Reklam
Reklam
istanbul escort

Tanık Sizindir-İnteraktif Tiyatro Oyunu:

İnteraktif tiyatro oyunu. Bu oyunda sizlerle birlikte sorgulama yapıyorlar. Güzel bir oyun. Bu farklı, heyecanlı ve güzel oyunu haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Tanık Sizindir-İnteraktif Tiyatro Oyunu:
Bu içerik 2719 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Haber:Onur Sancak

 

 

 

 

 

Bir köy evinde evin kızının düğünü yapılmaktadır. Düğünün bitmesinin hemen ardından bir cinayet işlenir, gelinin annesi öldürülmüştür. Bunun üzerine iki polis eve gelerek süreci araştırır ve o sırada evde bulunanları sorgulamaya başlar. Bu noktada polislerimiz yalnız değildir, olayı çözümleyebilmek için seyirciler ile birlikte tanıkları sorgularlar. Kendi halinde bir ev hanımı olan anneyi, kızının düğünün de kim neden öldürmüş olabilir?

Uyumlu, geleneksel kimliğiyle anne sorunsuz biri olarak tanınmaktadır. Kavgasının veya düşmanının olmadığı söylenir. Fakat sebep aramaya başlandığında, böyle sade bir hayat yaşayan birinin bile yakın çevresi üzerinde bir yarası ve nedeni olabileceği görülmektedir. 

Diğer açıdan bakıldığında tanıdık karakterlere sahip kendince masumane yaşayan bildiğimiz yurdum insanımızın da arandığında bir cinayette sebebi bulunabileceği, hatta katil olabileceğiyle yüzleşmekteyiz. Fakat elde edilen olasılıkların ardından, hiç hesapta olmayan öyle bir neden çıkar ki...

  Oyunun en büyük özelliği, interaktif tiyatro olmasıdır. Sorgular esnasında seyirciler de şüphelilere soru sorabilecektir. Oyuncularımız seyircinin sorularını yanıtlayarak, birlikte olayı aydınlatmaya çalışırlar. Sonuncunda ise verilebilecek cezaların doğruluğu, çözüme olan katkısı değerlendirilir ve seçimler yapılır. Bu oyunun amaçlarından biri seyircilerin katkısıyla genel olarak toplumun böyle bir cinayet süreci ve katil ve maktul hakkında ne düşündüğünü hangi yargılara ulaştığını ve nasıl bir ceza seçtiklerini belirleyebilmek, bu yönde veriler elde edebilmektir.

Bu oyunda sizlerle birlikte sorguluyoruz. Kim, kiminle, neden? Gelin birlikte soralım, birlikte düşünelim, birlikte bulalım.

(Bu oyun haftada bir kez sahnelenecektir. Yakın zamandaki oyun tarihleri: 6 Şubat salı-10 Şubat cumartesi-16 Şubat cuma)

Yazan Evren Ersan

Yöneten Mehmet Ulusoy

Oyuncular

Evren Ersan

Nilay Coşkun

Süleyman Baş

Banu Atik

Oktay Sacık

Aysegül Özdoğan

Ahmet Koçak

Banu Kabataş

Fatih Serdar Öncü

 

Düşkapanı özgeçmiş:

 

Düşkapanı Sanat Merkezi 2008 yılında kurularak, tiyatro ve drama çalışmaları başta olmak üzere resim, Latin dansları, halk dansları ve müzik alanlarında hem eğitimler hem de üretimler yapmak üzere yola çıkmıştır.

Düşkapanı (Dream Catcher),Kızılderili mitolojisine göre kötü düşünceleri ağıyla yakalayıp yok eder. İyi düşünceleri ise kendisine çeker ve tutar. Düş kapanı sadece iyi düşünceleri var etmek içindir. Amacımızı temsil ettiği için, mekânımıza adını verdik. Düşkapanı Sanat Merkezi’ni, gerekliliklerin arasında kendisine yer açmak isteyenler ile sanatı paylaşmak için kurduk, aramıza katılanların soluğu olsun istedik. Çalışmalarımıza katılan bireyleri hem eğitiyor hem de kendisini sanat ile ifade etmesine olanak tanıyoruz. Herkesin mutlaka bir sanat dalıyla ilgilenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Daha iyi insanlar ve daha iyi bir dünya için...

  2015 yılında ise yeni adresimizde Düşkapanı Sanat Merkezi dahilinde kendimize ait bir sahne yapımını tamamladık, ve yüz kişilik oturma kapasitesine sahip olan Necdet Ersan Sahnesi ile yolumuza devam ettik. Sahnemizin faaliyete geçmesi ile söyleşiler, sergiler, dinletiler, seminerler, konserler, kutlamalar, toplantılar, yılsonu gösterileri, tiyatro oyunları, film gösterimleri ve çeşitli atölye çalışmaları yapıldı. Tüm bu etkinlikler için merkezimiz uygundur ve dileyenler ile gerçekleşmeye devam edecektir. Merkezimizde ayrıca yeterli büyüklükte ve uygun kullanım alanına sahip kafeterya bölümümüz bulunmaktadır. Çalışmaların ihtiyacına göre dilenen mekân kullanım için tercih edilebilir.

   Kendisini sanatla buluşturmak isteyen ve birikimlerini, üretimlerini paylaşmak isteyen herkesi, uzman kadrosu ve sıcak ortamıyla Düşkapanı Ailesi’ne bekliyoruz

Bu güzel oyunu sizler için gidip seyrettim. Gerçekten çok etkileyici. Konuşmaktan çekindiğimiz ve maalesef duyduğumuz konulardan birisini işlemişler. Ben Evren Ersan'ın ne kadar kıymetli bir yazar ve oyuncu olduğunu bir kez daha yazmak istiyorum. Sahnede bambaşka biri biri oluyor. Oyunda oynayan herkes çok başarılıydı. Oyun sonrası sohbet ettiğimiz oyuncuların her birinin samimi, içten olduğunu gördüm. Oyuna hepsi yüreğiyle katılmış. Her birini ayrı ayrı kutluyorum ve teşekkür ediyorum. İnteraktif olması da seyirciyle diyalog kurmalarını sağlıyor. Bu da oyunun samimiyetini artırıyor. Sahne gerisinde olan herkesede teşekkür ediyorum emekleri için. Yine sahne gerisinden bir isim sevgili Ebru Ersan...Onada ilgisi için çok teşekkür ediyorum. Bu güzel oyuncularla tanışmak için mutlaka oyuna gitmelisiniz. Oyun bittikten sonra da ayrılmak istemeyeceksiniz. Tiyatrolar siz giderseniz yeni oyunlarla perdelerini açabilir. Lütfen oyuncuları yalnız bırakmayın.

Başka bir oyunda buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

 

 

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik