Reklam
Reklam
istanbul escort

Hayali Kumpanya “Üfürükçü” ile Temaşaya Devam Ediyor

Türk Tiyatrosu’nun temel taşı sayılan ortaoyunu geleneğinin Ankara’daki tek temsilcisi ‘Hayali Kumpanya’ yeni sezonda perdelerini “Üfürükçü”yle açtı

Hayali Kumpanya “Üfürükçü” ile Temaşaya Devam Ediyor
Bu içerik 1227 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Haber: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Hayali Kumpanya “Üfürükçü” ile Temaşaya Devam Ediyor

Türk Tiyatrosu’nun temel taşı sayılan ortaoyunu geleneğinin Ankara’daki tek temsilcisi ‘Hayali Kumpanya’ yeni sezonda perdelerini “Üfürükçü”yle açtı.

Özellikle genç tiyatro severleri ortaoyunu geleneği ile tanıştıran ve tuluatı oyunlarından eksik etmeyen ‘Hayali Kumpanya’,  Ankaralıları ortaoyunsuz ve kahkahasız bırakmıyor.

Prömiyeri 27 Aralık’ta Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Sahnesi’nde yapılan ve seyirciden büyük ilgi gören oyun 6, 13 ve 26 Ocak’ta Dükapanı Sanat Merkezi’nde seyirciyle buluştu…

Türk Tiyatrosu’nun temel taşı sayılan ortaoyunu geleneğinin başkentteki tek temsilcisi olan ‘Hayali Kumpanya’ yeni sezonunda “Üfürükçü” oyunuyla izleyicileri kahkahaya boğacak. Geçtiğimiz sezonlarda “Bir Eski Zaman Hikayesi” ve “Evlendirme” adlı oyunlarla büyük beğeni toplayan ekip, geleneksel tiyatronun ve tuluatın özünü, asri zamanlarla birleştirip seyirciye yeni bir gülmece sunuyor. Kavuklu’dan Pişekar’a, Arap Bacı’dan Laz’a, Arnavut’tan Yahudi’ye, Tuzsuz Deli Bekir’den Çingene’ye, Tiryaki’den Acem’e ve Beberuhi’den Zennelere köklerini Osmanlı toplumundan alıp dallarını günümüze uzatan, canlılığı, renkleri ve dokusu kaybolmadan güncel esprilerle zenginleştirilen ortaoyunları sergileyen ‘Hayali Kumpanya’ izleyenlerini kahkahaya boğuyor. Özellikle genç tiyatro severleri ortaoyunu geleneği ile tanıştıran ve tuluatı oyunlarından eksik etmeyen; toplumun tüm renklerini, insan ilişkilerini tuhaf ve komik bir ahenkle sahneleyen Hayali Kumpanya, Ankaralıları ortaoyunsuz ve kahkahasız bırakmıyor.

Atölye ve oyun birlikte yürüyor

 

Barış Bölükbaşı tarafından 2009 yılında kurulan ve başkentli bir atölye tiyatrosu olan ‘Hayali Kumpanya’, oyunlarını geniş bir yelpazeden seçen ancak ortaoyunu ve tuluat geleneğinden vazgeçmeyen bir topluluk. Daha önce “Bir Eski Zaman Hikayesi”, “Evlendirme” ve “Stockholm Sendromu’” oyunlarıyla sanatseverlerle buluşan ‘Hayali Kumpanya’ ayrıca tiyatroya ilgi duyan gençlerin atölye çalışmalarına katıldığı ve hobi gruplarına eğitim verilen bir sanat atölyesi.

Sezon boyunca sahne alacaklar

 

Yeni sezonda ilk olarak 27 Aralık’ta seyirciyle buluşan ekip, “Üfürükçü” adlı oyunla Ocak ayı boyunca her hafta Düşkapanı Sanat Merkezi’nde sahne aldı. Sezon boyunca Ankara’da oyunlarını sürdürecek olan ekip; yapacağı turnelerle, Anadolu’nun farklı bölgelerinde de seyirciyle buluşmayı hedefliyor. Oyun tarihleri, bilet ve rezervasyon için Hayali Kumpanya’ya (551) 208 71 18 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler…

Sizler için gidip oyunu seyrettim. Başta Barış bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle keyifli bir oyunu çıkardıkları için. Orta oyunu tadını oyunun her anında hissediyorsunuz. Beni alıp çok gerilere götürdü. Orta oyununu hep merak ederdim, bu oyun beni ziyadesiyle mutlu etti. Eminim sizlerde çok beğeneceksiniz. Her zaman söylediğim gibi tiyatro koltuklarını boş bırakmayalım. Sahne gerisinden, sahne önüne bütün çalışanlar çok emek veriyor. Lütfen onları yalnız bırakmayalım. Ben herkesi tek tek kutluyorum. Bol gişeli günler diliyorum. Bir başka oyunda buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik