Reklam
Reklam
istanbul escort

Koray Erkök“Dustin Hoffman’la oynayabilirim…”

Yakışıklı oyuncu Koray Erkök ile yaptığımız güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Koray Erkök“Dustin Hoffman’la oynayabilirim…”
Bu içerik 2247 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

Ben biraz Koray Erkök’ün hikayesini dinlemek istiyorum. Biraz bahseder misiniz?

1986 yılında İstanbul’da doğdum. Üniversiteyi Bilkent Üniversitesi, Konservatuar ,Sahne Sanatları Fakültesi aslında öyle geçiyor. Tiyatro bölümünü bitirdim. 2009 yılında mezun oldum.

Oyuncular arasında, iyi bir karakteri oynamak kolaydır, ama kötüyü oynamak, oyunculuğunuzu tırmandırır diye bir düşünce var? Katılıyor musunuz?

Aslında bunu daha çok kötü karakteri oynayanlar söyler. İyi yi oynayanlarda genelde tam tersini söylerler.  İyi veya kötü olmanın dışında iyi oynamak yeterli diye düşünüyorum. İyiyide iyi oynasanız, kötüyü de iyi oynasanız o sizin oyunculuğunuzu tırmandırır. Kötü rolün daha çok açılımı veya daha çok size yönergeleri olduğu söylenemez. Çünkü hangisini iyi yaparsanız, siz o kadar iyisiniz.

Tanınmak sizi değiştirdi mi?

Buraya gelmeden öncede aynı bara gidiyordum, şimdi de aynı bara gidiyorum. Arkadaşlarımda aynı. Hiçbir şekilde bir değişiklik yaşadığımı düşünmüyorum açıkcası.

Şöhret?

Şöhret, rahatsız etmedi beni bu güne kadar. İzleyicilerden rahatsız olan bir kişi bu işi yapmaması lazım öncelikle. Kızılay’a indiğimizde, bazen bir yere geç kalıyorsunuz hızlı adımlarla yürüyorsunuz, ama karşınızda ki, insan sizin o durumunuzdan haberdar değil ve sizi görmek istiyor. Sizi o güne kadar televizyonda görmüştü, şimdide yakından görmek istiyor. Bu da onun çok doğal hakkı. Onunla resim çektireceksiniz. Üç kişi daha gelirse onunla da çektireceksiniz. Her zaman güler yüzlü olmak durumundasınız. Onlar sayesinde siz de bu işi yürütüyorsunuz.

Yeni bir projede istediği başarıyı elde edemezse üzülür mü?

Biz okul mezunu olduğumuz için, illa da bir dizi olması gerekmiyor. Tiyatroda da görev almak isterim açıkçası. Bir dizinin bitmesi, başka bir diziye girmesi falan, önemli değil. Önemli olan başka bir işi daha başarıyla yapmak.

Ya ilgi azalırsa?

Biz burada o kadar yoğun çalışıyoruz ki. Dışarıdaki ilgiyi görecek kadar, dışarı çıkacak kadar vaktimiz olmuyor doğrusu. İlgi azalabilir. İlgi artabilir ileriki projeyi etkilememeli. Bundan sonraki projede kötüyü oynamak isterim. Sürekli kötüyü ya da sürekli aşığı oynamak istemem. Bir etiket istemem açıkcası.

Koray Erkök’ü anlatacak sözcük nedir?

Biraz çocuk, mutlu, yaşamayı seven.

Ödüllere nasıl bakıyorsunuz. Her zaman iyiler mi ödül alır?

Kritik bir soru. Her yerde torpilin döndüğünü düşünmüyorum açıkçası. İnsan kendini bir şekilde belli eder. Torpil döner ama eğer sen başarılıysan bir gün muhakkak bunun karşılığını alırsın.

Yakışıklı olmak oyunculukta avantaj mı?

Kesinlikle avantaj.

Başrolde olmak için güzel ya da yakışıklı olmak gerekir mi?

Kesinlikle gerekir. Yakışıklı olan insanlar çoğu zaman çok iyi oyuncu olmasa bile başrole gelebiliyor. Aslında acı bir şey doğru bir şey değil ama. Çok yakışıklı olmayan birisi de yeteneğiyle bunu kapatıp baş rol oynayabilir. Hatta oyunun istediği oyunculuğun üzerine bile çıkabilir.

Hedeflerden bahsedelim biraz da.

Tiyatroyu devam ettirerek güzel bir şeyler yapmak istiyorum.  İlk amacım bu aslında şu anda. Uzun zamandır aynı şeyleri, aynı replikleri söylüyorum. Günlük dizi yaptığımız için birazda. Belki ileride uzun metraj film olmasını istiyorum. Sinema filmi bir karakteri başından sonuna kadar götüren, en iyi anlatan bir şey. Dizideki gibi sabit gidemezsiniz. Çok daha keskin çizgilerle belirtmeniz gerekiyor.

Birlikte oynamak istediniz oyuncu var mı­?

Dustin Hoffman’la oynayabilirim, neden olmasın?

Dünya sinemasında yer almak istiyor musunuz?

Bunun için yeterli ingilizcem var. Dünya sinemasında yer almak için başka tecrübelerinde işin içinde olmasını gerektiriyor. Bir yerden başlamalısınız ama hemen ardından dünya sineması böyle bir şey olmaz tabi. Biraz daha tecrübe gerekiyor. Benim için erken olduğunu düşünüyorum.

Aşk?

Şu anda yok.

Yetenek mi, eğitim mi?

Yetenek. Bir oyuncu bir okula gider eğitim alır. Orada mezun olur. O hem yetenekli, hem eğitimlidir zaten. Belli bir disiplin için okulun olmasına inanıyorum.

Nelerden vazgeçemezsiniz?

Müzikten vazgeçmem asla.

Sizi şarkıcı olarak da görecek miyiz?

Neden olmasın? İlerde durumumu düzeltirsem. Kendime bir stüdyo kurup, birkaç tane alet alıp, kendime yakın hissettiğim birkaç arkadaşla, zamanda bulursam tabi, muhakkak bir şeyler yapmayı düşünüyorum.

Çekilen diziler nitelikli mi?

Kanalına göre değişiyor açıkçası. O kadar fazla dizi var ki. Genellikle dizilerde nitelik aranmaz. Birinci olan diziye bakın o bile nitelikli değildir. Ondan çok şey öğrenemezsiniz, çok şey alamazsınız.

İstanbullu biri olarak, sizin için İstanbul dizilerinden birinde başlamak daha avantajlı olmaz mıydı?

Muhtemelen olabilirdi. Ama böyle bir ekibi yakalayabileceğimi zannetmiyorum. Dört yüze yakın bölüm çektim. Kolay kolay bir aktörün yakalayabileceği bir oran değil. İstanbul dizilerinde yardımcı olarak girer birkaç kez görünür çıkarsınız. Bizim kazandığımız tecrübe, işi öğrenme, kamera açıları, oyunculuk, bir defa her gün prova yapma imkânı var. O yüzden burada başlamanın bana çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bunu asla inkâr etmem.

Başarısızlık sizi üzer mi?

Onu hiç düşünmüyorum. Şu ana kadar böyle bir şey olmadı. Bu alanda başarısız olursam tiyatro yaparım. Boş durmam kesinlikle bir şeyler yaparım. Sokakta da tiyatro yaparım. Bir şekilde hayat devam eder.

Ben oyuncuyum her rolü oynarım mı diyorsunuz?

Güzel soru. Her rolü oynarım. Duruma göre her rolü oynarım tabi. Hemen de üzerine atlamam rolün. Ama bir seçimim yoktur.

Kıskanç mısınız?

Hiç yalan söylemeyeceğim. Aslında kıskanç değilim. Şu ana kadar hiç kıskanmadım diyebilirim.

Oyunculuğa güç veren nedir?

Bir tanesi yetenek, diğeri de disiplin.

Yaptığınız en çılgın şey?

Bu yaz Güney Afrika’ya gittim dünya kupasına, çok eğlenceliydi.

Çok teşekkür ederim bu güzel sohbet için.

Ben teşekkür ederim.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik