Reklam
Reklam
istanbul escort

Soner Arıca ‘’Hayattan herkes kadar payıma düşeni aldım diye düşünüyorum."

Soner Arıca 5 Şubat 1966; Ordu, Fatsa doğumludur. Türk pop müzik şarkıcısı, müzisyen, tiyatro oyuncusu, müzik yapımcısı ve prodüktör. Soner Arıca, Aslen Fatsa, Ordu'ludur. 7 çocuklu bir ailenin son üyesi olarak dünyaya gelen Soner Arıca, ilkokulu Fatsa'da, Sakarya ve Dumlupınar İlkokulları'nda okudu. Orta öğrenimini Fatsa Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra Şişli Koleji'nde lise eğitimini yapmak üzere İstanbul'a geldi.

Soner Arıca ‘’Hayattan herkes kadar payıma düşeni aldım diye düşünüyorum.
Bu içerik 2794 kez okundu.
Reklam

 

 

Söyleşi: onur sancak

 

 

Sizinle yeniden söyleşi yapmak gerçekten büyük keyif. Gülümseyen tavrınızı çok beğendim. Siz üzerine şöhret etiketi yapışmış ve onu korumaya çalışan biri gibi değil de şarkılarını söyleyip bunları beğendirmek için büyük çaba harcayan biri gibiydiniz. Soner Arıca özel yaşamında da göründüğü kadar mütevazı mı yaşar? Onun bir günü nasıl geçer?

Hayatıma tiyatro girdiğinden bu yana zaten cuma cumartesi ve Pazar oyun var. Cumartesi gecesi sahneye de çıkıyorum açıkçası pazartesi günü dinlenme günü gibi oluyor ki birçok kişi gibi pazartesileri sevmem ve daha çok kültürel aktivitelere ayırırım. Diğer günlerde ağırlıklı müzik çalışıyorum sistematik olmasa da spora muhakkak zaman ayırırım ve en az üç film izlerim haftada

Gece sahne çalışmasının zor olduğu söylenir. Size göre ne gibi zorlukları var?

Ben o kadar alıştım ki (15 yıldır sahnedeyim çünkü)  artık zorluklarıyla çok meşgul değilim. Orada şovun başka bir şekli icra ediliyor ve ben o kısmını da seviyorum. Gece çalışmalarımda beni dinlemeye gelen çok sürpriz bir repertuarla karşılaşıyor hep beraber çok eğleniyoruz ama en kısa zamanda sadece piyano eşliğinde söyleyeceğim aşk şarkılarıyla ilgili bir projeyi hazırlamakla meşgulüm bu aralar tabii ki diğer konsept aynen devam edecek

Soner Arıca bu kadar güzel şeyler üretirken, mutlaka çok güzel şeylerde  yaşadı. Bu güzelliklerden bize biraz bahseder misiniz?

Hayattan herkes kadar payıma düşeni aldım diye düşünüyorum, güzel şeyler her zaman güzel şeyler yaşayarak üretilmiyor hatta çoğunlukla tam tersi bile olabiliyor. çok dramatik şeyler yaşadım demeyeceğim ama sancılı saatlerim çok oldu ve o saatlerin sonunda çıkmış çok eser vardır hemen akabinde olmasa bile o duyguyu takip etmişlerdir. Elbette güzelliklere de haksızlık etmek gerekmiyor ama elediğimde benim için en anlamlı olanları şarkılarımın birileriyle buluşabiliyor olduğunu gördüğüm anlar.

Soner Arıca’nın hayatında yer almak isteyen birisi neler yapmalı?

Kesinlikle en önemli ölçütüm öncelikle duyarlılık, çünkü duyarlı olan birinde diğer beklentilerinize yakınlaşabiliyorsunuz. Arkadaş olacakta ,sevgili olarakta, iş partneri olarak da aynı şey. İkinci ölçütümde pratiklik. Yaşamın içinde pratik düşünebilen ve hareket edebilen herkesle her yolu yürüyebilirim… Göz zevkine dair şeyleri kastetmediğinizi düşünerek bu yanıtı veriyorum.

Sahne performansınızı çok beğendim. Doğal olmanız sizi dinleyenlere ayrı bir lezzet veriyor. Biraz sahnedeki duruşunuzdan ve sahne şovunuzdan konuşmak istiyorum.

Sahne benim için çok özel bir yer günlük hayatta asla yapmayacağım ya da yapamayacağım şeyleri estetik değerler zinciriyle başkalarıyla paylaşmak olağanüstü bir deneyim. Sadece iş gibi bakabilmem imkânsız sanırım aldığım bu sonsuz haz olduğu gibi izleyenlere geçiyor. Çünkü utangaç yapıma ters bir şey yapıyorum sahnede.

Formunuzu nasıl koruyorsunuz? Özel bir beslenme şekliniz var mı?

Aslında yemek yemeyi çok severim ama ne olursa olsun bir oto kontrolüm var bu taa mankenlik yıllarıma dayanan bir şey. Her şeyden ama az yemeye dikkat ediyorum

Yalnızlık yaşıyor musunuz?

Sanırım herkes kadardır ama hiç şikayetçi olmam hatta bazen yalnızlık organize ederim. Kendimi dinleyebildiğim ve anlayabildiğim özel zamanlardır yalnızlıklarım.

Sadakate inanıyor musunuz? Aldatılma korkusu yaşar mısınız?

Çok takılmak gerekmediğini düşünüyorum. Aldatılmaktan korkmak aldatılmasanız bile yaşam kalitenizi düşüren bir şey.

Soner Arıca kendini eleştirir mi?

Çok sık ve keyifle yaptığımdan gittikçe kendimi daha az eleştirir oldum. Kendimi eleştiririm de severim de zaman zaman. Söverim de ama her halimle barışığım iyi ki ben, ben olmuşum dediğim zamanlar çoktur.

Aynalarla konuşur musunuz? Aynalar size neler söyler?

Ayna yerine koyduğum insanların neler söylediğini daha fazla önemserim. Çok hayal kırıklığına uğrayacağım bir şey duymadım henüz

Mış gibi yapar mısınız?

Belki başkası adına bir durumu kurtarmak için yaparım, yapmışımdır… Kendim için olsa hemen yüzümden belli olur.

Sizi neler kızdırır?

Duyarsızlık ve aptallık

Soner Arıca zor biri midir?

Nereden baktığınıza bağlı… Bunu başkasının cevaplaması daha doğru olur sanırım…

Bir dizi ya da sinema filminde görecek miyiz Soner Arıca’yı?

Neden olmasın… Her an her şey olabilir.

Çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.

 

       

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik