Reklam
Reklam
istanbul escort

Almanya -Stuttgart

Almanya'nın güzel şehri Stuttgart'a yaptığımız keyifli geziyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Almanya -Stuttgart
Bu içerik 1403 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Mustafa Başköy

 

 

 

 

 

Mercedes Benz Müzesi

Stuttgart da kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Özellikle otomobil sektörünün tarihsel anlatışı ve örnekleri dikkate değer.

Arabalara karşı herhangi bir ilgim olmamasına rağmen iyi ki gittim dediğim bir müze oldu. Mercedes bu müzede ziyaretçileri tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor. Yolun düşerse mutlaka uğrayın. Bütün müzeyi gezmek en az 3 saatinizi alıyor, planlarınızı bu şekilde ayarlamanız iyi olabilir.

Birçok otomobil müzesi gezmiş biri olarak söyleyeceğim ilk şey buranın en iyisi olduğu. Stuttgart merkezden toplu taşıma ile kolaylıkla ulaştığımız bu müzede ilk modern otomobil olan 1901 model Mercedes 35PS'in yanı sıra markanın günümüze kadar ürettiği tüm efsane modelleri ve çarpışma testi mankenlerini görme şansımız oldu. Stuttgart'taysanız görmeden dönmeyin.

Porche Müzesi

Özellikle araba meraklılarına için şiddetle tavsiye ederim. Porsche un kurulduğu tarihten bu yana tüm gelişimini arabalar ile birlikte görmek etkileyici özellikle 911. Müze içerisinde içine oturabileceğiniz 2 yeni model Porsche da var. Stuttgarta uğrayanlara özellikle tavsiye ederim. Ana istasyondan bStuttgart merkezden toplu taşıma ile kolaylıkla ulaştığımız bu müzede Hitler'in isteği üzerine Ferdinand Porsche tarafından üretilen 1938 model Volkswagen Beetle'ın yanısıra Markanın günümüze kadar ürettiği tüm efsane modelleri görme şansımız oldu. Stuttgart'taysanız görmeden dönmeyin. İneceğiniz S6 treni ile 15 dakikada varıyorsunuz. Müze istasyon ile yan yana.

Cannstatter Wasen

Küçük, ama köklü bir geleneğin kıskançlıkla korunduğu bir semtte düzenlenen festival. Otantik giyimler ve eğlencenin dünü ile bugününü birbirine yakınlaştıran biçimlerinin buluştuğu, tabii ki sular seller gibi bira ürünlerinin ve değişik tatların damak zevkinize sunulduğu bir açık hava etkinliği. Kurulan fantastik mekân ve her an birinden girip diğerinden çıkan insan kalabalığı içinde müzik ve sen kahkahaların fon müziği eşliğinde tarihten fırlamış ve bizi içine çekiveren bir ani olacak güzellikte mutlaka görülmeye değer etkinlik.

Wilhelma Zoo and Botanical Garden

Oldukça büyük bir hayvanat bahçesi gezmek en az yarım gününüzü alır ama özellikle çocuklu aileler için unutamayacakları bir günü garanti eder. Botanik parkını gezmekte zevkli özellikle amazon bölümü muhteşem nemi ısısı ve bitkilerle amozonları stuttgart ta yaşatıyorlar desem yeri var. Alanların düzeni genişliği aralara dinlenme molaları için yerleştirilmiş oyun parklarıyla çok güzel bir gün geçirdik. Tavsiye ederim Stuttgarttaysanız görmeden dönmeyin

Palace Square (Schlossplatz)

En iyi şehir meydanı. Üzerinde Marketler olan güzel sokakları ile rahatlatıcı güzel bir gün geçirebilirsiniz. bir dolu mağaza ve yemek yiyebileceğiniz yer mevcut. tam bir günü rahatlıkla güzel geçirebilirsiniz.

State Gallery of Stuttgart

Görsel sanatların birçok dalını görmeniz mümkün. Son derece büyük bir müze. Ben kapanmasına yakın geldiğim için tümünü gezemedim.

Sepulchral Chapel (Grabkapelle)

Güzel ve küçük bir yerleşim merkezi yakınında yer alan ve araba ile gidilebilecek bu şapel, Şututgart'a bakan hakim bir tepede kurulu. Bir yönü Şututgart'a bakarken, diğer yönlerde güzel yerleşim yerleri ve üzüm bağları mevcut. Şapel ücretli ancak girmek gerekmez, sadece fotoğraf çekip manzara izlenebilir.

Killesbergturm

Höhenpark Killesberg, çok güzel düzenlenmiş saatlerce güzel vakit geçirilebilecek büyük bir par.Biz pazar günü ziyaret ettik, giriş ücretsizdi. Tabii ki parkın içindeki kule tüm parkı ve Stutgart'ı gözleyebilecek bir kule, yürüyerek çıkılması gerekli.

Dünyanın bir başka ülkesinde buluşmak üzere hoşça kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik