Reklam
Reklam
istanbul escort

Bolu- Yedigöller Milli Parkı

Bolu il sınırları içinde engebeli bir yerde bulunuyor Yedi Göller. Çok zengin bir doğal örtüye sahip. Mengen ve Yığılca ilçelerinin arasındadır.

Bolu- Yedigöller Milli Parkı
Bu içerik 3095 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Muhammed Bulut

 

 

 

 

 

Bolu il sınırları içinde engebeli bir yerde bulunuyor Yedi Göller.  Çok zengin bir doğal örtüye sahip. Mengen ve Yığılca ilçelerinin arasındadır.

Sessiz ve sakin bir tabiatı olan Yedigöller, şehir yaşamının yorucu ve bunaltıcı etkisinden kaçmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Çok farklı manzaralara sahiptir. Trekking yapmak isteyenler için farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları mevcuttur.

Sonbaharın fotoğraf çekimi için daha uygun olacağı kanısındayım. Bölgede bazı telefon operatörleri çalışmıyor. Temel ihtiyaçların karşılanabileceği büfe var ve cep telefonlarını şarj edecek ünite mevcut.

Kesinlikle sonbaharda gidilmesi gereken bir yer. Sarı, kahve, kırmızı tonların görsel şovu. Mükemmel bir doğa. El değmemiş, betonlaşma olmamış nadir yerlerden biri

Çok güzel doğa harika herkese tavsiye ederim. Mutlaka gezip görülmesi gereken bir yer. Yolu virajli ama gittiğinize değer.

Son yıllarda güzelliğinden çok piknik, çadır ve konaklama ön plana çıkmaya başladı hal böyle olunca bu güzellikler artık yerini doğal alanları koruma değil de ticari bir anlayışa çevrilmiş gibi görünüyor.

Hayallerinizde olan Yedigöller, kuş ve gazel seslerinin yerini araç seslerine bırakmış doğrusu.

Girişte alınan 12 tl otopark ücreti gibi geliyor bana göllerin kenarında bulunan çadır alanları ise çok çirkin bir görüntü oluşturuyor her fotoğrafınızda mutlaka doğa harici bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz ayrıca göl üzerinde poşet ve kağıt parçaları görme olasılığının fazla olduğunu unutmamızı öneririm. Ayrıca göl üzerinde bir yağ tabakasında sizleri bekliyor olacaktır

Ve hafta sonları mangal kokusu ve dumanı bütün manzarayı bozuyor diyebilirim.

Ormanlık bir yerde Milli Parklar Müdürlüğü Mangal için nasıl izin veriyor anlamış değilim doğrusu

Kısacası en kısa zamanda bu güzelliği gidip görmenizi tavsiye ederim bir kaç yıl sonra bu güzelliklerden eser kalmama ihtimali çok fazla olacağını düşünüyorum.

Göl, orman, kuş sesleri ve tüm renkleri görebileceğiniz bir mekân. ulaşım artık daha kolay.. stabilize yol artık asfalt. Özellikle sonbahar yaprak dökümü esnasında renk cümbüşüne şahit olabilirsiniz.

Doğa harikası eşsiz güzellikte kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. yaz döneminde çok kalabalık oluyor ama baharda giderseniz eğer bayılacaksınız.Gitmek biraz uzun sürebilir yol biraz virajlı fakat kesinlikle değer .

Ağaçların göllerin yeşili , suyun şıkırtısı , uyanan doğanın verdiği ferahlık .. Huzuru arıyorsanız işte buldunuz.

Elinize çayınızı kahvenizi alın göl kenarındaki bir banka oturun ve gözleriniz kapayın işte huzurun sesi. Sonra gözleriniz açın ve etrafa bakın ruhunuzu bu görsel şölenle doyurun.

Yeni bir şehirde, bambaşka güzellikte tekrar buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik