Reklam
Reklam
istanbul escort

Hasan Usta Mersin Tantuni

Beşevlerin göbeğinde ki bu mekân, acıktığınız zaman gönül rahatlığıyla uğrayabileceğiniz bir yer.

Hasan Usta Mersin Tantuni
Bu içerik 4893 kez okundu.
Reklam

 

 

Haber: Onur Sancak

Yeni lezzetler aramaya devam ediyorum. Sürekli araştırıyorum, soruyorum,  sizleri yeni tatlarla buluşturmaya çalışıyorum. Bugün Hasan Usta Mersin Tantuniyi duydum ve sizler için oraya kadar gittim. İçeriye girdim. Buranın işletmecisi Hasan Yeni güler yüzle karşıladı beni.  Yemeğini yiyen herkesin yüzü gülüyordu. Yedikleri yemekten gayet memnun görünüyorlardı.

Beşevlerin göbeğinde ki bu mekân, acıktığınız zaman gönül rahatlığıyla uğrayabileceğiniz bir yer. Ben de bir an önce yemeğimi yemek için sabırsızlanıyordum. Ekmek arası mı yoksa dürüm mü yiyeyim diye çelişki de kaldım. İkisinden de ısmarladım. İkisinin tadına da bakmak istedim.

Hasan bey işini iyi bilen, bu işi sevdiği belli olan bir insandı.  Bize o kadar samimi anlattı ki yemeği hayran kaldım. Eti küçük kasaplardan aldığını söyleyen hasan bey,  Ankara’da tantunide tekiz diyordu.

Tantuniden biraz bahsetmek istiyorum.  Öncelikle dana etinden yapılıyormuş. Küçük parçacıklar halinde doğranıp haşlanıyormuş. İkinci işlem için tepsiye dökülüp tekrar yağ ile kavruluyormuş.  Toz biber, sumaklı soğan,  maydanoz ve domates koyarak ekmek arası ya da dürüm şeklinde mesleğinde ustaların elinden çıkarak servis yapılıyormuş.

Yanında limon ve cin biber olmazsa olmazıymış. Ben de bu şekilde yedim.

Yemeğinizi evinizde yer gibi sıcak bir ortamda yiyorsunuz. Bütün çalışanlar Samimi ve sıcaktı. Servis oldukça hızlıydı.  Kesinlikle çok ucuz. Hem de doyarak çıkıyorsunuz.

Ben yedim gayet hafifti. Lezzetliydi. Kesinlikle buraya uğrayıp yemenizi tavsiye ediyorum.

Yanında ne içilir diyorsanız şalgamı tavsiye ederim. Çünkü ben şalgam içtim.

Çok keyif aldığım mekânlardan birisi de Hasan Usta Mersin Tantuni oldu. Kendimi çok rahat hissettim. Ve doyarak ayrıldım. Yeniden geleceğim mekânlardan birisi de kesinlikle burası oldu.

Benim için lezzet arayışı bitmedi. Sizler için yeni lezzetler aramaya devam edeceğim. Kim bilir hangi lezzetlerle buluşturacağım sizi.  Başka lezzetlerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
casim başboğa     2017-12-30 kalitesi tarkesinlikle tartışılmaz ama çalışanlarına ücrete biraz cömertkik yapması lazım kalitesi tartışilmaz ama çalışanlarına biraz cömert davranması gerekir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik