Reklam
Reklam
istanbul escort

Antalya - Alanya

Yaz tatilini geçirecek bir yer mi arıyorsunuz. Alanya'ya gidebilirsiniz. Güzel ve sıcak bir yer. Ben çok eğlenceli günler geçirdim. Mutlaka siz de keyifli zamanlar geçireceksiniz.

Antalya - Alanya
Bu içerik 2988 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

Tatil için en çok tercih edilen şehirlerden biri olan Alanya, tarihi yerler olsun eğlence mekânları olsun birçok yönüyle beğenilen bir yerdir.

Alanya tarihi yerleri ve doğal düzeliği olan çok güzel şehirlerden biridir. Dünya’ nın birçok yerinden gelen turistler Alanya’ yı her yönüyle çok beğenirler. Şehrin doğal güzellikleri ve tarihi güzellikleri herkesin ilgisini çekiyor.

Alanya kalesi: Alanya Kalesi eski yapıtı ve tarihin önemli yerlerinden biri olarak dikkat çekiyor. İnsanların kalelere olan ilgisi her zaman olmuştur. Alanya Kalesi bulunduğu konum ile de oldukça dikkat çekiyor.

Harika görselliği ile de ilgi çeken Alanya Kalesi çok güzel bir yapıya sahiptir. Görülmesi gereken yerlerden biridir. Birçok insanın geldiği kale de insanlar çok sayıda fotoğraf çekmektedir.

Atatürk müzesi: Mustafa Kemal Atatürk’ ün bir zamanlar kaldığı ve şuan da müze olarak kullanılan bu yerde, Atatürk’ ün birçok fotoğrafı, kişisel eşyaları ve o tarihe ait bazı belgeler sergilenmektedir. Ayrıca müze yapısıyla dikkat çekmekte ve beğenilmektedir.

Fosforlu mağara: Fosforlu Mağara kendisi olduğu kadar ismi ile de insanların ilgisini çeken bir yerdir.

Harika bir doğal güzelliğe sahip olan bu yer, insanların yoğun ilgisini kazanmıştır. Yürüyerek gidilmesi mümkün olmayan Fosforlu Mağarası ‘ na küçük teknelerle gidiliyor.

Damlataş mağarası: Harika bir doğal güzelliğe sahip olan Damlataş Mağarası kesinlikle görülmesi gereken mağaralardan bir tanedir. Bazı araştırmacıların yaptığı araştırmada enteresan şeylerin ortaya çıkması insanları şaşırtmıştır.

Mağaranın insanlarda bulunan solunum yolu rahatsızlığına, astım ve bronşit gibi hastalıklara iyi geldiği belirtilmiştir. Bundan dolayı mağara’ ya şifa kaynağı diyen insanlar vardır.

Ayrıca tavanda yağmur sularının birikmesinden ve nemden kaynaklanan damlama sonucunda mağaranın meydana geldiği belirtiliyor. Mağaranın öneminin farkına varan yetkililer Damlataş mağarasını koruma altına almışlardır.

Ben yeniden gelmek isterim Alanya’ya. Gezmelere doyamadım doğrusu. Yeniden başka yerlerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik