Reklam
Reklam
istanbul escort

Mavi burun

Düş Kapanı Sanat Merkezinin oynadığı çocuk oyunu Mavi Burun. Çocukların eğlenerek izlediği oyunu haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Mavi burun
Bu içerik 2102 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerçek hazine nedir? Hazine deyince çoğumuzun aklına altınlarla, paralarla, mücevherlerle dolu bir sandık gelir. Oysa sömürgeciler Avustralya kıtasına ilk çıktıklarında, yerliler onlara topraklarından gitsinler diye, altın kaplarını hemencecik vermişlerdi.

Hem de anlayamamışlardı, neden bu adamlar altın gibi değersiz bir şey için denizler aşıp, oralara kadar gelmişlerdi. Henüz modernleşmemiş, ilkel bir yaşantı içindeki bu insanlar için bu olan biten çok anlamsızdı. Aslında nadir de olsa, biz de onlar kadar saf düşünebildiğimizde bizim için de anlamsız bütün bu madenler.

İşte bizim oyunumuz da bunun üzerine kurulu. Parası olmadığı için bilimsel çalışmalar yapamayan bir bilim adamı ve onun beceriksiz asistanı, bilim yoluyla zengin olmaya çalışırlar. Artık çalışmaları sadece para üzerine yoğunlaşmıştır. Bunun için bir zaman makinesi geliştirirler. Bu makineyle istedikleri zamandan, istedikleri insanı getirebileceklerdir. Amaçları kendi zamanında zengin olan kimseleri getirip, üstündeki altınları, mücevherleri alıp geri göndermektir. Fakat işler, hiç de düşündükleri gibi gelişmez.

Zaman makinesinin arızalı çalışmasından dolayı, zengin bir kral yerine, eski çağlardan ilkel bir adam gelir. Adı Mavi Burun. Bizim para düşkünü Profesör tam umutsuzluğa kapıldığı sırada, Mavi Burun kabilesinin hazinesini aradığını söyler. Profesör de ona dost görünüp, hazineyi bulmasında yardım etmek istediğini söyler. Böylece Mavi Burun ve Profesör, maceralı bir yolculuğa çıkarlar. Hazinenin yerini ise sadece hazineyi ormanda bulan Aslan ve doğadaki her şeyin anası olan Doğa Ana bilmektedir. Aslan, hazineyi onlara nasıl kaptırmayacağını hesaplarken, Doğa Ana da doğaya verdikleri zararlar yüzünden, insanlara yardım etmeme kararı almıştır. Yani bizim maceracıları zorlu bir yolculuk beklemektedir.

Bu yolculuk esnasında Profesör, Mavi Burun’un saf düşüncelerinden etkilenir ve içsel bir değişimin temelleri atılır. Tabi ki hazine sandığını Aslan’dan geri alırlar. Fakat sandık da öyle kolayca açılmayacaktır. Bu macera sonunda ve sandığın içinden çıkan şey yoluyla, Profesör yaşamda en önemli olan şeyin, insanın kendisinin olduğunu kavrar. Böylece para kazanmaya yarayan ve doğaya zarar veren çalışmalardan uzak durmaya karar verir. Sandığın içinden çıkan şey ise….

İzleyen herkese iyi seyirler.

Evren ERSAN

Düşkapanı Sanat Merkezi

Sizler için gidip oyunu seyrettim. Çok keyifli ve eğlenceli bir oyundu. Oyun esnasında çocuklarla iletişimin sürkeli olması beni çok mutlu etti. Çocuklar oyunun içinde, her sahnesinde vardı. Çocukların hepsinin gözlerinde mutluluk ve keyif okunuyordu. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Çok beğendim. Sevgili okurlar, lütfen çocuklarınızı tiyatroya götürün. Onlara bu güzel sanat dalını öğretin. Çocukların hayal güçleri bu oyunlarla gelişecek. Sizler çocuklarınızı bu oyunlara götürürseniz kalpleri sanatla dolu olan, üreten insanlar, daha fazla üretecek ve ruhlarını yenileyecektir. Lütfen tiyatro koltuklarını boş bırakmayalım. Oyuncuları destekleyelim. biz alkışlarsak onlar sahne üzerinde çok daha iyi hissedecektir. Bir başka oyunda buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik