Reklam
Reklam
istanbul escort

Sorgu

Bıdı Bıdı Sanat'ın oynadığı Sorgu isimli oyunun detaylarını haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Sorgu
Bu içerik 1610 kez okundu.
Reklam

 

 

Haber: Onur Sancak

 

 

 

Bıdı Bıdı Sanat

 

Çilem Avunç (Yönetmen) S.D.Ü güzel sanatlar fakültesi oyunculuk bölümünden 2013 yılında mezun olduktan sonra 2 yıl Antalya devlet tiyatrosunda görev aldı. Sonrasında 1 yıl Diyarbakır devlet tiyatrosunda görev aldı ve şu an Ankara devlet tiyatrosunda oyuncu olarak “altın kız” adlı oyunda görev almaktadır.

 

Hakan Sağlam (Oyuncu) Yakındoğu üniversitesi oyunculuk bölümünden 2015 yılında mezun olduktan sonra 2 yıl Diyarbakır devlet tiyatrosunda  çalışmaya başladı. Şu an Ankara devlet tiyatrosunda “rumuz goncagül, umut ve altın kız” adlı oyunlarda görev almaktadır.

Caner Karabenli (Oyuncu) Süleyman Demirel üniversitesi tiyatro bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Ankara devlet tiyatrosunda “gözlerimi kaparım vazifemi yaparım ve Osmancık” adlı oyunlarda görev almaktadır.

 

Taner Aktaş (Oyuncu) Yakındoğu üniversitesi oyunculuk bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Ankara devlet tiyatrosunda “ ikinci katil ve altın kız” adlı oyunlarda görev almaktadır.

 

Oyunun Özeti

 Gittiği operasyonlarda üstün başarı gösteren Binbaşı, son operasyonda ,çocukken kaçırılıp düşman askerlerin safında büyütülen öz kardeşiyle karşı karşıya gelir ve kaçmasına yardım eder. Bunun üzerine üstleri tarafından sorguya alınır. Sorgulayan kişi ise beraber büyüdükleri çocukluk arkadaşı Yarbay’dır. Bir yandan Yarbay’ın, çocukluk arkadaşını yasa sınırları içinde kurtarma çabasını görürken diğer yandan Binbaşı’nın bilinç oyunlarıyla karşı karşıya kalırız.

Bıdıbıdı Sanat; hayata ve insana dair bir yansıma…

“Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?” demiş Nazım Hikmet. “Buna ne tuval yeterdi; ne boya…” olmuş aldığı yanıt. Oysa aralarında üç asırlık bir uçurum olmasa ve yolları kesişse aynı soruya Shakespeare’in yanıtı yeni bir eser ile olurdu muhtemelen. Çünkü tiyatro düşünceleri ve duyguları somutlaştırma yöntemidir. BıdıBıdı Sanat ailesi olarak bu çerçevede sizlere anlık deneyimler vadediyoruz. Amacımız hayata ve insana dokunmak ve bunu sizlerle belki bir kahve eşliğinde paylaşarak çoğaltmak.

Editörün Yorumu:

Oyunu sizler için gidip seyrettim. Gerçekten çok beğendim. Öyle keyifli zaman geçirdim ki, bir daha gidip seyredebilirim. Ben bazı oyunların yeterince duyurulmadığını düşündüm. Popüler isimlerin, popüler oyunların zaten seyircileri hazır oluyor. Önemli olan yüreklerini bu işe koymuş ve canla başla bir şeyler yapmaya çalışan sanatçı dostlarımıza destek olabilmek. Sizler o koltukları doldurursanız oyuncular daha şevkle oyunlarını oynar. Siz gidip seyrederseniz yeni oyunlarla perdelerini açarlar. Lütfen oyuncularımızı yalnız bırakmayalım. Onların emeğini birlikte göğüsleyelim. Tiyatro oyunsuz, oyuncusuz ve seyircisiz olmaz. Ben bizim okuyucumuzun duyarlılığından eminim. Tiyatroların en büyük neşesi alkışlardır. Oyuncuları avuçlarımız kızarana kadar alkışlayalım. Daha iyisi için teşvik lazım. Ben oyunu çok beğendim. Açıkalamalarda biraz da ipucu verdim. Eminim sizlerde çok beğeneceksiniz. Başka bir oyunda buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik