Reklam
Reklam
istanbul escort

Tayland – Phuket

Genelde balayı yeri olarak bilinen Phuket gerçekten görülmeye değer bir yer. Tayland bizden vize istemiyor. Herkes için eminim huzurlu saatler geçirmek için garanti. Phuket en kalabalık ve turistik olanı. Ada olsa da anakaraya bir köprü ile bağlı.

Tayland – Phuket
Bu içerik 2260 kez okundu.
Reklam

 

 

Gezgin: Serpil Torun

 

 

 

 

 

 

Genelde balayı yeri olarak bilinen Phuket gerçekten görülmeye değer bir yer. Tayland bizden vize istemiyor.  Herkes için eminim huzurlu saatler geçirmek için garanti. Phuket en kalabalık ve turistik olanı. Ada olsa da anakaraya bir köprü ile bağlı.

Phuket'te her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Fiyatlar nispeten ucuz sayılır, kesenin ağzını biraz açınca gayet lüks otellerde kalabiliyorsunuz.

Hava gayet sıcaktı ama dayanılmaz da değildi. En azından denize girip serinliyorsunuz. Gökyüzü bazen puslu olabiliyordu, biz oradayken bir akşamüstü yağmur da yağdı.

İmkânım olsa ocak şubat aylarında gitmeyi tercih ederdim. Bizdeki yaz ayları ise orada muson mevsimi. Yağmura yakalanma olasılığı yüksek, bazen de denize giriş yasaklanabiliyormuş.

Peyzajı muhteşemdi ve kuşlar, tavşanlar, hatta horozlar özgürce geziyordu bahçede.

Bu adacığa "James Bond adası" denmesinin sebebi James Bond filmlerinden "The Man with the Golden Gun" filminin burada çekilmiş olması.

Phuket Adası Las Vegas gibi şov cenneti olmasa da nam salmış bazı şovları var.

Çeşitli tur acentelerinden file binip gezebileceğiniz bir tur satın alabilirsiniz. 20 dakika, 30 dakika ve 50 dakikalık turlar var.

Masaj

Ve Tayland tatilinizin en tatlı kısmı! İster sadece ayaklara, ister tüm vücuda… Bunca insanın Tayland'a sırf masaj için gidiyor olması şaşırtıcı değil, adamlar bu işi biliyor.

Tayland alışverişte iddialı bir ülke. Bize göre farklı şeyler satılıyor, fiyatlar da makul. Pazarlığa %50 den başlamakta fayda var

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik