Reklam
Reklam
istanbul escort

Bursa - Mudanya

Bursa'nın güzel bir sahil ilçesi Mudanya'yı tanıtmaya çalışacağız. Bu güzel yazıyı haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Bursa - Mudanya
Bu içerik 2482 kez okundu.
Reklam

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

 

 

 

Yolunuz Bursa’ya düşerse mutlaka Mudanya’ya gitmelisiniz. Sahilde yürüyüp, çekirdek çitlemek, hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapmak, rengarenk evlerinin önünde durup saatlerce seyretmek muhteşem.

Mudanya Mütareke Evi Müzesi

Deniz kenarında çok iyi korunmuş bir tarihi konak. Müze kart geçiyor. Görevli gezmenize yardımcı oluyor. Toplantı masasının bulunduğu oda çok duygulandırıcı.

Türk tarihinin en önemli izlerini görmek ve bir ülkenin kurtuluşuna şahitlik etmek istiyorsanız burayı ziyaret etmelisiniz. Tam bir film seti.. İsmet paşanın kırdığı mermer, bizi bölmek için hazırlanan antlaşmanın tarihi şahitleri. Ziyaret ediniz...

Mudanya Yunus Anıtı

Mudanya 'nın merkezinde BUDO deniz otobüsünün tam karşında kalan eski bir heykeldir. Restorasyon sonrası eski şirinliği kaybetmiş olan heykel lokalizasyon itibarıyla oldukça kalabalık sıkıntılı bir yerdedir. Kesinlikle görmek için özellikle aranmamalıdır.

Dereköy Kilisesi

Dereköy'e tesadüfen bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine doğal güzellikler ve biraz da köy vs görmek için uğradık ki burada bir de bir zamanlar camii olarak da kullanılmış bir kilise yıkıntısı olduğunu söylediler,görecek fazla birşey kalmamış,yıkık,dökük,

Virane bir kalıntı. Etrafında girilmesi yasak yazan tabelalar. Belli ki bir zamanlar bayağı bir hizmet etmiş burada yaşayanlara ama devran dönünce maalesef yüzüne bakılmaz olmuş.

Başka bir yerde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik