Reklam
Reklam
istanbul escort

Mersinli Ciğerci Cabbar 1980

Bugün de gözüme Mersinli Ciğerci Cabbar’ı kestirdim. Yemeklerini merak ettim. Bir de baktım mekânın içindeyim.

Mersinli Ciğerci Cabbar 1980
Bu içerik 5379 kez okundu.
Reklam

Haber: Onur Sancak

 

 

Yeni lezzetler aramak benim işim oldu artık. Nerede bir mekân görsem acaba yemekleri nasıldır diye kendime sormadan yapamıyorum.  Mutlaka yemeklerini tatmak istiyorum. Bugün de gözüme Mersinli Ciğerci Cabbar’ı kestirdim. Yemeklerini merak ettim. Bir de baktım mekânın içindeyim. Aydınlık olan içerisi, güler yüzlü personel ve sizi kapıda karşılayan işletmecisiyle daha da aydınlanmıştı.. İsminin Emrah Koçak olduğunu öğrendiğim işletmeciyi yakalamışken ona tadacağım yemek ile ilgili bütün sorularımı sordum.  Oda bütün nezaketiyle bana yemekler hakkında bilgi verdi.

Cebeci de Siyasal Bilgiler Fakültesinin karşısındaki mekânın,  ulaşımı çok kolay. Nezih bir mekân. Temiz ve iç açıcı.

Yemeğimi ısmarladım. Önce ciğer şiş, daha sonra da çöp şiş (Et şiş) yedim.  İnanılmaz bir lezzetle tanıştım. Meze gözleri doyuruyordu. Renk cümbüşünü seyretmekten büyük keyif aldım.  Sadece mezeyle de doyabilirdim. O kadar çok ki porsiyonlar. Oradan doyarak ayırılıyorsunuz.

Yemeğinizi evinizde yer gibi sıcak bir ortamda yiyorsunuz. Size öyle hizmet sunuyorlar ki, yabancılık hissetmiyorsunuz.

Mezelerin arasında;

Pişmiş ezme, patlıcan ezme, sumaklı soğan, közlenmiş soğan, pişmiş domates, biber, soğan, kuzukulağı, Ali nazik, yeşil salata, çiğ ezme(Domates ezme)  ve Yağlı ekmek vardı.

Bu güzel masayı fotoğraflarda göreceksiniz ve bana hak vereceksiniz.

Emrah Bey’den ciğer şiş ile ilgili bilgi aldım önce. Onlu şiş olarak ikram ediyorlarmış. Beş tane ciğer şiş önden, beş tane ciğer şiş de arkadan getiriyorlar. Şişi sıcak yemeniz için ellerinden geleni yapıyorlar. Ciğerin ustalık gerektiğini söyledi işletmecisi. Ciğeri mutlaka ustasından yemek gerektiğini vurguladı.  Ciğer şişi, kuzu ciğerinden yaptıklarını söylediler.  Ciğerin taze olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Ve ciğeri kimyonla yemek gerektiğini söylemek istiyorum.

Çöp şiş(Et şiş) hakkında da bir şeyler sordum. Etin Balıkesir yöresinden olduğunu söyledi. Süt danasının eti olması gerektiğini söyledi. Etin terbiyesinin de önemli olduğunu söyledi. Süt ile 24 saat marine edildiğini ve bunun ete lezzet ve yumuşaklık verdiğini belirtti.  Çok lezzetliydi gerçekten. Mutlaka tatmalısınız. Ben çok beğendim. Yeniden yeniden geleceğim mutlaka.

Yanında ne içilir diyorsanız şalgamı tavsiye ederim. Çünkü ben şalgam içtim. Nefisti.

Fiyata dahil olarak triliçe ikram ediyorlar. İşte yemeğin üstüne bu da çok iyi gidiyor. Fiyatları gerçekten çok ucuz. Ailece çıkın çıkın gelin. Siz de benim kadar eminim mutlu olacaksınız.

Mersinli Ciğerci Cabbar’da çok keyifli zaman geçirdim. Ayrılmak istemedim.

Benim için lezzet arayışı bitmedi. Sizler için yeni lezzetler aramaya devam edeceğim. Kim bilir hangi lezzetlerle buluşturacağım sizi.  Başka lezzetlerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik