Reklam
Reklam
istanbul escort

Neslihan Akdoğan “Benim yarışım kendimle.”

Güzel Oyuncu Neslihan Akdoğan ile Magazin Editörümüz Onur Sancak çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Bu güzel söyleşiyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

 Neslihan Akdoğan “Benim yarışım kendimle.”
Bu içerik 7282 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Söyleşi: Onur Sancak

 

 

 

 

Biraz sizi tanımak isterim.

1987 Ankara doğumluyum. Annem İstanbul Beşiktaş, babam Kayserili. Altı kardeşiz.  Dört kız iki erkek. En güçlü rakiplerim diğer üç kız kardeşim. En büyük hayalim konservatuar oyunculuk bölümüne girmekti, kazandım da ama babam polis ya da öğretmen olmamı istediği için, konservatuara girmeme müsaade etmedi. Okumaya küsmüştüm diyebilirim ama okumamda gerekiyordu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, işletme bölümünü bitirdim. Bir dönem ticaretle uğraştım ama içinde bulunduğum hiçbir iş benim kendimi bulmama yardımcı olmadı. Oyuncu olmak istiyordum.

 

Biraz oyunculuk serüveninizden konuşalım. Oyunculuk adına nerelerde eğitim aldınız?

Oyunculuk serüvenim Müjdat Gezen sanat merkezinde başladı. İçinde şan, dans, sahne tatbikatı, kamera önü oyunculuğu olan bir yıl süren bir eğitim aldım. Kendimi hazır hissetmiyordum. Oyunculuk adına kaybettiğim zamanları tolere etmek için daha fazla çalışmam gerekiyordu. Bu sefer yolum Osman Seden okullarıyla birleşti. Orada da altı ay süren sıkı bir eğitimden geçtim. Artık kendimi daha rahat ve ısınmış hissediyordum. Son durağım ise çağdaş drama derneği oldu. İki yıl süren bir eğitimin sonucunda MEB onaylı eğitimde yaratıcı drama lideri sertifikası aldım.

Sunuculuk serüveninden konuşalım mı?

Tabi ki. Osman Seden okullarında eğitim aldığım dönemde kıymetli hocam, Atılay Uluışık’ın yönlendirmesiyle Çayyolu Haber Tv’nin ödül töreninde sunuculuk yaptım. Benim için harika bir tecrübe oldu.

 

Çok tanınmak sizde neleri değiştirir?

Çok tanınmak sorumluluklarımı değiştirir, beni de geliştirir.

Şansın başarıya etkisi nedir?

Şans inkâr edilemez bir olgu evet.  Kimisi doğuştan şanslıdır. Başarıya etkisine gelince,  işte orda şansa inanmam. Herkes beyninin, yüreğinin ve kapasitesinin ekmeğini yer. İnsanlar üretebildikleri kadar şanslıdır. Ben şansımı kendim yaratanlardanım.

 

Aynalarla aranız nasıl?

Çok iyi.  Kendimi çok özlerim sık sık da bakarım. Aynada kendimle çok konuşurum. Muhabbet eder dertleşirim. Ve Allah’a bana verdiği güzellik için her defasında teşekkür ederim.

Hedeflerinizden konuşalım birazda.

Uzun süren bir eğitim sürecinin ardından,  artık sahaya inmek ve öğrendiklerimi uygulamak istiyorum. Drama yöntemini kullanarak iyi bir tiyatro oyuncusu olmak ve bir ekip kurup sokak tiyatrosu yapmak istiyorum. Hayatında hiç tiyatroya gitmemiş çocuklara ve gençlere tiyatro izletmek, hatta gerekirse forum tiyatro yaparak onları da tiyatronun içine çekmek istiyorum. Sinemada büyük tutkumdur. Beyaz perdede olmak benim en büyük hedefim.

 

Bir oyuncunun vücudu enstrümanıdır kendinize ne gibi bakımlar yaparsınız?

Saymakla bitiremem. Yüzme ve dans bedenime yaptığım en büyük iyilik.  Bunların dışında içerden beslenmek çok çok önemlidir. Düzenli ve sağlıklı beslenirim. Her noktamın kremi ayrıdır kendimi severim ve ilgilenirim bundan çok keyif alırım. Bu arada tüm kremlerimi kendim yaparım.

Başarısızlık sizi nasıl etkiler?

Bir müddet karanlık bir odaya kendimi kapatırım. Neden olmadığıyla ilgili düşünürüm. Sorular sorarım kendime. Nerede eksik ya da fazla yapıyorum diye. Cevabi bulduğum an çözmüşüm demektir.

 

Nelere tahammül edemezsiniz?

Haksızlık, saygısızlık ve umut tacirlerine tahammül edemem.

Olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Büyük bir soru bu.  Ama ben küçük cevap vereceğim. Ayna, ruj, krem.

 

Mış gibi yapar mısınız?

Sahnede evet, mış gibi yaparım. Zaten damanın kuralıdır mis gibi yapmak. Ama normal hayatımda bunu hiç yapmadım. Aklımdan bile geçirmedim. Beceremem de zaten. Sahne dışında kimseye oynamadım. Çok açık sözlüyümdür. Dost ya da düşman hiç fark etmez.

Bir role nasıl hazırlanırsınız?

Role nasıl hazırlanırım? Rol bana yakınsa silkinti yok. Değilse gözlemlerim ve hayal gücüm devreye girer ve rolün gerektirdiği doğru beden formunu bulmaya çalışırım. Bulduğuma inandığım da, beynim beni o karaktere yavaş yavaş götürecektir zaten.

 

Bir oyuncunun kuralları olmalı mı?

Kesinlikle olmalı ama açık konuşmak gerekirse, oyunculukta sizin tek başınıza koyduğunuz kuralların bir hükmü olmuyor. Çünkü oyunculuk kolektif bir istir ve kuralların, kullanılan Dilin ortak olması gerekir. Birlikte çalışacak Kişilerin ortak kuralları koymaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Ancak bu şekilde bir uyum sağlanabilir

Gündemde kalmak için yapılan var olma savaşlarına nasıl bakıyorsunuz?

Onları bir davul olarak görüyorum. İçi boş, sesi çok ve açıkçası itici buluyorum. Bu konuda çok doluyum.  Yazmaya kalksam nasibini almayan kalmaz ama o insanlara verilecek en güzel cevap susmak.

 

Bazen çok çalıştığınız halde kendinizi başarısız buluyor musunuz?

Hedef koymak ve bunun sonunda hedefe ulaşmak evet bir basaridir.  Ama İnsan her zaman hedefine ulaşamayabilir.  Ama bu onun basarisiz olduğunu göstermez.  Bence süreçte çok önemlidir. Deneyimdir, tecrübedir. Rotasını çevirmesi için sadece bir basamaktır başarıya giden yol, doğru yoldan geçer ve insan denemekten yorulmazsa eğer bir gün mutlaka hayal ettiği başarıya ulaşır. Benim şuana kadar olmadı. Uğraştığım emek verdiğim her şeyin karşılığını aldım zaten. Belirtmiştim kapasite meselesi. Yapabildiğim kadar başarmışımdır. O da bana yetiyor. Çünkü Benim yarışım kendimle.

Yalnızlık yasar mısınız?

Dürüst olmak gerekirse, çok yaşadım. Belirtmiştim, açık sözlüyümdür. İnsanlara duymak istediklerini değil, gerçekleri söylerim. Dost olanın hoşuna gider, düşmansa zaten kendiliğinden gider. Üzülmem yalnızlıktan da korkmam.

Şöhret sizin için ne kadar önemli?

Eğer, bir kişi şöhret denen kelimenin, altını İyi dolduruyorsa, bu hem o kişi için, hem de insanlık için, su kadar önemlidir.   Benim için ise, içinde bulunduğum veya bundan Sonra bulunacağım islerde örneğin; bir drama lideri olarak katılımcıların, çocukların ya da gençlerin dramayı doğru adresten almaları için ve yapmak istediğim doğru isleri, daha geniş kitlelere duyurmak adına, sadece bir araç.

Zaman zaman kıymetim bilinmiyor diyor musunuz?

Şuan bunu konuşmak için çok erken. Dediğim gibi şuana kadar, kendime bir yükleme içindeydim. Bu soruya net bir cevap verme tecrübem olmadı. Umarım yoluma benim için doğru olan insanlarla devam ederim.

Bu rolü Ben oynamalıydım dediğiniz bir film var mı?

Birden fazla var.  Ama en favorimi söyleyeceğim. Muhteşem yüzyılda Hürrem Sultanı oynamak isterdim.

 

Beni evinizde çok güzel ağırladınız. Bu güzel söyleşi için ve ev sahipliğiniz için çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim sevgili Onur. Kapım her zaman sana açıktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik