Reklam
Reklam
istanbul escort

Ebru Karanfilci “Vazgeçilmez bir oyuncu durumum olmadı.”

Güzel oyuncu Ebru Karanfilci ile yaptığımız keyifli ve güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Ebru Karanfilci “Vazgeçilmez bir oyuncu durumum olmadı.”
Bu içerik 2865 kez okundu.
Reklam

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bize biraz Ebru Karanfilci’ yi tanıtır mısınız?

1971 İzmir doğumluyum. Sanat hayatıma baleyle başladım. İlk önce bale yapıyordum. 9, 10 sene bale yaptıktan, bu eğitim sürecinden sonra, tekrar eğitim alarak baleye devam ettim. Daha sonra MSM Tiyatro bölümüne girdim. Orda tiyatro eğitimi alıyordum ama balede devam ediyordu. Çok değerli hocalarla, çok değerli isimlerle çalıştım. Bu güne kadar geldim.

Dizilerde çok sık görüyoruz sizi, Ebru Karanfilci dizilerin vazgeçilmez oyuncusu mu?

Hiç bir zaman öyle olmadım. Vazgeçilmez bir oyuncu durumum olmadı. Ama iyi oyuncu deniliyor. Çok iddialı bir şey oluyor.  Gazetelerde öyle yazıyorlar. Güzel bir şey benim için çok teşekkür ediyorum ama  kendimi vazgeçilmez bir oyuncu olarak görmüyorum.

Genelde saf, cici kız rollerinde oynuyorsunuz. Bu sizi rahatsız ediyor mu?

Şöyle bir şey rahatsız ediyordu ilk başlarda. Çok farklı rollerde oynadım ama beni o tarz rollere yakıştırdıkları için, çok farklı rollerde oynadım. ‘Camdan Papuçlar’ da çok farklı bir kadını oynadım. Sinema filminde de öyle çok farklı bir karakteri oynadım. Ama oynadığım rollerde, çok fazla reyting alan dizilerde o tarz karakterlerde oynadığım için öyle tanındım.

Ben, olması gereken yerde değilim diyor musunuz?

Yok, hiç öyle  büyük hırslarım olmadı. Yaptığım işi  en doğru biçimde yaptığıma inanıyorum, benim için önemli olan da bu. Kimsenin istediği yerde olduğuna inanmıyorum. Zaten ben istediğim yerde dediğiniz zaman kötü bir şey olur o. Ben çok istediğim yerdeyim diyemezsiniz. Hep daha farklı bir yer istersiniz.

 

Her zaman çok zarif görünüyorsunuz. Formunuz için özel bir şey yapıyor musunuz?

Çok teşekkür ederim. Şaşırdım şimdi. Hiçbir şey yapmıyorum. Yapamıyorum yani. Belki de balenin vermiş olduğu bir şey. Otuz beş, otuz altı yaşımdayım. Ona göre iyi sayılırım. Hayata daha pozitif bakmak, güzel bakmak. Onun etkisi vardır beklide.

Yakışıklılık sizin için önemli mi?

Hiçbir zaman önemli olmadı. Kendine bakıyor olması, kendine gösterdiği özeni gösterir. Bakımlı olsun yeterli. Yakışıklılık çok önemli değil.

Aynaya baktığın da Ebru Karanfilci kendini beğenir mi?

Hayır. Çok fazla kusur bulurum. Çok ayrı ayrıntıcı, çok fazla detaycı bir insanım. Kendimi seviyorum tabi ki. Çoğu zaman kilo ile ilgili takıntılarım vardır. Beğenirim kendimi. Fiziksel özelliklerimden çok, karakter özelliklerimi beğeniyorum.

Dün oyununuzu seyrettim. Çok beğendim. Oyunun son bölümünde size yine saf genç kız rolü verilmişti. Yakışıyor da. O rolü en iyi oynayanlardan biri sizsiniz bence. Siz de böyle düşünüyor musunuz? 

Çok iddialı olur ama.

Oynadığınız rolde temiz bir saflık var. Bence aptal bir genç kız değil.

Çok güzel söylediniz. Çok güzel bir tabir oldu.

Hedeflerinizden bahsedelim biraz da.

Ben hiç hedef koymadım hayatım da. Şöyle bir hedefim var, böyle bir hedefim var demedim. Ben mesleğimde güzel şeyler yapmak istiyorum. Ama ilerisi için sinema filmini çok istiyorum. Ama beni zorlayacak bir karakter istiyorum. Kayra’ yla beraber bir şeyler yapmak istiyorum. Bir aşk filmi ne güzel olurdu.

Oyuncular göründüğü gibi çok para kazanıp lüks içinde mi yaşıyor?

Hayır. Dışarıdan Türkiye standartlarına baktığımız zaman, bir ailenin çalışan bir insanın geliri nedir? Bizim işimizin sürekliliği olmadığı için, güzel paralar kazanıyoruz aslında. Bazen bir diziye başlıyorsunuz, on üç bölüm diye başlıyorsunuz. On üç bölümden sonra bitiyor. Bir şekilde yatırım yapmak durumundasınız. Çalışmadığınız zamanlarda kullanabilesiniz. Ama dışardan bakıldığı gibi değil. Hiçbir şey öyle olmuyor.

Giyiminize ve makyajınıza çok para harcar mısınız?

Hayır. Ben çok iktisatlıyımdır o konuda. Uygun fiyatlarda kıyafet alırım. Ama güzellikle ilgili iyi para harcarım. Cilt bakımı çok önemlidir bir bayan için.

Vefaya inanıyor musunuz? Bu camiada vefa var mıdır?

Vardır. Ben Müjdat Gezen’ in öğrencisiyim. Dört yıl okudum hiç para vermeden. Biz size borcumuzu nasıl ödeyeceğiz diye soruyorduk. Müjdat hocanın bizden tek isteği vardı. Daha sonra okulda hoca olarak çalışırsınız, bir şeyler yaparsınız derdi. Çoğu arkadaşımız o okuldan mezun oldular, bir daha okula gitmediler. Ama ben o okulun dans hocalığını yaptım. Hiçbir karşılık beklemeden. Bu vefadır diye düşünüyorum.

Bana vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Ben de çok teşekkür ederim. Süpersiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik