Reklam
Reklam
istanbul escort

Metin Uca “Ben Yalnızlığın Yaratıcılığına İnanırım. Yalnızlığın Yaratıcılığından da Çok Beslenirim. O Yüzden Yalnızlık Kişisel Tercihim.”

Metin Uca ile yaptığımız keyifli ve güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Metin Uca “Ben Yalnızlığın Yaratıcılığına İnanırım. Yalnızlığın Yaratıcılığından da Çok Beslenirim. O Yüzden Yalnızlık Kişisel Tercihim.”
Bu içerik 1442 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

Metin Uca kendisi hakkında bize neler söyler?

Kendimden söz etmek tabi tuhaf. Kırk beş yaşında, Türkiye’nin sorunlarıyla kendi kafasını bozmuş, kendince bulduğu çözümlerin doğruluğundan da kuşkulu ama en azından bunların dile getirilmesine inanan ve bunu sık sık yapan ve bunu her ortamda, her yerde yapamaya çabalayan bir adam, bir adem oğlu diye bakın derim diye tanımlıyorum ben.

Çoğu zaman sözünüzü esirgemiyorsunuz. Bu başınızı ağrıtıyor mu?

Herkesinki kadar ağrıtıyor. Daha fazla ya da daha az değil. Onun için benim lbu konuda önemim, ayrıcalığımın olduğunu düşünmüyorum.

Anlaşılmadığınızı düşünüyor musunuz?

Hayır asla. Tam tersine çoğunlukla kalabalıklar her zaman doğru değildir. ben anlaşıldığımı düşünüyorum. Hem de çok iyi anlaşıldığımı düşünüyorum. Beni çok iyi anlayanlar da benden en çok nefret edenler diye düşünüyorum.

İlgisizlik sizde ne gibi duygular oluşturur?

Böyle bir sorunum olmadı. İlgi nedeniyle bunu yapmadım. İlgisizlik böyle bir sorun oluşturmuyor bende.

Şöhretin insanda emanet olduğunu bilmeyenler nelerle karşılaşır?

İşte şu anda karşılaşıyorlar. Ben şöhretli değilim. Ben yaptığı iş gereği ekran karşısında olan bu yüzden tanınan birisiyim. Kendimi böyle tanımlıyorum. Bunun getirisi sevginin yarattığı bir şımarıklık falan değil. Benim derdim tam tersi bundan yararlanarak çok insana ulaşmak ve paylaşmak. Tabi ki yaşantımı sürdürecek kadar kazanmayı önemsiyorum. Bunun içinde çabalıyorum.

Sahnede olduğu kadar, sahne gerisinde de mütevazı mısınız?

Öyle diyorlar. Bunu ben söylesem yine yanlış olur. Çünkü ben kendimi anlatmayı çok sevmiyorum. Sizin nasıl algıladığınız önemli. Ben öyle diyorum.

Medyatik olmak koltukların ne kadarını doldurur? Sırf  isme gelen insanların olduğunu düşünüyor musunuz?

Tabi televizyondan gördükleri için gelen insanlar da var. Benim için önemli olan onların geldiklerine pişman olmaması. Büyük bir hayal kırıklığı yaşamamaları. Ekranda gördükleri adamla pek fark olmadığını görmeleri bence. Bu hepsinden daha önemli bence.

 Gösteriyi ben de izledim. Size güzel tepkiler geldiğini gördüm. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Ben gündemi biliyorum. Hayatı tanımaya çalışıyorum. Kendi hayatımı çok uç ayrı ve elit ve farklı noktada yaşıyorum. Sadece yaşadıklarımı ve aklıma takılanlarla yaşıyorum. O da  bir sürü insanla ortaklaşmamızı sağlıyor.

Sanat camiasında ki açlığı neye bağlıyorsunuz?

Onu o arkadaşlara sorun. Bu konuda yorum yapacak bir şeyim yok. Hiç yorum yapmadım bu konuda.

kendinizi hiç yalnız hissettiğiniz oldu mu?

Ben yalnızlığımın yaratıcılığına inanırım. Yalnızlığın yaratıcılığından da çok beslenirim. O yüzden yaratıcılık kişisel tercihim. Doğal olarak sonucuna katlanırım.

Yapmak istediklerinizin ne kadarını gerçekleştirdiniz?

Yüzde kırkını.

Biraz da televizyon programlarınızdan bahsedelim. İstediğiniz her şeyi verebiliyor musunuz programlarınızda.

Tabi ki bir takım kurallar var. Engeller var. Ben yine de soluklu ve iyi bir şeyler yaptığımı düşünüyorum. Belirleyici değil ama nitelik reytinginin de yüksek olması benim için önemli.

yeni projeleriniz var mı?

Var tabi. Proje olarak kalsın onları şimdi açıklamayım.

Çok teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik