Reklam
Reklam
istanbul escort

Kayseri- Yahyalı- Kapuzbaşı Şelalesi

Hayran kaldığım Kapuzbaşı Şelalesi

Kayseri- Yahyalı- Kapuzbaşı Şelalesi
Bu içerik 2688 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Ayşe İkiz

 

 

 

 

Hayran kaldığım Kapuzbaşı Şelalesi

 

Hiç aklımda olmayan, varlığından bile haberim olmayan bir şelaleyi gördüm bugün. Muhteşem görüntüsüyle beni kendine hayran bıraktı. Kapuzbaşı Şelalesini görmek benim için büyük zevkti. Bu muhteşem görüntüyü siz sevgili okuyucularla da paylaşmak istedim.

Niğde, kayseri arasındaki dağların arasından, uzun bir yolculuktan sonra gürül gürül akan şelaleyi gördük. Nihayet 2 saat yolculuktan sonra Aladağlar Milli Parka geldik.      

Aladağlar Millî Parkı, 1995 yılında kurulmuş millî park,  Toros sıradağlarının en yüksek zirvelerine sahip olan Aladağlar,  jeolojik olarak da ülkemizin en ilginç yerlerinden biridir. Buzul Gölleri ve Kapuzbaşı şelaleleri görülmeye değer yerlerdir.  Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi Kapuzbaşı şelalesidir.

 Dağların arasından geçerken görülmeye değer göller ve nehirlerle karşılaşacaksınız. Masmavi görünümlü göllere hayran kalmamak elde değil.

Kayseri ilinin Yahyalı ilçesine bağlı Kapuzbaşı köyündeyiz. Küçük şirin bir köy. Sırtını Aladağların devamı olan küçük tepelere yaslamış. Şu anda Aladağlardan gelen suların oluşturduğu büyük bir akarsuyun kenarındayım.

Kapuzbaşı Şelaleleri'nde bir dağın yedi ayrı noktasından tonlarca su, bir vadiye, büyük bir gürültüyle akarak yeni nehir bir oluşuyor.

Bu nehir etrafına can veriyor. Geçtiği alanlar yemyeşil meyve bahçeleriyle dolu. Şelalelerin görselliği muhteşem.

Şelalelerden akan sular bir kaç km. ötede yapılmış bir barajda toplanıyor.

Sabah saatlerinde erkenden uyanıp şelalelerin uyumlu gürültüsüyle ruhunuzu dinlendirmenizi tavsiye ederim.

Vadiye düşen suyun Türkuaz rengine dikkatinizi çekerim.

Nehir kenarında bulunan işletmelerde serin bir ortamda yemeğinizi yer, uygun fiyatlarda konaklayabilirsiniz.

Aileniz ile geçirebileceğiniz küçük bir tatil için ideal. Şelaleler Harika ama yedi göller Hacer ormanı ve acı suya da muhakkak gidin derim.

Ailece gezip dolaşacağınız doğanın güzelliğini temiz havasını içinize çekeceksiniz. Tertemiz alanlarda aile piknik yapabilir mutlu dakikalar geçirebilirsiniz.

Başka bir şehirde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik