Reklam
Reklam
istanbul escort

Cüneyt Türel “Başarısızlık elbette beni korkutur ama bunu yenmek için özel bir reçetem yok. Sadece galiba çalışırım. O koşullara, o duruma düşmemeye gayret sarf ederim. İşim açısından baktığınızda, başarısızlık korkutur ama h

Cüneyt Türel ile ölümünden önce yaptığımız güzel söyleşiyi yeniden yayınlıyoruz. Değerli sanatçımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Cüneyt Türel “Başarısızlık elbette beni korkutur ama bunu yenmek için özel bir reçetem yok. Sadece galiba çalışırım. O koşullara, o duruma düşmemeye gayret sarf ederim. İşim açısından baktığınızda, başarısızlık korkutur ama h
Bu içerik 1066 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

Bize kendinizden bahsetmek isteseniz neler söylersiniz?

Hemen hemen hiçbir şey. Kendimden bahsetmekten hoşlanmam. Ayrıca kendimden bahsetmek istediğim zaman ne anlatacağımı da bilmiyorum. Onun için isterseniz siz sorularınıza geçin.

Bir oyuncu neyle beslenir?

Çevresiyle ağırlıklı olarak tabi ki. kültürel alt yapısıyla.

 

Başarısızlık sizi korkutur mu? bunu yenmek için neler yaparsınız?

Başarısızlık elbette beni korkutur ama bunu yenmek için özel bir reçetem yok. sadece galiba çalışırım. O koşullara, o duruma düşmemeye gayret sarf ederim. işim açısından baktığınızda, başarısızlık korkutur ama hayatın sonu da değil. Herkesin başarısız olma hakkı vardır.

Cüneyt Türel sahnede kendisini nasıl buluyor?

Şunu söyleyebilirim. Biraz daha dikkatli olsaydım daha iyi bir oyuncu olabilirdim diye düşünüyorum.

 

Çalışmayı istediğiniz bir yönetmen var mı?

Var.

Şu an televizyonları yoğun bir şekilde meşgul eden dizi furyasına ne diyorsunuz? Siz de dizilerde oynadınız.

Dizi kültürümüzün kaçınılmaz bir tuzağı adeta. Bu ekonomik düzey, bu kültür düzeyi Türkiye’de değişmediği sürece diziler vazgeçilmez eğlenceliklerimizden olacak gördüğüm kadarıyla. Bu büyüklere masallar şeklinde. İnsanları evlerinde tutmak için kurulmuş  bir sistem bu. Çünkü sokağa çıkmak çok pahalı. İnsanların sokağa çıkmaması, geçim sıkıntılarından isyan etmemesi için, bence kurulu düzenin bulmuş olduğu bir eve hapsetme düzeni.

 

Cüneyt Türel nelere kızar?

Dizilere.

Sık pişman olur musunuz?

Hayır. Sık olmaz. Ara sıra olur. Yoğun bir şekilde olur.

 

Seyirciyle oyuncu orasında ki ilişki nasıl olmalı?

Bugün mevcut ilişkinin dışında yeni bir ilişki olsa olsa biraz daha interaktif bir ilişki olabilir. Buna da şu anda kültürümüz elverişli değil. Bu bence doğal ve olağan.

Oyuncular sahne önünde olduğu kadar sahne arkasında da mütevazı mıdır sizce?

Genellikle öyledir. Yaptıkları işin farkında olup, önemini bilip aynı zamanda da dünyayı kendilerinin yaratmadığını bilen oyuncuların hepsi mütevazıdır.

 

Biraz da oyununuzdan konuşalım. Bize oyununuzla ilgili neler söylersiniz?

Çok güzel bir uyarlama. Bunu gayet iyi bir şekilde uyguladı oyuncular. Biz de sanıyorum seyirciye sevdirecek sunuş gösteriyoruz. Temel bir yapıt. Yapıtın bu denli başarılı uygulaması. Yapıtı okuma şansı bulamamış insanlar için kolay bir okuma yöntemi bence. Ayrıca seyirlik olarak da keyifli bence.

Sanatçılar bunca kalabalığın içinde neden yalnızdır ya da yalnızlık duyusu içindedir?

Bu onların kaderidir.

Yeni projeler var mı?

Tabi. Ak sanat prodüksiyon tiyatrosunun 11. yılında oynadığımız bir Afrika oyunumuz var. Bir İsveçli yazarın yazdığı. Ondan sonra yapacağımız pek çok işler var. Ortaklaşa gerçekleştirebileceğimiz bir kültür merkezi projemiz var. Epey projemiz var. Ama bakalım hayata geçmesi için elimizde olanak olacak mı? Önümüz açılacak mı? koşullara bağlı.

Vaktinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ben de teşekkür ederim. Başarılar dilerim size.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik