Reklam
Reklam
istanbul escort

Ece Uslu “Neşeli, şen şakrak olduğum dönemlerim de olur. beni, çok yakın arkadaşlarım iyi bilirler. ama tanımayan insanlar, genel olarak beni soğuk bulurlar. soğuk ve mesafeli. o özellikle yapmadığım bir şey.”

Güzel oyuncu Ece Uslu ile yaptığımız keyifli söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Ece Uslu “Neşeli, şen şakrak olduğum dönemlerim de olur. beni, çok yakın arkadaşlarım iyi bilirler. ama  tanımayan insanlar, genel olarak beni soğuk bulurlar. soğuk ve mesafeli. o özellikle yapmadığım bir şey.”
Bu içerik 2126 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Söyleşi: onur sancak

 

Ece Uslu’dan biraz bahseder misiniz?

İnsanın kendini tanımlaması en zor olan şey bence. Ama benim kendimi bildiğim kadarıyla fazla duygusal, eleştiren bir yapıya sahibim. Fakat seviyorum galiba kendimi. Yavaş y avaş daha da çok sevmeye başladım. Ama bu o anlamda değil,  insan kendini tanıdıkça karşısındaki şeylerle bir şeyler yaşadıkça ya da yaşam içinde ayna misali, insan hayattan çok şey öğreniyor. Yaşamın çok güzel olduğunu düşünüyorum.

Siz oldukça uzun soluklu dizilerde rol aldınız. Bir projeyi kabul etmeden önce uzun süre düşünür müsünüz?

Hayır. Aslında biraz şans diyebiliriz buna. Uzun süreli kara melek oldu. Dört sezon devam eden çok da güzel bir işti. Daha sonra Zerda projesi, aslında ben başka bir proje için gitmiştim. Son dakika böyle bir teklifle geldiler bana. Ben buna şans diyorum. Ama bu şansımı da iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Çünkü Zerda’ dan sonra  da daha iyi ya da kötü ne olursa olsun, her zaman  iyi oyuncu , daha doğrusu sette insan ilişkileri ve iş ilişkilerini ele aldığımda çok iyi olduğum için her şey tıkırında gidiyor.

Hiç pes etme derecesine geldiniz mi?

Pes etme noktası diyemeyeceğim ben, ama işte ayna misali insan yaşadıkça bir şeyleri denedikçe insan kendindeki hataları da görebiliyor. Görebilmek belki bir marifette olsa bence bunu uygulamaya geçirdikten lsonra ben bunları hep artı olarak alıyorum. Yaşadığım kötü veya iyi ne varsa onun için pes etme durumuna gelmedim. Aksine beni daha çok bağladı hayata ve bu işe.

Bir rolü oynarken ödül alma kaygısı yaşar mısınız?

Yok hiç yaşamadım. Ben on beş yaşımdan beri bir şekilde bu piyasanın içindeyim. Bu işle ilgileniyorum. Hiçbir şekilde ödül alayım ya da ödül almadım gibi bir sıkıntı derdim olmadı açıkçası. Zaten Türkiye’de yaşıyoruz. Yani ne , ne kadar doğru? Kendi içimde yaptığım işten gerçekten tatmin oluyorsam bu benim için en yeterli duygu.

Oyunculuk için nereye kadar gidebilir siniz?

Bilmiyorum. Gidebildiğim kadar giderim. Oyunculuk gerçekten çok güzel bir meslek. İyi projenin içinde, gerçekten doğru mesajlar veren bir projenin içindeyseniz ,siz her gün nasıl yaşamda her gün bir şeyler öğreniyorsanız, oyunculukta böyle bir şey aslında.

Hayatınızda çok şey değişti mi?

Hayatımda değişen şeyler oldu tabi ki. Özellikle kara melek ve Zerda’dan sonra, daha da insanlar tarafından ve diğer yapımcı şirketleri tarafından beğenildiğiniz sürekli istendiğiniz takdirde tabi ki ister istemez hayatınız değişiyor. Daha fazla sorumluluk yüklenmiş oluyorsunuz. Her türlü, her şeyinizle hayata bakışınız bile daha farklı olabiliyor. Bunun dışında yaşam standartınız değişiyor. Değişen bu oldu aslında.

Ece Uslu aynalara baktığında aynalar ona ne söyler?

Aynalara baktığımda aslında biraz hassas bir insanım. Sadece kendimle ilgili ve kendimde tek kızdığım nokta her şeyde kendimi eleştiriyorum, her şeyde kendimi suçluyorum. Beklide biraz kendime pozitif tarafından bakmam gerekiyor. Ben hep negatif tarafından bakıyorum. Belki de kendi güzelliliğimi daha da iyi bir noktaya getirirken belki orada geriletiyorum. Çünkü çok duygusal davranıyorum. Biraz da başak ve akrep olduğum için sanırım kendini sokan akreplerdenim. Belki de bu yüzden ama ben mutluyum kendimden. Yaşadıklarımdan, her şeyden çok mutluyum açıkçası.  Hatalarımla birlikte her şeyden mutluyum.

Hüzünlü bir tavrınız varmış gibi geliyor ya da bana  öyle geçiyor. Genel olarak seyrettiğimde hep hüzünlüymüşsünüz, mutsuzmuşsunuz gibi hissediyorum. Hüzünlü bir tavrınız var mı?

Neşeli şen şakrak olduğum dönemlerimde olur. Beni çok  yakın,  arkadaşlarım  iyi bilirler. Ama genel olarak beni soğuk bulurlar. Soğuk, mesafeli. Tanımayan insanlar. O özellikle yapısal. Özellikle yapmadığım bir şey. Benim hüzünlü olduğum, evet. Çünkü çok üzülürüm. Herkesi kendim gibi düşünüyorum. Belki de o yüzden. Aşmam gerekenlerden biri de bu.

Bu camia içinde kabullenemediğiniz şeyler nelerdir?

Kabullenemediğim şeyler, ben haksızlığa gelemem. Haksızlık diyebilirim. Onu da genele vurursak, zaten hepimiz biliyoruz, neyin ne olduğunu.

 

Büyü filminde oynadınız. İçinize sinen bir rol müydü?

Ben ilk görüşmeye gittiğimde ilk senaryoyu okuduğumda çok heyecanlandım. Bu işin çok iyi olacağını düşündüm. Tüm inancımla girdim bu projeye. Fakat daha sonra biz bütün oyuncular demeyim ben şahsım adıma konuşayım. Çok sıkıntı yaşadık. Çünkü biz sete ezberle gidemiyorduk. Çünkü gittiğimizde tüm tekstin üzeri çiziliyor, tekrar orada değişiyordu. Ezberliyorduk, tekrar değişiyordu. Ezberliyorduk tekrar değişiyordu. Senaryo altı üstü bir birine girdi. Çok diyaloglar, özellikle çok kötü oldu. Ben  filmi izledikten sonra çok içime sinmedi.aslında hiç içime sinmedi diyebilirim. Çok güzel bir proje olabilecekken, aslında bir takım şeylerden dolayı çok yanlış yere gitti proje.

Sinemanın çok seyirci çektiği söyleniyor. Sizce kaliteli filmlerle mi seyirci çekiyor yoksa sadece seyirci mi çekiyor?

Güzel filmler yapılıyor. Şu anda çok güzel filmler yapılıyor ama görsel olarak daha güzel şeyler yapılıyor. Çok güzel konular varken çok daha güzel kurgulanıp çok daha güzel işlenebilecek projeler varken,  olamıyor maalesef. Bence seyirci çekiyor.

 

Rolünüze hazırlanırken yardım alıyor musunuz?

Yok yardım almıyorum. Araştırmalar yapıyorum kendi çapımda. Bildiğim hocalarıma danışıyorum. Doktor rolü ise gidip bir doktorla konuşuyorum. Bu gibi ön çalışmalar zaten yönetmenle birlikte hep yapılıyor.

Kara melek dizisinde üzerinize yapışan iyi kız rolü var. Bunun aksi bir rolde oynarsanız gelecek tepkilerden korkuyor musunuz?

Yok aslında istiyorum, aksi bir rolde oynamayı. Bunu denemeyi çok istiyorum. Halk biliyorsunuz alışık olduğu için, ya da yapım şirketlerinin tercihleriyle doğru orantılı gittiği için bu şekilde gidiyor. Ben çok isterim farklı bir rol oynayabilmeyi.

 

Dizilerin kısa soluklu olmasını neye bağlıyorsunuz?

O kadar çok dizi çekiliyor ki. O kadar çok yapımcı. Yönetmen oyuncu var ki. Seksen, doksan tane dizi çekiyorsa, seksen doksan tane yapımcı, yönetmen var. Oyuncuları kat ve kat var. Tabi bunların içinden iyileri sıyrılacak kötüleri dökülecek. Sistemde bu anlamda işliyor açıkcası. Çok da bilmiyorum.

Yeni bir dizi çalışmanız var mı?

Yeni bir proje var evet.

 

Gizli mi?

yok gizli değil. Yağmur ajansla ama daha net bir şey yok.

 

Sinema filmi projesi?

o yok şu anda.

Aşk sizin için ne ifade ediyor?

Aşk benim için zor, acı veren bir şey. Olgun bir aşkı bekliyorum. Ne diyeyim başka?

 

Zamanınızı benimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik