Reklam
Reklam
istanbul escort

Vildan Yeten“Emeğim, alın terim benim sponsorum.”

Ama yoksun diyen güzel sanatçı Vildan Yeten'le çok güzel sohbet ettik. Bu güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Vildan Yeten“Emeğim,  alın terim benim sponsorum.”
Bu içerik 3275 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

 

Vildan Yeten’i kendi cümlelerinizle biraz anlatır mısınız?

Son derece duyarlı, vefalı, saygılı ve mütevazı bir kişiliğe sahibim. Yıllardır sevgiyle, hem işime hem sevenlerime sarıldığım için Allah hiç utandırmadı. Disiplin ve saygı bende oturmuş en iyi özelliğimdir.

Ama yoksun şarkısı beklediğiniz başarıyı getirdi mi?

2008 ilik albüm çalışmamdır. “ Ama yoksun” oldukça yoğun bir kitleye ulaştı. Tüm radyolarda hala dinlenip isteniyor. Bu da çok gurur verici benim için. Fakat promosyon ve tanıtım eksikliğimiz olması nedeniyle biraz tek kaldık. Bu da maddiyata dayalı olmasından kaynaklı.

İlk albümle yeterince dinleyicinize ulaşabildiniz mi?

Oldukça iyi bir dinleyici kitlem var. Türkiye’nin her yerinde dinlenen ve istek alan bir parça oldu. İnternette fenomen bir parça olarak yer aldı. Her dinleyicim kendince klipler videolar hazırlayıp, paylaşım rekoru kırmıştır.

İkinci albüm hazırlığınız var mı? Birazda ondan konuşalım.

Şimdilerde “Ama yoksun” a klip hazırlığı içindeyiz. Emeğim ve emekçilerimle, yol arkadaşlarımla birlikte ikinci albüm okumalarıma başladım. Hepsi kendi söz ve bestelerim.

Ya şöhret?

Kimlik bunalımı. Zayıf insana denk gelirse eyvah! Ben “şöhreti” zaten eserlerimle sevenlerimin yüreğine girerek elde ettiğimi düşünüyorum.

Olmak istediğiniz yerde misiniz?

Kim olmak çok önemli. Ne istediğini bilmek daha da önemli. Bu yüzden eserlerimin tanıtımında promosyon ve televizyonda görünmemekten maalesef daha geniş kitlelere ulaşamadık.

Vildan Yeten’i üç sözcükle anlatsanız bu sözcükler neler olurdu?

Dürüst, disiplinli, işini severek yapan. Severek yapılan her iş benim başarımın anahtarı.

Ödüllere nasıl bakıyorsunuz?

Çok ödüllerim var. Emniyetin tüm program çalışmalarına katkıda bulunmuşumdur. Ödüllere layık görülmüşümdür. Ödül eşittir kamçı. Onur duyulacak birçok gönül hizmetim var.

Bu camiada vefa var mı?

Yok, olmasını da beklemek aptallıktır bence. Vefa beklerseniz üzülürsünüz. Ben hiç üzülmedim sırf bu yüzden. Sevgimi eserlerime yansıttım. Yüreğimi gönülden paylaştım. Beklentisiz.. Karşılıksız. Ben insanların yüreğine otağ kurduğuma inanıyorum.

Hedefleriniz?

Başarı. Bunu da başarmak için biraz daha gayret, sabır diyorum.

Konser çalışmalarından konuşalım mı?

Pek çok festivallere imzamızı attık çok şükür. Benim her programım konser tadında. Çünkü tüm sevenlerimi mutlu gönderiyorum.

Sizi neler kızdırır?

Yalan, riyakârlık, net olmamak ve çizgiyi bozanlar.

Bu çok sevmeden yapılacak bir iş gibi görünmüyor. Sanatçı olunmaz doğulur sözüne katılıyor musunuz? Siz sanatçı doğanlardan mısınız?

Elbette katılıyorum. Ben sanatçı doğanlardanım. Çünkü sevgi yüklü mangal gibi bir yüreğe sahibim. Çok severek ve yaşayarak imzamı atıyorum her daim.

Bu müzik yolculuğunuzda sizi destekleyenler oldu mu?

Seven her yürek beni destekliyor dinleyerek. Ama işin boyutu maddi ve sponsorluğa gelince kimseden yardım istemedim. Emeğim alın terim benim sponsorum.

Yaralarınızı nasıl sararsınız?

Sevgimle. Bende gani gani sevgi var.

Sizce mutluluğun anahtarı nedir?

Bendeki tek anahtar saygım ve sevgimdir. Bunu başarmanın da mutluluğu yansıyor. Yastığa başımı koyduğumda hiç tereddütsüz yatabiliyorsam ne mutlu bana diyorum.

Bu şarkılar aşk olmadan ortaya çıkmaz. Aşk desem neler söylersiniz? Aşk size ne kadar yakın?

Aşka inanmam. Sadece sevginin bütünlüğüne inananlardanım. Gelip geçici olmuyor çünkü aşk geçici sevgi kalıcı. Eserlerimde kırgınlığı, hüznü, mutluluğu sevgiye dayalı yapıyorum. Yaşanmışlıklarla anlatılamayanlar rehberim.

Yaşlanmak sizi korkutuyor mu?

Asla. Her yaşın, yaşanmışlığı beni son derece mutlu ediyor. Allah’ın verdiği gücü en iyi şekilde kullanarak ders çıkarmak benim felsefem. Yaşımı seviyorum. Yaşlanma eşittir tecrübe. Tecrübeler insanı daima doğruya götürüyor.

Mış gibi yapar mısınız?

Kırıcı olmamak adına, üzülmemek adına yapmışımdır. Dürüstlük çizgimi bozmadan ama.

Başarısızlık sizi nasıl etkiler?

Beni daha da kamçılar. Ama başarısızlığa hiç tahammülüm yok.

Bu güzel sohbet için çok teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik