Reklam
Reklam
istanbul escort

Robert Hatemo “Ben kesinlikle muhteşemim canlı performansta bunu biliyorum. “

Ünlü sanatçı Rober Hatemo ile yaptığımız keyifli söyleşiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Robert Hatemo “Ben kesinlikle muhteşemim canlı performansta bunu biliyorum. “
Bu içerik 2215 kez okundu.
Reklam

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

Rober hatemo desem bize neler anlatırsınız?

Valla ne anlatırım? O kadar uzun ki. Otuz bir yıla sığmış bir durum var yani bilmiyorum ki ne anlatayım. Böyle bir adamım. Şarkı söylemeyi seviyorum. Şarkı söylemek için dünyaya geldiğime inanıyorum. Aşk adamıyım. Hayatta manevi şeylere çok önem veren biriyim. Bu durumdan dolayı özellikle bu dönemde, bu devirde biraz zorluklar yaşıyor ben ve benim gibi olanlar. Buna inanıyorum. Hayatı seviyorum. İşimi çok seviyorum. Dostlarımı çok seviyorum. Hep daha iyiye koşmaya çalışan bir adam.

Dün etrafınızda bir çok insan vardı. Ama bana o kalabalığın içinde yalnızmışsınız gibi geldi. Rober Hatemo o karmaşanın içinde yalnız mı gerçekten?

Yok hayır. Yalnız değilim. Belki şundan dolayı böyle hissettiğini tahmin ediyorum. Özellikle romantik ve duygusal şarkılarda biraz kendimden geçtiğimi söylerler. Bundan dolayı böyle bir enerji almış olabilirsin. O da insan her duygusunu yaşayamayabiliyor, yansıtamayabiliyor. Ben bazı duygularımı şarkı söylerken dışarı attığıma inanıyorum. Öyle hissediyorum. Zaten inanıyorum zayıf kalır. Öyleyim. Ondan dolayı böyle hissetmiş olabilirsin. Asla değildim. Çok mutluydum. Çok keyifli bir geceydi. İnsanları çok seviyorum. Yalnız hissettiğim zamanlar evimde yalnızken oluyor.

Canlı performansınızı izleyen herkes sizden büyülendiğinden bahsediyor. Siz canlı performansınızı nasıl buluyorsunuz?

Ben kesinlikle muhteşemim canlı performansta. Bunu biliyorum. Şöyle bir durum var aslında bun böyle deyip kestirip atmak istemiyorum. Çok da mütevazı olmak istemiyorum. Ailem hem anne tarafım, hem de baba tarafım profesyonel müzisyenler. Bu yüzden çocukluğumdan beri sahne ve müzikle iç içeyim. On beş yaşında, on dört yaşında başladım sahneye dedemle birlikte tabi. Canlı performansa çocuk yaştan beri olduğu için nasıl olacağını biliyorum. Neyin nasıl davranılacağını, hangi şarkıyı ne zaman söylemek gerektiğini insanların enerjisini, o yüzden bu konuda becerikli olduğumu düşünüyorum.

Korumalar, etrafta bir sürü insan, star gibi yaşamak için bunlar gerekli mi?

Kişinin seçimine bağlı. Star gibi yaşamak istiyorsan çok zor bir şey değil. Ayda beş yüz milyon verirsin bir koruman olur ya da bir milyar verirsin hem şoförün hem koruman olur yani eğer star gibi yaşamak oysa olabilir zor bir şey değil. Benim şoförüm ya da korumam yok. Dün akşam orda koruma vardı o da koruma değildi. Benimle ilgileniyordu. Çok küçük bir mekândı. Su ver peçete ver onlarla ilgileniyordu. Sağ olsunlar. Öyle bir durum yoktu. İnsanlarla iç içesin. Yaptığın iş bu. Politikacı değilim. Bilmem ne değilim, siyasetle ilgilenmiyorum. Müzik. Korunacak bir durum yok. Büyük konserlerde bazı durumlarda tabi ki insanların sevgileri aşırı olabiliyor. Bu aşırılıklar istemeden bazı bedensel hareketlere vurabiliyor. Tabi ki dost var düşman var o ayrı bir şey. Bu tip yerlerde öyle bir şey olmaz. Her şey gerektiği yerde olmalı diye düşünüyorum.

Yurt içinde turne düzenlemeyi düşünüyor musunuz?

Albümden sonra.

 

Yıllardır sahnelerdesiniz. Hiç bu sahnede ne işim var dediğiniz oluyor mu?

Yok olmuyor. Oraya çıktıysam öyle bir şey denmez.

Rober hatemo kimleri dinler? En son aldığınız albümü söyler misiniz?

Orhan Gencebay dinler, Müslüm Gürses dinler, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu dinler. Bu kadar.

 

Aşktan bahsetmek istesek neler söylersiniz?

Olması gereken, her insanın hakkı olduğunu, hayattaki en güzel sürpriz ve hoşluk olduğunu düşünüyorum aşkın. Ben iki kere yaşadım. Allah yaşamayanlara nasip etsin.

Evlilik size ne kadar yakın duruyor?

Evlilik yakın değil. Çocuk istiyorum. Ama tabi ki bunun için evlenmek gerekiyor. Bu dünyaya çocuk getirmek ne kadar akıl karı bir iş onu da son iki yıldır düşünüyorum. Dünyanın gidişatını özellikle bizim memleketin gidişatını hiç hoş bulmuyorum. Biraz üzücü durumlar olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden dolayı da bazen bu fikrimi öteliyorum. Geri atıyorum.

Sansasyonlardan uzak yaşıyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

Tercih etmiyorum. Kameraların olmadığı yerlere gidiyorum. Bu insanın kendi elinde olan bir şey. Bunu da yapmayacağım diye bir şey yok. Gerekirse yaparım yani.

 

Neden uzun zamandır ortalarda değilsiniz?

Neden uzun zamandır ortalarda yokum. Zaten iki, iki buçuk yıldan önce albüm arası yapıyorum. Yılda bir albüm yapmak çok hoşuma gitmiyor. Çok da fazla aramıyorum. İşimde çok da fazla düşüklük olmuyor çok şükür. Ama bu sefer biraz uzadı bir takım tersliklerden dolayı. Biraz da ben de böyle istedim. Dört yıl oldu ilk iki buçuk yılını ben öyle istedim çok hoşuma gitmiyor. Özellikle televizyonların durumunu çok kirli buluyorum.

Kendinize rakip gördüğünüz biri var mı?

Yok. Öyle bir şey yok. Halen ortada başarılı olan kalıyor olamayanlar bir iki sonra yok oluyor. Herkes hak ettiğini alıyor hayattan.

 

Sanat yaşamınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçse en çok etkisinde kaldığınız hatıranız neler olur?

Çok şey var.  Ne olabilir? Benim hayatımda görüşlerimde, felsefemde en büyük payı dedem olduğunu düşünüyorum. Dedemle birlikte, müzisyendir. Dedem rahmetli oldu. En sevdiğim kişi de oydu. Allah rahmet eylesin. Dedemle yaşadığım o amatör günlerdeki durumlar sanırım. O da sanatçıydı çünkü aslında şarkıcıda diyebiliriz.

Özel yaşamında Rober hatemo nasıl bir yapıya sahiptir?

Evimdeyim. Birkaç tane dostum var onlarla birlikteyim. Şarkı yapıyorum, spor yapıyorum, televizyon izliyorum. Yabancı müzik kanalları izliyorum. Kitap okumayı seviyorum. Böyle. Yemek yapmayı seviyorum. Mutfakla çok iyidir aram. Bir de ailemle olmayı seviyorum.

En son hangi albümü aldınız?

En son hangi albümü aldım. En son, en son,  yüksek sadakat aldım. Çok seviyorum onları.

Çok teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ediyorum. Sevgiler, saygılar hoşça kal.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik