Reklam
Reklam
istanbul escort

Özgür Özgülgün “Başarısız olunca mutsuz oluyorum. Onun için başarısızlığa hiç tahammülüm yok”.

Başarlı oyuncu Özgür Özgülgün ile yaptığımız keyifli ve güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Özgür Özgülgün “Başarısız olunca mutsuz oluyorum. Onun için başarısızlığa hiç tahammülüm yok”.
Bu içerik 1800 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Bize biraz kendinizden söz eder misiniz?

1973 yılında İstanbul’ da doğdum. İlk, orta dereceli okullarımı İstanbul’ da tamamladım. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden mezun oldum. Amatör olarak bir takım tiyatrolarda görev aldım öğrenimim boyunca, okuldan mezun olduktan sonra da bir sürü profesyonel sahnelerde, tiyatrolarda oynadım. Reklamlarda dizi filmlerinde oynadım.

 

Oyuncu olmanın ayrıcalıkları nelerdir?

İşimi severek yapıyorum. Oyuncu olmanın ayrıcalığı zaten demek ki öyle bir yeteneğim varmış ki okula kabul edilmişim. Bir sürü proje geldi bana.

Başka bir oyuncuyla evlisiniz, güzel bir evliliğiniz var. Başka bir oyuncuyla evli olmak, avantaj mı, dezavantaj mı?

-Buket’ le evliliğimiz avantaj oldu bana, dezavantaj olmadı. Her anlamda çok yardımcıdır Buket bana. Sağ kolum gibidir. Ben de kendisinin.

 

Ticarete atıldığınızı duydum. Oyunculuk yeterince katkı sağlamıyor mu?

Maddi olarak hayır. Tiyatro sezonluk yapılan bir şey biliyorsunuz. Yaz olunca bir evimiz var, bakmakla yükümlü olduğumuz bir oğlumuz var. Onun için ticaretle de uğraşıyoruz. Ülke koşulları böyle olmasa da, sadece tiyatro yaparak geçinebilsek.

Siz kendinizi nasıl bir oyuncu olarak görüyorsunuz?

Daha öğrenmem gereken çok şey var diye düşünüyorum.

 

Çok paralar kazanmak için büyük projelerde yer almak gerekiyor mutlaka. Bu projelerde  yer almak için de iyi bir oyuncu olmak mı gerekiyor, yoksa medyatik olmak mı?

Çok para kazanmak gibi bir derdim de yok, medyatik olmak gibi bir derdim de yok. Şu anda halimden çok memnunum ben. Bana verilen rolleri yaptığım sürece mutluyum ben. Öyle bir derdim yok benim.

Dünya tatlısı bir oğlunuz var. Özgür Özgülgün nasıl bir baba? Oğlunuzun oyuncu olmasını ister misiniz?

Hayır istemem. Böyle sportif bir yapısı var. Sporla uğraşmasını isterim oğlumun. Çok ta keskin laflar etmemekte gerekir. Kendini nasıl mutlu hissederse o işle o uğraşsın. Çünkü babam bana aynısını söyledi. Sen kendini nasıl ifade ediyorsan, o işle uğraş demişti. Ben de oyunculukla ifade ediyorum, oyuncu oldum.

 

 

Kendinize örnek aldığınız oyuncular var mı?

Çok var tabi. Emek vermiş herkesi örnek alıyorum.

Başarısızlığa tahammülünüz ne kadar?

Başarısız olunca mutsuz oluyorum. Onun için başarısızlığa hiç tahammülüm yok.

 

Dostlarınız var mı? Evet, bu benim dostum diyebileceğiniz birileri var mı?

Lig Tv spikerlerinden Ercan Taner en yakın dostum. Her şeyimi ona danışırım. Bana gelen projeleri ona danışırım, yaptığım şeyleri ona danışırım, en yakın arkadaşım kendisi. O da TRT Ankara kökenli zaten. Yaşının benden büyük olması da benim için avantaj zaten . çünkü her anlamda tecrübeleriyle bana yardımcı oluyor.

Hedefleriniz neler?

Kötü oyuncu olmamak.

 

Nereye kadar gidebilirsiniz?

Hayatımın sonuna kadar gitmeyi düşünüyorum. Ticaretle o yüzden uğraşıyorum zaten. Hayatımın sonuna kadar oyuncu kalabilmek için. Kirlenmek istemiyorum.

Yeni projeler var mı?

Benim bu sezon yazdığım bir oyun vardı. Kerem Bey’ e verdim onu. Kerem Alışık’ a. Önümüzdeki sezon büyük ihtimalle Sadri Alışık Tiyatrosunda benim yazdığım oyun sahnelenecek. Sadece oyunculuk anlamında değil yazarlık anlamında da kendimi gösterme olanağı bulacağım.

 

Zaman zaman kendinizi çekilmez olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bana nasıl tahammül ediyorlar diyor musunuz?

Yok. hayır. Çok yumuşak adamımdır. Kimseye yük olmak istemem. Tek problemim kendimledir benim.

Biraz da dizilerden konuşalım. Bu kadar çok dizinin çekilmesi, niteliği azaltır mı?

Tabi ki. Ekran kirlenmesi diye düşünüyorum. Zaten dizi falan da seyretmiyorum. Seyrettiklerimin içinde, haksızlık etmemeyim çok güzelleri de var ama, tahammül edemediğim olanlar da var. Yüzüne bakılmayacak gibi olanlar da var. Maalesef o yüzüne bakılmayacak gibi olanlarda da arkadaşlarımız oyunculuklarını köreltiyorlar hem de ekran kirliliği yaratıyorlar. Ben ona tahammül edemiyorum.

 

Sinema filmi projeniz var mı?

Sinema filminde oynadım. Dört tane sinema filminde oynadım. Arkadaşım bir film çekecek bana da oynar mısın dedi. Oynarım tabi dedim, ama önce bir senaryoya bakalım. Güvendiğim bir arkadaş, mutlaka oynayacağım.

Teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ediyorum. Çok sağ olun.       

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik