Reklam
Reklam
istanbul escort

Bursa - Saitabat Şelalesi

Cumalıkızık köyünden sonra yol güzergâhında çok yakın, Uludağ'ın eteklerinde, tabiatı çok güzel ve her taraf yemyeşil. Bursa da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Her tarafta tabelalar Arapça ve Arap turist dolu, şelale mevsimsel olsa gerek az akıyor.

Bursa - Saitabat Şelalesi
Bu içerik 3418 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

Cumalıkızık köyünden sonra yol güzergâhında çok yakın, Uludağın eteklerinde, tabiatı çok güzel ve her taraf yemyeşil. Bursa da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Her tarafta tabelalar Arapça ve Arap turist dolu, şelale mevsimsel olsa gerek az akıyor.

Ağustos döneminde gittiğimiz için olabilir. Ama şelalenin suyu azalmıştı. Piknik, mesire yeri olarak tercih edilebilir.

Biz gittiğimizde şelaleden fazla su akmıyordu.. Karşıdan karşıya geçmek biraz zor oluyor.. etrafında restoranlar var.. Orada oturup, kahvaltı ya da yemek yerseniz.. Şelale o zaman anlam kazanıyor.. Yoksa 15 dakika sürüyor gezmek..

Güzel bir manzarası var. Ve bir papağan gözüküyor hemen orada.  Fotoğraf çektirmek isteyenler ücret karşılığı fotoğraf çektirebiliyor. Restoran ve kafeler her şey var.

Gidiş yolu keyifli, şelale güzel. Civarında kahvaltı ve yemek yenebilecek mekânlar da mevcut. Temizlik konusu biraz sıkıntılı.  Ziyaret edenler çöplerini atmasa daha  iyi olur.

Bu doğa harikası yeri görmeden gelmeyin diyorum. Tertemiz havası buz gibi akar suyu olan bu yeri beğeneceğinizi düşünüyorum.

Yurdumun her köşesi bir cennet. Burayı gördüğüm için kendimi keyifli ve şanslı hissediyorum.

Ülkemin başka bir yerende buluşabilmek ümidiyle sevgiyle kalın…

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik