Reklam
Reklam
istanbul escort

Keloğlan ve Dr. Sihirbaz

Bugün sizlere güzel bir çocuk oyununu tanıtacağım. Keloğlan ve Dr. Sihirbaz. Çocuklarınızı bir kaç güzel saat geçirmeleri için götüreceğiniz bir oyun. Tiyatroyu seyircisiz bırakmayalım.

Keloğlan ve Dr. Sihirbaz
Bu içerik 1609 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Haber: Onur Sancak

 

 

 

 

Günümüzde bütün süper kahramanların doğaüstü güçleri var. Kimisi ışınlar gönderiyor, kimisi uçabiliyor vs. Fakat bizim kahramanımızın hiçbir doğaüstü gücü yok. Onun tek gücü saflığı ve dürüstlüğü. Bu öyle bir güç veriyor ki kendisine üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey kalmıyor. İşte bizim Keloğlan’ımız…

Çocuklarımız maalesef her gün bir süper güç bombardımanına maruz kalıyorlar. Önlerine hep üstün özellikleri olan süper kahramanlar getiriliyor. Bu kahramanlar sorunları ışınlarıyla, sihirleriyle vs çözüyorlar. Bunları izleyen çocuklarımız sorun çözümünde kendileri de aynı şeyleri yapmak istiyor.

Oysaki bunların gerçek hayatta hiçbir karşılığı yok. Sorun çözemeyen çocuklarımız da sonuç olarak kendisini yetersiz hissediyor. Hâlbuki hepsi de bir Keloğlan olabilir. Çocuklarımız bizim kahramanımızla özdeşleşip, günlük hayatlarındaki sorunların çözümünde bir “Keloğlan” olabilirler. Bu da onları daha kendine güvenen bireyler haline getirecektir. Dürüstlüğün ve saflığın gücüne inanan bireyler…

Neden bilmiyoruz ama son zamanlarda pozitif bilimlerden uzaklaşılıp, büyü ve sihir alanına yönelim arttı. Neredeyse her kafede fal bakılıyor. İnsanlar sorunlarının çözümü için sürekli bir “Ak Sakallı Dede” beklentisi içinde. Tabi bu durumdan faydalanan kötü niyetli insanlar da çoğalıyor. Aynen bizim oyunumuzdaki Dr. Sihirbaz gibi. İnsanları sihirle iyileştireceğini söyleyip, paralarını alıp kaçan bir sahtekâr.

Fakirlik Keloğlan’ın canına tak ettiği esnada Dr. Sihirbaz ’la karşılaşır. İkisi birlikte çok iyi para kazanırlar. Fakat Keloğlan’ın Anasının ettiği bir oyunla Dr. Sihirbazın foyası ortaya çıkar. Böylece Keloğlan,

Dr. Sihirbazın insanları gerçekten iyileştirmediğini anlar. Bu noktada Keloğlan için ağır bir sınav vardır. Ya sihirle insanları kandırmaya devam edecek ve zengin olacak ya da her şeyden vazgeçecek ama fakir kalacaktır. Bakalım Keloğlan ne yapmış?

(Evren Ersan)

Yazan ve yöneten:

Evren Ersan

Oyuncular:

Evren Ersan, Nilay Coşkun, Ayşegül Özdoğan, Fatih Serdar Öncü

Sevgili çocuklar, sizler için gidip oyunu bizzat seyrettim. Bir yetişkin olarak, o kadar keyif aldım, güldüm ki, mutlaka oyuna gitmelisiniz. Çok eğlenceli vakit geçireceğinize eminim. Çok güleceksiniz. Ben, oyunu çocuklarla birlikte seyrettim. hepsinin gözünde öyle sevinç ışıltısı vardı ki, anlatılmaz.

Oyunun yanında, bu tiyatronun sahibi iki kardeşten bahsetmek isterim size, Evren ve Ebru. yüreği o kadar güzel, iki insan ki, mutlaka tanımanız gerekir. En iyisini yapabilmek için büyük çaba sarfediyorlar. Evren Ersan çok yetenekli bir oyuncu olduğu gibi, kalemi de güçlü bir insan. Tüm oyuncular bizim dostumuz. Lütfen yaptıkları etkinliklerde, dostlarımızı yalnız bırakmayalım. Bu oyunda oynayan tüm oyuncu arkadaşlarımla tek tek tanıştım. Hepsi de mükemmel insanlar. Oyunun başarısına bu samimiyetin çok etkisi var elbette. Haydi, etkinlik takvimine bakıp oyuna yer ayırıyoruz. İyi seyirler.

Bir başka oyunda buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik