Reklam
Reklam
istanbul escort

Ercan Turgut“Ben o zaman neysem, şimdi de oyum. Hiç değişmedim. Badigartlarla dolaşmadım. Aslanlar gibi herkesle sarıldım öpüştüm. Milli piyango satanla da, simit satanıyla da herkesle selamlaştım. Kasıntılık yapmadım.”

Usta sanatçı Ercan Turgut ile yaptığımız keyifli ve güzel söyleşiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ercan Turgut“Ben o zaman neysem, şimdi de oyum. Hiç değişmedim. Badigartlarla dolaşmadım. Aslanlar gibi herkesle sarıldım öpüştüm. Milli piyango satanla da, simit satanıyla da herkesle selamlaştım. Kasıntılık yapmadım.”
Bu içerik 7661 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

Ercan Turgut kimdir? Bize biraz bahseder misiniz?

Ercan Turgut 1952 Malatya doğumlu, ama İstanbul’ da yaşayan bir Bağdat caddesi çocuğu diyebilirsin kısaca. Orada büyüdüm, orada yetiştim, orada okudum.1965 yılından bu yana şarkı söylüyorum. Kırk iki yıldan beri müziğin içindeyim. Dünyanın şuanda en mutlu insanlarından biriyim. Çünkü Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasında çalışıyorum. Batı müziğiyle başlamıştım ben bu işe. Batı müziğinin keyfini bu orkestra da yaşıyorum. Benim çok önemli bir olay, yıllarca batı müziği söyleyip, sonra arabesk söyleyerek popüler oldum. Batı müziğinin keyfini hiçbir zaman unutmadım. Bu orkestra da şimdi Türkçe ve İngilizce, İtalyanca, İspanyolca şarkılar söylüyorum.

Ortadan kaybolduğunuz yılları nasıl geçirdiniz? 

Aslına bakarsan normal şartlar altında ortadan kaybolmadım, yine şarkı söyledim. Geceleri tavernalarda çalışıyordum. Türkiye de şu son zamanlarda popülerliğin şekli çok farklı oldu. Ya kadın döveceksin, ya gayrimeşru çocuğun olacak yada televizyonlarda hır çıkaracaksın. Bizler öyle adamlar değiliz. Sahneden de gördüğün gibi, herkes benim ailem. Kaybolmadım, hep şarkı söyledim. Bir tek 1997 senesinde “Anar mıyım o günleri” diye bir cd çıkarmıştım. Ondan bu yana on senedir bir çalışma yapmıyorum ondan uzağım. Televizyonlara çıkmadığım içinde beni uzak zannediyorsun ama değil.

Yeni bir albüm düşünmüyor musunuz?

Kafamdaki olay, Ali Rıza Bey bizim müdürümüz onun hazırlattığı bu kırk beşlikleri ben geliştireceğim. Eski şarkıları bir sound altında toplayarak, yine orijinallerine sadık kalarak telif haklarını hesap ederek, karşılıklı konuşarak, almaya çalışarak pop nostalji adı altında çıkarmaya çalışacağım. Bu güne kadar çok çıktı böyle kasetler ama benimki farklı. Ben bütün bu şarkıları Ercan Turgut yorumuyla söyleyeceğim.

Eski dostlar dağıldı mı?

Çoktan. Sevgili Nur, Banu ve ben çok oldu gruptan kopalı. Ankara konserlerinden sonra biz onlardan ayrıldık.

 

Ercan Turgut müziğin neresinde görüyor kendini? Müzik gerçekten vefalı mı?

Ben yıllardır bu işten para kazanarak hayatımı idame ettiriyorum. Tekrar dünyaya gelsem yine şarkıcı olurdum. Çünkü onun keyfi çok başka.

 

Toplam kaç albümünüz var? Şöhret sizce emanet mi?

Kullanmasını bilen için güzel bir şey. Devamlı sansasyonel bir şeyler yaparak ayakta kalmak lazım. Magazincilerle basınla medyayla güzel ilişkileriniz olması lazım. Bizler gizli kahramanlarız aslında. İtimat et doğru söylüyorum. Ben hayatımda megalomanlık yapmadım. Ben öyle yabana atılacak bir şarkıcı değilimdir. Long play olarak beş altı tane bayağı kırk beşliklerim var. Filmlerim var. Arabesk filmlerim var. Türkiye ye mal olmuş çok şarkılarım var. Ben şarkıcıyım. İşim bu benim.

Müzik çalışmalarınızdan arta kalan zamanınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Eşim Türk Hava Yollarında hostes, onun yaptığı bir çok seyahat var. Benim de pozisyonum müsait olursa onun yanına takılıp geziyorum. Hayatta en sevdiğim şey. Para biriktire bilirsem dünyayı geziyorum.

Dinleyici kitleniz hangi yaş grubundan oluşuyor?

Benim yaşımdan büyük olanlar yaşıtlarım ve birde benden çok küçük olanlar var. Bu kardeşlerim ben şarkıları söylediğim zaman yoktu. Yeni nesil beni çok fazla tanımaz.

 

Bu kadar genç kalmanın sırrı nedir?

Geceleri buzdolabında dipfrizde yatıyorum. Öyle koruyorum. Bodur tavuk her zaman piliç derler ya o espriden gidiyoruz.

Popüler olduğu dönemle, şimdiki Ercan Turgut’ u nasıl değerlendiriyorsunuz? Şöhret o zaman başınızı döndürdü mü?

Ben o zaman neysem, şimdi de oyum. Hiç değişmedim. Badigartlarla dolaşmadım. Aslanlar gibi herkesle sarıldım öpüştüm. Milli piyango satanla da, simit satanıyla da herkesle selamlaştım. Kasıntılık yapmadım.

Hep içinize sinen şarkıları mı söylediniz? Ticari kaygı yaşadınız mı?

Asla hoşuma gitmeyen bir şarkıyı söylemem. Yıllardır böyle. Dünyanın en meşhur şarkısı olsun hoşuma gitmediyse hayatta söylemem.

Ercan Turgut’ un özel hayatın da neler var?

Evliyim. Eşim çalışan bir hanım, çocuğum yok. Planlarımız var. Belki doğunca dede diyecektir ama olsun. Böyle bir planımız var.

Benimle bu dakikalarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ben sana çok teşekkür ediyorum bizi dinlemeye geldiğin için, bize bu değeri verdiğin için.      

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik