Reklam
Reklam
istanbul escort

Uğur Arslan"İftiraya – yalana-dolana-dedikoduya-gereksiz yere ve gereğinden fazla konuşanlara ve de az iş yapıp çok konuşanlara kızarım. "

Uğur Arslan'la yaptığımız güzel ve keyifli söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Uğur Arslan
Bu içerik 1897 kez okundu.
Reklam

 

 

 

      Söyleşi: Onur Sancak

           

 

      Biraz Uğur Arslan’ dan konuşmak istiyorum. Bize biraz Uğur Arslan’ ı anlatır

mısınız?

3 Aralık 1972 İstanbul’da dünyaya geldim, 1978 yılında İstanbul Karagümrük Muallim Naci İlköğretim okulu’ na başladım. 1982 yılında burayı bitirdikten sonra Özel Ortadoğu Kolejin’ de eğitimimi devam ettirdim. Özel Ortadoğu Koleji' ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’ ne başladım. Buradan mezun olduktan sonra bir fabrikada çalışmaya başladım fakat kısa bir süre sonra ayrılmak zorunda kaldım. Daha sonra Ak Radyo' da radyoculuk ve hemen ardından, bir yıl sonra Kanal 7' de sunuculuk ve sonrasında program yapımcılığına başladım. Bir yıl sunuculuk, spikerlik eğitimi, ardından da Amerika'da New York Film Akademisi'  nde yönetmenlik eğitimi aldım.
Temmuz 1999’da New York’ da ilk kısa filmini çektim, bir ay sonra askerlik görevini yapmak üzere Türkiye’ye döndüm ve askerliğimi İzmir Narlıdere’ de yaptım. Şimdilerde Deniz Feneri adlı TV programını sunmaktayım.

Bir dizi çevirdiniz. Biraz bunun serüvenini anlatır mısınız? yeni bir dizi film çalışması var mı?

Önce kasetim çıkmıştı. Bu kasette en çok dinlenen parça KARAGÜMRÜK YANIYOR oldu. Ardından o şarkının klibi çekildi ve kısa metrajlı bir film kıvamında olan bu klip de çok çok beğenildi. Bu klipteki oyunculuk gücümü izleyen yapımcılardan dizi teklifi alınca kabul ettim ve dizi çekildi. Kısa sürüp 13. bölümde bitse de o dizi geçen yılın en çok izlenen dizilerinden biri oluvermişti. Benim içinde çok iyi bir deneyim oldu. TV deki sunuculuğum sırasında reyting kaygısı olduğundan sanat yapamıyorum ama tiyatro sahnesinde ya da sinema setinde daha özgür davranıp kendinizi daha iyi ifade edebiliyorsunuz. Orası daha özgür bir ortam ve daha rahat hissediyorum filmde oynarken. Yeni bir dizi mi? Ha belki yeni albümüm çıktıktan sonra olabilir. Şu an gündemimizde sadece yeni albüm çalışmalarım var. Film işi sonra olacak. Mutlaka olacak…

Sinema filmi projesi var mı?

Sinan Çetinin son filminde konuk oyuncuyum. Amerika da yönetmenlik eğitimi aldığım için bu işin içinde hep vardım zaten. Her zaman da içinde olacağım sanırım..Zamanı geldiğinde yani 5-6 yıl sonra film çekeceğim. Ama daha var o projeye…

“Uğur Arslan nelere kızar?

İftiraya – yalana-dolana-dedikoduya-gereksiz yere ve gereğinden fazla konuşanlara ve de az iş yapıp çok konuşanlara kızarım. Başka bir şeye kızmam. Haa unutmadan kul hakkı yiyenleri unutmayalım. Onların ne bu dünyada ne de öbür dünyada yerleri yok zaten. Kızsam ne olacak. Yaradan verecek cezalarını..

Şiir hayatınızın neresinde?

Tam da ortasında. Şiir benim içimde, ben şiirin içinde. İç içe geçmişiz öyle yaşıyoruz şiirle. Şiirin içindeyken sonsuz özgürüm ve şiir yazarken ya da okurken yaptığım her şeyin bana ait olduğunu hissediyor ve tüm benliğimle okuyor okuyor ve okuyorum şiiri. Anlatabiliyor muyum?

Siz kimlere şair dersiniz?

Benim kimlere ŞAİR dediğimin pek de önemi yok. Asıl jüri olan halk kime şair demeye karar vermişse gerçek şair odur kanımca. Halk kimi şair olmaya layık görmüşse şair odur..

Şiirin bir mesajı olmak zorunda mı? yoksa şiir duyguların patlama noktası mıdır?

Bazen olur. Bazen hiç mesajı olmaya bilir. Bu bir patlama anında ortaya çıkar elbette. Durduk yerde şiir yazılmaz ki..’etiketlenmek’ için ya da ısmarlama şiir yazılmaz. Duyguların olgunlaştığı ve patladığı noktada yazılanlar şiir diye tanımlanabilir..şiir yazmak düz yazı gibi değil bence. Daha fazla fedakarlık ister şiir. Çocuk gibidir şiir..

Herkes şiir okumalı mıdır yoksa şiir okuyabilene mi yakışır?

Şiiri seven okur ancak ama iyi okuyabilmelidir aynı zamanda. Şiiri çok severseniz o derecede iyi okursunuz. Türkçe’ nizin iyi olması gerekir. Sesi doğru kullanmanız gerekir. Çok cool biri iseniz şiir filan okuyamazsınız. Okursanız komik durur. Şiir aslında er meydanıdır, at gibidir şiir. Eğer iyi okumazsanız şiiri, sizi atıverir üzerinizden. Böyledir şiir…

 Belli projelerde yer almak, katıldığınız programlarda ilgi görebilmek için popüler olmak önemli gibi görünüyor. Sizce iyi projelerde yer almak için, başarılı mı yoksa popüler mi olmak gerekiyor?

Bakınız. Başarılı olmayan popüler olamaz ki..Hiç bir başarı tesadüf olmadığına göre , çok ama çok çalışmak ister başarı. Fedakarlık ister, sevdiklerinizden kopmayı gerektirir,uzun ayrılıklara gebedir başarı,uykusuz gecelerdir. Ama yetenek de gerekir elbette. Ancak şu hiçbir zaman yadsınmamalı: insanlar yetenekli ise ve bu nedenle popülerse, cezalandırılamaz. Anlatabildim sanırım ..

Uğur Arslan bu renkli dünyanın içinde kendini nerede görüyor?

mütevazı-alçak gönüllü-bir hayat yaşamaya gayret ediyorum..

Nelere değer verirsiniz?

Bu sorunuza cevap olarak size Frank Sinatra’ nın seslendirdiği “MY WAY” adlı şarkıdan bazı sözleri alarak vereceğim: and now…the end is near…and so I face the final curtain my friend…I will say It clear…

Başarısızlık üretiminizi azaltır mı?

Başarısızlık moralimizi bozar ve doğal olarak motivasyonumuz ve üretimimiz düşer. Bu nedenle yanımdaki insanların pozitif düşünceli olmasına önem veririm. Karamsarlık başarıyı engeller diye düşünüyorum ve hep gülmeye çalışırım. Sız de öyle yapın. Hayat o kadar da ciddiye alınacak bir şey değil. Yanılıyor muyum?

“Vefa” desem neler söylersiniz?

Artık kaybolmaya yüz tutan değerlerimiz geliyor. Nerde o eski dostluklar, nerde o eski güzel arkadaşlıklar. Gören varsa anlatsın bana. Bu kadar maddi bu kadar dejenere olmak zorunda mıyız?

Birazda yeni çalışmalarınızdan konuşalım. Yeni bir kitap, yeni bir cd  çalışması var mı?

Var. Yeni bir reklam filmi 3-5 güne kadar , yeni bir CD 3-5 haftaya kadar , yeni bir kitap 3-5 aya kadar , yeni bir film 3-5 yıla kadar hazır olacak inşallah. Ama önce sağlık tabii. Allah kısmet ederse diyelim ve bitirelim..

Bana vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim…

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik