Reklam
Reklam
istanbul escort

Kayseri

Kayseri şehrimiz Türkiye’ nin en büyük şehirlerinden biridir. Birçok tarihi yer ve mekânlara sahip bu güzel şehri gördüğünüz de çok mutlu olacağınızdan eminim.

Kayseri
Bu içerik 2064 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

Kayseri şehrimiz Türkiye’ nin en büyük şehirlerinden biridir. Birçok tarihi yer ve mekânlara sahip bu güzel şehri gördüğünüz de çok mutlu olacağınızdan eminim.

Türkiye’ nin önemli üniversitelerinden biri olan Erciyes Üniversitesi Kayseri şehrimizde bulunmaktadır. Ayrıca 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve birçok ünlü iş adamları Kayseri’ den çıkmıştır.

Ayrıca Kayseri geniş yollarıyla da insanlara rahat bir yolculuk yapmasını sağlıyor bu da bizim için çok önemli. Kayseri tarihi yerleriyle de yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Telefrik sayesinde birçok insan harika manzaranın tadını çıkarıyor. Bu sayede eskiye oranla daha çok insan gelmeye başladı. Ayrıca Ali dağı ’ndan yamaç paraşütü yapmak insanı acayip heyecanlandırıyor. Anlatılması mümkün değil, yaşamak lazım diyorum, acayip bir duygu hem korkuyorum hem de atlamak istiyorum.

Allahlım acayip bir şey hem korkunç hem zevkli hem heyecanlı insan avaz avaz bağırmak istiyor ki birçok insan bağırıyor. Aslında atlamayacağımı söylüyordum ama arkadaşlar atlayınca bende yaptım ve iyi ki de yapmışım çok eğlenceliydi. Umarım tekrar gelme fırsatı buluruz, çok eğlenceli ve faydalı bir gezi oldu.

Kayseri kalesi: Kayseri Kale’ si görüntü ve yapısıyla dikkat çeken tarihi bir yapıttır. Birçok yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yerdir. Tarihi açıdan da çok önem taşıyan kalenin dış tarafı baya bakımsızdır.

Görülmesi gereken önemli yerlerden biri de Kayseri Kalesi olduğunu düşünüyorum. Gidince görülmeye değer bir yer olduğunu sizde göreceksiniz. Ayrıca belediyenin bir onarım yapması lazım umarım en kısa zamanda bu tarihi kaleye gereken bakım ve onarım yapılır.

Tekgöz kaplıcası: Tekgöz Kaplıca’ sının kırık, çıkık ve kadın hastalıklarına iyi geldiği için birçok ziyaretçinin gelmesine sebep olmuştur. Kadın hastalıklarına iyi geldiği söylenilen Tekgöz Kaplıca’ sının birçok kadın ziyaretçisi vardır. Şifa verdiği söylenilen kaplıca kadınların daha çok ilgisini çekmiştir.

Erciyes dağı: Erciyes Dağı en çok dağcıların ilgisini çekmiş ve birçok kişi Erciyes’ in tepesine çıkmak için tırmanmıştır. Tepesi her zaman karlı olan Erciyes Dağı görüntüsüyle de muhteşem bir manzaraya sahiptir. Kış aylarında kayak vb. eğlenceli kış sporları faaliyetleri yapılıyor, ayrıca kaymanın tadı da bir başka oluyor, insan çok eğleniyor birde benim gibi iyi kaymasını bilmiyorsanız bir kayıp bir düşmek insanı baya zorluyor ama öğreneceğim inşallah.

Burası Türkiye’nin en büyük spor tesislerinden biri olarak gösteriliyor. Yaz ve kış eğleneceğiniz güzel bir yerdir.  Gezip dolaşmaktan insan keyif alıyor buranın farklı bir havası var insan kendini daha huzurlu hissediyor. Tertemiz havası da insanı adeta ferahlatıyor.

Erdemli harabeleri: Erdemli Harabeleri’ ne giderseniz orada bulunan kilise ve manastırı görmenizi tavsiye ederim. Tarihi güzel bir yapı, birde çok güzel doğal bir güzelliği var buranın, insanlar buraya gelip güzel havasından da istifade ediyor. Birde manastır var burada yabancı turistler burayı görmek için birçok yerden geliyor.

Kayalardan yapılmış mekânları var. Çok ilgi çekici ve güzel yerler görünce hoşunuza gideceğinden eminim.  Burada yaklaşık 11 kilise var hepsinin de ayrı bir güzelliği ve havası var.

Kiliseleri içine girdiğiniz de adeta müzeyi andırdığını göreceksiniz. Gerçekten de çok farklı  ve değişik bir yer, daha önce görmeyenlerin fazlasıyla dikkatini çekeceğinden eminim.

SOĞANLI  VADİSİ :  Kayseri’ ye geldiğiniz de kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri de Soğanlı Vadisi olduğunu unutmayın. Aslında Kayseri de o kadar çok tarihi yer var ki inanılmaz güzel insan gezdikçe görmek istiyor. Tamamen tarihi ve turistik yerlere sahip bu yeri gördükten sonra güzelliklerinin farkına varacaksınız.

Her yerden birçok turist geliyor buraya. Burada da birçok kilise ve mağaralar var. Mağaraların içi o kadar serin ki insan içinde klima var zannediyor. Harika bir serinlik ve temiz bir hava var. Oturup bir çay içelim dedik kalkmak o kadar zor oldu ki gezecek yerler olmasa saatlerce otururduk acayip güzeldi.  

Yeni bir şehirde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik