Reklam
Reklam
istanbul escort

Zeynep Gülmez “Bana verilen rolün hakkını vermeye çalışıyorum.”

Güzel oyuncu Zeynep Gülmez ile yaptığımız samimi ve keyifli söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Zeynep Gülmez “Bana verilen rolün hakkını vermeye çalışıyorum.”
Bu içerik 3726 kez okundu.
Reklam

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

Biraz kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Bursalıyım. Dokuz Eylül Güzel Sanatlar oyunculuktan mezunum. Mezun olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosunda çalıştım üç sene. Daha sonra İstanbul’ da çeşitli proje, tiyatro ve dizilerde rol aldım.

Evet, artık ben de oyuncuyum diyebiliyor musunuz?

Ben zaten oyuncuyum. Bir şekilde bana verilen rolün hakkını vermeye çalışıyorum. Bu dur yani. Oyuncuyum tabi ki.

 

Aynaya baktığında Zeynep Gülmez neleri beğenmez?

Bazen çok takıntılarım vardır onları beğenmem. Takmamaya çalışırım. Ama onun dışında galiba beğenmediğim bir yanım alınganım. Evet, çok alınganım. Hayatsal olarak soruyorsanız. Alınganım.

Dizi çalışmanız var mı?

Sev kardeşim yeni bitti. Ondan sonra hemen tiyatro oldu. Malumunuz tiyatroda provalar çok uzun oluyor. İki ay gibi. Hiçbir projeyi kabul etmedim. Şimdi yazlık projeler geliyor. Bakalım. En güzeli, bana uygun olanı kabul edeceğim. Böyle devam edeceğim bakalım.

 

Sinema filmi var mı?

 Sinema filmi vardı. Ama küçük bir roldü. Onun dışında yok. Sinema camiasından biraz uzak kaldım. Çünkü benim dizi çekimlerim hep İstanbul dışındaydı. Bursa’ daydım. Uzak kaldığım için sinema filmi olmadı. İnşallah olur. Öyle bir hayalim temennim var tabi.

Maddi kaygılar yaşayan bir oyuncu, yeteneğinin ne kadarını gösterir?

Aslında bu maddiyatla ilgili bir şey değil. Güzel bir rol gelirse siz iyi bir oyuncuysanız iyi oynarsınız. Maddiyatla alakası yok. Bana gerçekten güzel bir rol verirlerse bunun hakkını alırım. Almasam bile sinemada para yok biliyorsunuz ki. Parasızda oynarsınız.

 

Tanınmışlık yaşam standartını yüksek tutmayı gerektirir. Para kazanmakta gerekmez mi?

Para da önemli tabi. Doğru. Para sizin daha güzel giyinmenizi, sizin kılıfınızı daha güzelleştirmenize yardımcı olur. Bu kadardır. Artısı sizin lüksünüze girer. Bir oyuncu bakımlı olmak zorundadır. Çünkü siz malzemenizi doğru dürüst kullanmanız gerekiyor. O yüzden doğru dürüst olması gerekiyor ki, güzel sunabilesiniz kendinizi.

Tanınmışlık kişileri halktan ne kadar uzaklaştırır? Ya da uzaklaştırmalı mıdır?

Uzaklaştırmaz aslında, uzaklaştırılır. Seyirci ekranda sizi gördüğü zaman zaten kutuda ki insanlarsınız onlara göre. Anadolu’ ya gittiğim zaman siz o kutudan çıkmışsınız, bambaşka bir insan olarak merak ederler. Benim oturuşumu, kalkışımı kutudaki, onların hayallerinde çizdiği karaktersiniz. O yüzden de arada başka bir uzaklık vardır. Ben Zeynep’ im, benim göründüğüm karakterle onların bir üstünde yer alırım her zaman.. öyle bir şeydir bu.

 

Çok fazla oyuncu var, hangisine oyuncu, hangisine oyuncu değil diyeceğiz. Bunu nasıl ayırt edeceğiz?

Bunu nasıl ayırt edeceksiniz. Herkese oyuncu derseniz zaten ayırt etmek mümkün değil. Çünkü hakimi de, doktoru da, şarkıcısı da, herkes bu zaman da oyuncu. Oyunculukta yapacağım, tiyatroyu da deneyeceğim her şeyi değerlendireceğim diye bir şey var. Piyasada bir değerlendirme yapamazsınız. İyiler kendini iyi projelerde her zaman kendini gösterirler, göstereceklerdir. Bu bir süreçtir. Kimisi kısa zamanda yol alarak gösterir kendisini. Kendisinin de uzun bir süreci vardır. Ben mesela uzun süreci tercih edenlerdenim. Yavaş, ağır, kendi çapında ilerleyenlerdenim.

Aşk desem neler söylersiniz?

Aşk, olmazsa olmazlardan yani. Ben aşksız yaşayamam. Aşk doluyumdur. Birisine karşı değil. Her şeye. Ben kuşuma da aşığım. Anneme de aşığım, babama da aşığım. Herkese aşığım.

 

Hayatı ciddiye alır mısınız?

Hayatı ciddiye almam.

Şöhret desem bize neler söylersiniz?

Şöhret çok gelip geçici bir şey bunu herkes bilir. O yüzden de hiç bana uğramayacak bir şey. Çünkü gelip geçici şeylere uğraşmam ben bu hayatta.

 

Oyuncu olmak, zor bir işi göze almak. Bu zorluk sizi zaman zaman bezdirir mi?

Bezdirir. Birincisi zor bir iş yapıyoruz. İkincisi Türkiye’ de bir oyuncuyuz. Üçüncüsü Türkiye’ de oyuncuya verilen değer belli. Çok zorluk, çok sabır isteyen bir iş yapıyoruz bence. Buna katlananlar yoluna devam ediyor. Katlanamayanlar maalesef başka yolları tercih ediyorlar. Önemli olan sabretmek, işinize ve kendinize saygı göstermek ve güçlü olmak.

Sizinle konuşmak çok güzeldi, teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim.

 

    

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik