuzun Almanya da geçtiğini biliyorum. Biraz o günlerden konuşalım mı?

Almanya da doğdum ben.  Altı yaşıma kadar orada yaşadım. 1983 yılında Türkiye’ye geldik.  Almanya’ya dair çok net bir şey yok kafamda. Şunu hatırlıyorum, Almanya da bir Alman ailesi gibi yaşadık.  Bir Alman’ın yaşadığı standartlarında yaşadık. Türkiye’de Almanya’dan gelip kirada oturan çok nadir ailelerden biriyizdir. Babam mümkün olduğu kadar yüksek standartta, bir Avrupalı gibi yaşattı. Hafta sonları İsviçre’ye göl kenarına tatile götürmekten bahsediyorum ben. Ama bu tatiller düşük profilli tatillerdi tabi. Maksat yer görmekti. Konaklamalar hiçbir zaman lüks olmadı. Bir karavan,  ev olabilen bir minibüs almıştı. Onunla Avrupa’yı gezmiştik. Babam, benim için çok önemli ilham kaynaklarından bir tanesidir.

Yunus Günçe yaramaz bir çocuk gibi görünüyor. Öyle midir?

Evet. Doğru yaramaz biriyim. Yaramazlık yapmayı seviyorum. Televizyonda da seviyorum bunu. Yaramazlık benim hayatımı tanımlayan kelimelerden bir tanesi. Uslu olmayı sevmiyorum. Uslu şeyler giymiyorum. Uslu yerlere gitmiyorum. Rahat olmayı seviyorum. Bu rahatlıkta beni yaramazlık yapmaya itiyor.  Elbette yaramazlıkta rahatlığa itiyor. Böyle birbirini besleyen iki durum var. Yaramazlık ve rahatlık birbirini besleyen iki durum.

Birazda sahnedeki gösterinizden konuşalım.

Belli bir metni oynamıyorum ben. O yüzden oyun diyemiyorum. Neredeyse her gösteri bir başka oyun oluyor. Anlatacağım şeylerle ilgili çok net şeyler olmuyor kafamda. Sahneye çıkıyorum, seyirciden aldığım elektrikle kafamda bir şeyler beliriyor. Bu konunun üstüne gidiyorum. Kafamda böcekler var. Bu durum böyle.  Oyunun adı değil sadece benim hayatımın oyunlaşmış hali. Kafamda böcekler var benim hayattaki durumumu anlatan bir şey. Gelip görmek lazım.

Pişmanlık duyar mısınız? Ne sıklıkla keşke dersiniz?

Pişmanlık duymam diyenler ne kadar doğru söyler bilmiyorum. Tabi ki çok pişman olduğum şey var. Hangi aralıklarla pişman olduğumu bilmiyorum ama aynı hatayı tekrar yapmamaya çalışıyorum.  Ama insanlara güvenen inanan biriyim. İnsanların hala iyi olduğu düşünen biriyim. Kötülük yaptıkları zaman  anlamlandıramıyorum. Romantik bir tarafım var. Kötülük katran gibi olduğu yere yapışıyor. İnsanların kan yerine katran akıttığını görmek beni endişelendiriyor. Onlar adına üzülüyorum.  Eskiye göre daha pozitif biriyim. Daha sık şükrediyorum. İçinde bulunduğum duruma hayata. Daha olumlu bakıyorum çevreme. Son üç dört yılda başkalaştım. Orijinimi bozmadan.

Çapkın mısınız?

Elimden geldiğince.

Sizi nasıl bir kadın etkiler?

Kadın olmayı bilen, kadın olmakla barışık, bir kalemle saçını toplayabilen, şu kalemi versene deyip, bir toka gibi kullanıp saçını tapalayabilen, iyi giyinen, iyi giyinen derken, abartmayan, çok fazla makyaj yapmayan, fondöten kokmayan, okuyan, akıllı, istediği zaman çekip gidebilecek, bağımsız, komik, flört etmeye hazır kadınlar ilgimi çeker. Hoşlandım senden diyebilen, ilik adımı atabilen, o ilk adımı atınca ben üç adım birden atarım. Ne istediğini bilen kadın ilgimi çeker.

Sizi kimler güldürür?

Cem Yılmaz, Ata Demirer… Metin Akpınar ve Zeki Alasya’ya çocukken çok gülerdim. Adını sayamadıklarımda var tabi. Amerikan mizahını seviyorum. Bahaneye gerek yok. Gülmeye hazır biriyim. Niyetle alakalı bir şey.

Örnek aldığınız birisi var mı?

Babam dışında kimse yok. Onunda sahneyle ilgisi yok. Yaşamımda örnek alıyorum. Abim düzgün adamdır. Cem Yılmaz herkesin ilham aldığı biridir.  Yarış halinde olmayı da, kıyaslanmayı da anlamsız buluyorum. Yunus Günçe gibi çıkıyor, Yunus Günçe gibi iniyorum.

Sizi sinema filminde görecek miyiz?

 Şu ana kadar ciddi bir teklif almadım. Bana şu ana kadar ihtiyaç duymadılar. Bir gün bana ihtiyaç duyarlarsa, ben hazırım. Sinema filminde oynamamı isteyen çok oluyor. Kendimi bende beyaz perdede izlemek istiyorum.  Sinema filmi de olacaksa olur. Mevlana’nın çok güzel bir lafı var. “ Bir şey olmuyorsa daha iyisi olacağı içindir.” Benimde hayatımı şekillendiren cümlelerden birisidir.

 Benim bu projede ne işim var dediğiniz bir projede yer aldınız mı?

Ünlüler çiftliği deneyimim oldu. Orada on üç gün kaldıktan sonra orayı terk ederek orayla ilgili ne hissettiğimi çok net ortaya koydum.  Onun dışında gemilerde talim var diye bir dizide oynadım. Bunu talihsizlik olarak nitelendiriyorum.  Görünmez adam diye bir dizide oynadım. Bunlar başarısız projelerdi. Gittiğim yolda ufak tefek navigasyonda sapmalar oluyor zaman zaman.

Küskün olduğunuzu okumuştum. Küskünlük neyeydi?

Ben çok şey yapmak isteyen birisiyim. Potansiyelimi biliyorum. Potansiyelimin yeterince kullanılmadığını düşünüyorum.  Potansiyelimin yeterince kullanılmadığını görünce sinirlenip öfkelenebiliyorum. Beni niye kullanmıyorsunuz diye. Benim televizyona olduğu kadar televizyonunda bana ihtiyacı var. Bir şeyler yapmak istedim olmadı. Elbette olmaması olması kadar normal. Televizyona bir takım program formatları götürdüm. Daha sonra o projelerden ilham alıp program yaptılar. Neden benimle yapmadılar diye düşünüyorum. Neden bu kadar kötü insanlar? Şimdi doğru insanlarla çalışıyorum. Çekirdek bir ekibimiz var. Bir birine inanan bir ekip. Programı ona göre yapıyoruz. Yunus Günçe olmak için bir adım atıyorum.  Olamazsam  pasifikte bir adaya taşınacam…

Çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ediyorum.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik