Reklam
Reklam
istanbul escort

Sakarya (Adapazarı)

Birlikte Sakarya’yı gezeceğiz. Eminim çok seveceksiniz. Çevresi de çok güzel olan Sakarya harika vakit geçirmek için ideal bir yer.

Sakarya (Adapazarı)
Bu içerik 2993 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gezgin: Okan Ünal

 

 

 

Birlikte Sakarya’yı gezeceğiz. Eminim çok seveceksiniz. Çevresi de çok güzel olan Sakarya harika vakit geçirmek için ideal bir yer.

Sapanca Gölü

 

Sapanca gölü merkezde çok temiz olmamakla birlikte, civarında gezdikçe daha çok sevebileceğimiz bir yer. Etrafı güzel evler, restoran 'lar ve nefis yeşillikler ile çevrili huzur verici bir yer.

Gittiğimiz zaman bu çiçeklerin son dönemiymiş şansımıza bol bol fotoğraf çektik. Göl kenarında birçok kafe var. Molalar için keyifli yerler.

Hava durumuna bakarak gidilmesi gereken yer. Her hali ile güzel olsa da Mayıs ayında serin olabiliyor ve gölün dalgalı olması ile etkinlikler sınırlanabiliyor. Bunun dışında doğa içinde temiz hava ve manzaranın güzelliği eşliğinde yürüyüş yapmak harika.

İstanbul'a yakınlığından olsa gerek çok kalabalık. Karadeniz'de olduğu gibi Arap turistlerin ilgilisinin fazla olması, bahar aylarındaki serinliğinden, etrafındaki yeşillikten ve "su"ya hasretten olsa gerek. Umarım korunmaya devam eder, yeni yapılaşmalara izin verilmez ama kalabalığın olumsuz etkileri şimdiden göze çarpıyor.

Maden Deresi

mis gibi bir hava da yeşillikler arasında dere kenarında akan suyun sesi ile göze ve kulağa hitap eden müthiş bir piknik alanı. ailenizle sevdikleriniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz. Yeşillikler arasında şelaleye yürüyerek stres atabilir siniz.geri döndüğünüz de ise büfe de satılan çaydan içerek yorgunluğunuzu atmanızı tavsiye ederim.

İnanılmaz güzel muhteşem bir yer. Not: şelaleye tırmanacaksanız uygun bir doğa ayakkabısı rahat kıyafetler ve küçük bir çanta ile gitmenizi tavsiye ederim.

 Oradaki yerli insanlara sorup mağara ve büyük şelaleye giden yolu bulmanızı şiddetle öneririm. Doğayla baş başa muhteşem manzaralar eşliğinde dağların tepesinden uçurumların kıyısından kimi zaman bir kayanın arkasından geçmek için neredeyse sürünerek ilerlediğiniz, çoğu zaman tünellerden geçerken başınızı yukarıdaki kayalara çarpmamak için iki büklüm eğilerek gittiğiniz yorucu ama sona gittiğinizde buna değen bir yolculuk. Şelale konusunda çok muazzam bir beklentiniz olmasın. Ancak sizi oraya götüren yol gerçekten harika.

Kent Park 

Bebeğim ve kent park muhteşem ikili.kesinlikle muazzam inşa edilmiş yapana aferim.adapazarına çocuk adına yapılan en iyi yatırım.oh ne iyi gidin pamuk iekerinizi alın çocugunuzlada trenin keyfini çıkarın.

Her zaman gidilebilecek stres atılacak yeşilin oyun alanları ile birleştiği büyük açık avm (çocuklar için).geniş oyun alanları ile çocuklara hitap ederken biz büyüklere de kahve çay va aperatifler için kafeler, çay bahçeleri mevcut.

Akşam sabah sporu için, Ramazanda iftar, diğer zamanlarda kahvaltı akşam yemeği için ideal bir açık hava oyun parkı..

Fotağrafın arkasında gördüğünüz çark eskiden Adapazarı'na su getirmek için yararlanılmış bir çark. Ömrü dolanca da atıl kalmış elbette. Sonra da Kent Park'a getirilerek değerlendirilmiş. Keşke daha farklı şekilde değerlendirilseydi demedim de değil. Bir müze de de değerlendirilebilirdi. Bu tarz eşyalar bizim hayatımızda çok önemli. Ben de önünde fotoğraf çektirerek ona verdiğim değeri bir parça da olsun göstermek istedim.

Yeni bir şehirde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik