Reklam
Reklam
istanbul escort

Bodrum - Gümüşlük

Gümüşlük gayet güzel bir yer. Belediyenin çay bahçesini öneririm. Fiyat olarak etraftaki yerlerden gayet uygun. Sakın sessiz bir yer. Sezon başında geldik belki ondandır Orayı da gördüm listesine eklenmesi gereken bir yer.

Bodrum - Gümüşlük
Bu içerik 3891 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

Öncelikle bu gezimde bana mükemmel ev sahipliği yapan ve beni muhteşem ağırlayan sevgili arkadaşım Gülbin Saylık Yamaner^e çok ama çok teşekkür ederim.

Gümüşlük gayet güzel bir yer. Belediyenin çay bahçesini öneririm. Fiyat olarak etraftaki yerlerden gayet uygun. Sakın sessiz bir yer. Sezon başında geldik belki ondandır Orayı da gördüm listesine eklenmesi gereken bir yer.

Kral yolu çok eğlenceliydi fakat çok tehlikeli. Taslar hem çok kaygan hem de çok denizkestanesi var. Görmeye ve o yolda yürümeye kesinlikle değer ama dikkati olunmalı. Denizin üstünde yürüyorsunuz çok keyifli tavsiye ederim.

Tavşan adası görülmesi gereken yerlerden biri hazır gitmişken çok güzel balık restoranlarını da ziyaret edebilirsiniz.

Denizin içinden yürüyerek Gümüşlük ’ün iki güzel sahilini birbirinden ayıran Tavşan Adasına yürümek, tarihi ayaklarınızın altında hissetmek eşsiz bir deneyim.

Herkese tavsiyem paranız var veya yok,  nerde yiyip içecekseniz mutlaka fiyatını sorun.  Hatta her zaman pazarlığınızı yapın.  

.Tavşan Adasına ulaşmak için yarı yıkık bir geçitin üzerinden geçilir. Bu tarihi geçit Helenler döneminde Halikarnassos Kralı Mousolos’un emri üzerine inşa edilmiş. Kral Mousolos ve sevgilisi Artemisya Tavşan Adasına gidip hem orada yaşayan tavşanları besler,  hem de muhteşem günbatımını izlerlermiş.

Gümüşlüğe gelip de bu adaya yürümeden dönmek olmaz . Adaya çıkacaksanız çıplak ayak gitmeyin yanınızda terlik ayakkabı olsun taşlı ve oldukça ot dolu bir ortam. Tavşanları görebilirsiniz.

Yürüyerek bir adaya çıkmak ilk başta garip gelse de,  bunu yaşadığınızdaki keyif size bambaşka bir duygu veriyor.

Gümüşlüğü tüm güzelliği ile gezip, sahile indiğinizde karşınıza çıkan yer. Farklı bir deneyim için deniz seviyesindeki taşlar üzerinden yürüyerek tavşan adası yakınına ulaşabilirsiniz.

Adı her ne kadar "ada" ise de, Gümüşlük ana karasından, deniz seviyesindeki taşlardan sekerek yaya gidilebiliyor. Evvelce buraya bırakılan tavşanlar zamanla çoğalarak ziyaretçilerin ilgisini çekiyordu. Zamanla tavşanlar acımasız avcıların hedefi oldu ve sayıları çok azaldı. Şimdi, kıyıdaki balık restoranlarından birine oturup uzaktan seyretseniz pek bir şey kaybetmiş olmazsınız.

Boruma gidip Gümüşlüğe uğramamak olmaz. Özellikle balık yiyecekseniz bir numaralı yerdir Gümüşlük.

Gece hayatı mükemmel. Dans edeceğiniz müzik dinleyebileceğiniz yerler var. Denizi seyrederek kahve yudumlamak isterseniz o kadar güzel yerler var ki , oturunca kalmak istemezsiniz.

Tavsiye ederim...

Bir başka şehirde, başka anılarla buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik