Reklam
Reklam
istanbul escort

İclal Aydın“ Hangimiz sorunsuz bir hayat yaşayabiliyor ki…”

Kadınlar gününde güzel bir kadınla, İclal Aydın'la yaptığımız söyleşiyi yayınlıyoruz. Bu güzel söyleşiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İclal Aydın“ Hangimiz sorunsuz bir hayat yaşayabiliyor ki…”
Bu içerik 3123 kez okundu.
Reklam

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

Oyuncu, yazar, program sunucusu bir çok dalda başarılı bir isim İclal Aydın. Hangi yönü daha ağır basıyor?

Aslında dönem dönem değişiyor... Ama değişmeyen bir tek yazarlığım sanırım... Dönem dönem televizyon dizileri oluyor veya program sunuculuğu ama yazmayı asla bırakmıyorum...

Siz de program sunuculuğu yaptınız. Televizyon programlarına nasıl bakıyorsunuz?

Günlük hayatımda fazla televizyon izlemiyorum. Takip ettiğim bir kaç dizi filmin dışında... Televizyon izlemeye pek vaktim de olmuyor açıkcası...

İclal Aydın’ı hep gülümserken görüyoruz. Hayata pozitif bakmaya mı çalıyor yoksa gerçekten hayat onu hep güzel taraflarıyla mı sarmalıyor?

Böyle bir şeyin mümkün olabilmesi zaten imkansız. Hangimiz sorunsuz bir hayat yaşayabiliyor ki. Ben sadece kendi hayatımı hafifletmeye çalışıyorum. Yoksa yok öyle bir yaşam maalesef ki.

Hiç keşke demez misiniz?

Çok... Ama yaş ilerledikçe keşkeler de azalıyor... Olaylar ve yaşadıklarımız karşısında  olgunlaşıyoruz. En doğalı bu.

Hep hayalini kurduğunuz yer burası mıydı?

Hayalim oyuncu olmaktı. O zaman hayalini kurduğum tüm meslekler benimdi... Çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Yazı kariyerim ise tamamen tesadüf başladı. Ama şu an bulunduğum noktadan çok mutluyum.

Biraz da kitaplarınızdan konuşmak istiyorum. Biraz kitaplarınızdan bahseder misiniz?

Az önce de dediğim gibi yazı kariyerim tamamen tesadüf başladı. Ancak çocukluğumdan beri yazıyordum. Bir gün bir el dokundu ve ben yazılarımı daha çok kitleye ulaştırma fırsatı buldum. Hayat Güzeldir 2001 yılında okurla buluştu. Ardından Bitmiş Aşklar Emanetçisi (2003), Yaz Bitmesin (2004), Gördüğüme Sevindim (2005), Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken (2009), Senin Adın Bile Geçmedi(2009) isimli kitaplarım yayımlandı. 2011’in sürprizi ise kızım Zeynep Lal’e anlattığım masallardan oluşan çocuk kitaplarım oldu. Nisan ayında çıkıyor.

Daha önce Vizontele filminde oynadınız. Yok mu ufukta İclal Aydın’ın oynayacağı bir film?

Umarım gönlüme göre bir film de oynayacağım. Görüşme halinde olduğum bir kaç proje var elbette ki...

Bu kadar güzel bir hanım,  güzelliğini korumak için bir şeyler yapıyor mu?

Teşekkür ederim... Beslenmeme çok dikkat ediyorum ve spor tabii ki... Hiç aksatmadan hocalarımın hazırladıkları programa ve diyet listeme mutlaka uyuyorum.

Aynı zamanda iyi bir anne olduğunuzu biliyorum. Biraz anne İclal Aydın’dan konuşalım mı?

Konuşalım:) İyi bir diyoloğumuz var kızımla. Artık büyüdü ve arkadaş gibi olmaya başladık. E, bir annenin de en büyük mutluluğu bu olsa gerek. Paylaşım...

Köşe yazılarınız da var. Biraz da köşe yazılarınızdan bahsedelim.

2001 yılında çok satan yazarlar kategorisine girmem ile hayata dair yazılarımı köşe yazılarım olarak gazete yer almaya başladı. Bununla beraber yine dönem dönem konusuyla değişimler olmadı değil. yazmayı seviyorum. Kitaplarımda veya köşe yazılarımda. Yazıyı tamamladığımda içinde yer alan bir cümle bir okura ulaşması beni çok mutlu ediyor.

Kitaplarınızı hazırlarken yaşam pencerenizi aralayıp geçmişe yolculuk yapıp, rastladığınız anılardan mı yola çıkıyorsunuz yoksa tamamen kurgu mu yapıyorsunuz?

Hayatı yazıyorum ben. Samimiyet okura ulaşıyor. Ha geçmiş ha gelecek pek bir şey fark etmiyor. Samimi olduktan sonra...

Teşekkür ediyorum

Ben teşekkür ederim.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik