Reklam
Reklam
istanbul escort

Antalya

Antalya benim her defasında gitmekten keyif aldığım bir yer. Denizi, Güneşi benim için vazgeçilmez bir şey.

Antalya
Bu içerik 1861 kez okundu.
Reklam

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

Antalya benim her defasında gitmekten keyif aldığım bir yer. Denizi, Güneşi benim için vazgeçilmez bir şey.

Kaleiçi

Kale içinde her dolaştığımda neredeyim ben? Hangi zamandayız? Sorularını soruyorum. Meyhaneleri ayrı güzel, kafeleri ayrı, dükkânları ayrı. Restore edilmiş minik mekânlarının bahçeleri kocaman bir dünya.

Her gittiğime dolaşırken rüyada gibi hissediyorum. Kale içine gittiğinizde her tarafını iyice dolaşmadan hemen bir mekâna oturmayın. Limana inmeyi de unutmayın. Limanda ki tur tekneleri de ayrı bir güzellik.

Çok güzel temiz ve aile için ideal bir otel kesinlikle tavsiye ederim. Kaleiçi özellikle görülmesi gereken bir yer.

Eski mimarisi, değişik yapıtları. Labirent gibi ama bir o kadar da güzel daracık sokakları... Hele bir de gece ışıklandırması... Herkesin özellikle gün batımını izleyebileceği mükemmel bir tarihi mekân...

Olur, da yolunuz Antalya ‘ya düşerse mutlaka Kaleiçi ‘ne uğrayıp sokak sokak gezin... Eski Antalya evlerinin o muhteşem mimarisine hayran kalacaksınız... Ayrıca değişik dükkânlardan alış veriş yapma olanağınız da var. Yalnız fiyatlar biraz yüksek mutlaka pazarlık yapın.

Antalya Müzesi 

Antalya Müzesi, 1922 yılında öğretmen Süleyman Fikri Erten tarafından 1. Dünya savaşından sonra bölgeye gelen işgal güçlerinin yağmasından kurtarılan eserlerin korunması amacıyla kurulmuştur.

Pek çok ilde müze ziyareti yaptım fakat Antalya müzesinin şüphesiz harika ve yolu Antalya’dan gecen herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer olduğunu hem ben hem yapılan gazete ve dergi haberleri söylüyor. Üç defa ziyaret etmiş birisi olarak kesinlikle pişman olmayacağınızı garanti ediyorum. Tarih ve kültür bir arada...

Termessos Kaplıcaları

Çok beğendim, mutlaka gidin derim, doğa yürüyüşü - tarihi servet - yeni mekânları keşfetme her şey için ideal. Hayran kaldım.  Nasıl yapmışlar,  nasıl büyük,  nasıl güzel, dağın tepesinde manzarasının en güzel olduğu yerde tiyatro yapmışlar, caddeleri, sokakları, pazar yeri bile vardı. Dönüş yolunda sağ taraftan indik çok ilginç yapıtlarla karşılaştım.  Merak duygunuz varsa gidiniz.

Düden Şelaleleri

İster Antalya'da misafir olun, ister daimi yaşayan, zaman zaman ziyaret etmeniz gereken bir yer. Şelalenin denize dökülen kısmına baktıkca insan huzur buluyor. Tek olumsuz nokta sazlıkların azıcık daha temizlenerek şelale ile denizin birleştiği yeri görmek için daha geniş alan açmak.

Şehrin adeta simgesi olan Düden Şelalelerinin denize döküldüğü falezlerin olduğu yerdeki manzara gerçekten harika ve etkileyici. O bölge gezmeye gelenler içinde müsait parklar çay bahçeleri vs gezi alanları bulunmakta.

Antalya Marina

Akşam arkadaşlarla oturup çay kahve içmek ve manzara seyretmek için güzel bir yer.  Gördüğüm kadarıyla park bölümünde gençler oturup alkol alıyor ailelerin rahatsız olabileceği bir görüntü.

Kaputaş Plajı

Denize gitmek için çok fazla merdiven iniyorsunuz ama değer. Sadece çok kalabalık oluyor denizde plajda. Deniz çabuk derinleşiyor. Gidip görmeye değer.

Başka bir şehirde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik