Reklam
Reklam
istanbul escort

Yunanistan - Patmos

Patmos, Kuzeydeki on iki adalar arasında bulunuyor. Holy İsland, yani kutsal ada diye anılıyor.

Yunanistan - Patmos
Bu içerik 1231 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gezgin: Tülin Önal

 

 

 

Kuşadası’ndan kalkan gemiyle 4 ada bir de Atina olmak üzere 5 yer gezdim. İlk gün sadece Patmos adasına uğradık. Çok ufak adeta çeşme bodrumu anımsatan bir yer.

Çok ta değişik bir şeyle karşılaşmadım. Bu gezide öğrendiğim en önemli şey yunanların çok dindar olduğudur. Patmos’a gelmek için gemi demir atıyor ve teknelerle taşınıyorsunuz.

Kuzeydeki on iki adalar arasında bulunuyor. Holy İsland, yani kutsal ada diye anılıyor. Güllük Körfezi açıklarında, kayalık bir ada.

Diğer Ege adaları gibi, kurak, çorak ve yeşilsiz bir yer. Kullanma suyu: Pire’den tankerlerle geliyor. Tüm nüfusu 2500 kişi.

Havaalanı yok. Deniz ulaşımı var ve ziyaretçiler adada limana geliyorlar. Rıhtımı yok.

Adanın nüfusu yıllardır artmıyormuş. Tek gelirleri balıkçılık ve turizm. Yeşillik çok az olan bir ada. Adanın merkezini gezerken, bazı evlerin bahçelerinde Akdeniz iklimine uygun ağaçlar ve çiçeklere rastlayınca, şaşırıyorsunuz.

Bu adada görülecek tek tarihi yer: St. John Manastırı ve mağarası. Yalnız buraya girişte kıyafet zorunluluğu var. Kıyafetini uygun değilse, manastır bölgesine hiç çıkmayın.

Adanın doğusunda, yeni yat limanı var. Bağımsız gezginler; bu korunaklı limanda barınıyorlar.

Liman: adanın tam ortasında. Küçük iskeleler, diğer adalarla ulaşımı sağlayan hızlı teknelerle dolu. Güzel, şık lokantaları, pastaneler ve turistik eşya satan dükkânlar var.

Gerçekten romantik bir yer ve her yerde mum ışıkları ile aydınlatılmış, nefes kesen bir manzara var.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik