Reklam
Reklam
istanbul escort

Yavuz Seçkin “Değişik bir camia. Ne içinde olmaktan mutlusunuz, ne dışında kalmaktan mutlusunuz. Ortada bir yer.”

Yavuz Seçkin “Değişik bir camia. Ne içinde olmaktan mutlusunuz, ne dışında kalmaktan mutlusunuz. Ortada bir yer.”
Bu içerik 1903 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

Bildiğim kadarıyla bir yarışma programıyla sanat hayatına başladınız. Bu yarışmaya kendi isteğinizle mi, yoksa çevrenizin zoruyla mı girdiniz?

Esnaf arkadaşlarım zorlamıştı. O zaman hediyelik eşya satıyordum. Dükkanım vardı. Onlar zorladılar. İyi ki de zorlamışlar.

Taklit yapabildiğinizi ne zaman fark ettiniz?

Zaten askerlik yıllarında bun keşfetmiştim. Askerlere taklit yapıyordum. İlk o zaman keşfettim. On sekiz ay boyunca, komutanlarımıza  yapmıştım o zaman. Sonra geldiğim zamanda değişik bir satış yöntemi denedim. Bir esnafım ve taklit yaparak eğlendirdiğimi düşünüyordum. İyi de satış yapıyordum.  Yani bir sempati çıktı ortaya. Ve bunu da böyle değerlendirmek istedim.

 

Peki taklidini yaptığınız kişilerden tepki geldi mi?

Yok hayır. Hatta üstüne para almam lazım.

Radyo programı da yapıyorsunuz. Biraz programınızdan bahseder misiniz?

Yavuz’un minibüsü . 1999-2000 sezonunda başladım. İşe yedinci yılıma girmek üzereyim. Ünlülerin taklitleriyle bir çok ünlüye o dönem, başlangıç döneminde şakalar yaptım. Gündemi yakalayan tipler yapıyoruz. Gündem de kim varsa, onların hemen kopyasını çıkartıyoruz. Radyo programımız günceli yakalayan ve ünlülerin ses taklitlerinin olduğu bir program, Yavuz’un minibüsü.

Gösterinizi izledim.  Çok beğendim. Gösterinizden biraz bahseder misiniz?

Radyo programının sahne versiyonu diyebiliriz. Burada daha rahatım. Çünkü radyo da çok usturuplu, bazı konuları geçmek gerekiyor. Burada  biraz daha rahatım. Sahnede istediğim gibi tiplemeleri yapabiliyorum. Kostümleri, aksesuarları kullanabiliyorum. Elliye yakın ünlü taklidi yapıyorum. Her gün daha da çoğalıyor. İyi bir şovum var. Çok fazla benzeri olduğunu düşünmüyorum.

Oyunculukta eğitimi şart koşanlar sizi hiç eleştirdi mi? Oyuncu olmak için eğitim  şart mı?

Değil ya. Öyle bir şey yok. Eğitimi olan bir çok oyuncunun da halini görüyoruz. Onun için yetenek bence önemli. Yetenek ne kadar varsa onun karşılığını da o kadar çok alıyorsunuz.

Kendinizi dram oynarken düşünebiliyor musunuz?

Hayır düşünemiyorum. Ama inşallah düşünmek istiyorum. İyi bir sinema oyuncusu olmak istiyorum ileride.

Bu camiada dostluk yaşanır mı?

Dostluk zor. Hakiki dost zor. Benim çok fazla arkadaşım yok bu camiada. Değişik bir camia. Ne içinde olmaktan mutlusunuz, ne dışında kalmaktan mutlusunuz. Ortada bir yer.

 

Bir gün bu popülerliği yitirmekten korkuyor musunuz?

Zannetmiyorum. Öyle bir şey olacağını. İyi bir başlangıç yaptığımı düşünüyorum. Yavaş yavaşta iyi geçtiğini görüyorum. Çok büyük hata yapmamak lazım. Çok büyük gaf yapmamak lazım. Zannetmiyorum yani. Bence her şey çok güzel olacak ilerleyen yıllarda.

Olmak istediğiniz yerde misiniz? Yoksa ben daha ileride olmalıydım diye mi düşünüyorsunuz?

Evet. Olmak istediğim yerde  değilim. Hak ettiğim yerde olmak için çabalıyorum. Önümüzdeki yıl bunu daha çok ispatlıyacağım. Hak ettiğim yerde olabileceğimi ispatlamak istiyorum.

Yeni bir proje var mı?

Var bir şov programı projesi var. Ama şu anda biraz gizli. Benimle alakalı, ses taklitleriyle alakalı bir televizyon projesi. Benim şovum var. Çok güzel bir şey hazırlıyoruz. Önümüzdeki sezona göreceksiniz. Çok ses getirecek. Yine bu ünlülerin benim yanımda olacağı bir proje.

Avrupa yakasındaki karakter siz ne kadar yakın?

Tam zıt bir karakter Sertaç karakteri. Ben öyle biliniyorum çevrede de. Sertaç aslında son derece ters bir karakter. Ama oynamasını seviyorum Sertaç karakterini.

 

Sahne üzerinde komik bir anınız var mı?

Sahne üzerinde, oyunda da anlattığım gibi, yetmiş yaşlarında bir hanımefendi geldi oyuna. Ben taklit yaptıkça kulakları az işitiyor galiba, yanında ki ne ne yapıyor diye soruyor. Torunu da  anneanne şimdi taklit yapıyor diyor. İlk yarı bitti ikinci yarı çıktım. Demiş ki yine torununa ,  yine bu çıktı. Zannetti ki herhalde ikinci yarı başka birisi çıkacak. Tek kişilik bir oyun olduğunu bilmiyor galiba. Tek kişilik oyun.

Sıcak tavrınız ve güzel söyleşiniz için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim. sağolun.

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik