Reklam
Reklam
istanbul escort

Çorum

Çorum'un güzelliklerini sizlerle buluşturmak istiyoruz. Çorum'u bizlerle gezmek istiyorsanız, haberimizin devamını okuyunuz.

 Çorum
Bu içerik 1360 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Haber: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Çorum deyince akla leblebi geliyor. Gerçekten de leblebinin birçok çeşidinin olduğu dükkânlara

Girince çıkamıyor insan.

Hepsinden tatmak istiyor. Ben hepsinden tattım sizler için. gerçekten muhteşem. çok lezzetli.

Tatil ve turizm açısından birçok yeri mevcut.

Çorum mantısı, katmer ve madımak yemeden gelmeyin derim. Ben tandır kebabı yedim. Gerçekten çok lezzetliydi. Tavsiye ederim.

Çorum Müzesi

Bölgenin tarihi zenginliğini, muhteşem eserler ve kalıntılarla anlatan, verilen ödülü sonuna kadar hak etmiş bir müzedir. Sesli rehber eşliğinde en az 2 saatinizi ayırabilirsiniz, medeniyetin başladığı bu topraklarda masalsı bir yolculuk sizi bekliyor.

Çorum Saat Kulesi

Şehrin merkezindeki bu güzel saat kulesi görülmeye değer. Sultan II.Abdülhamit’in muhafız birliği komutanı Hasan Paşa’nın Çorumlu hemşehrilerine bir hediyesiymiş. Onu da öğrenmiş oldum. Hemen yanı başındaki çay bahçesinde mutlaka oturup bir çay için. Eminim siz de benim gibi çok keyif alacaksınız. Çay içmeden sakın dönmeyin.

Çorum Kalesi:
Yüzlerce yıllık geçmişe sahip bu kaleyi gitmişken görmeden sakın gelmeyin.

Çorum Ulu cami:

Ne zaman yapıldığına dair kesin bilgi olmamasına rağmen, Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın azatlı kölesi Hayrettin Hazır tarafından yaptırıldığını konuştuğum kişilerden öğrendim.

Alacahöyük Müzesi

Alaca ören yerinde tarihi mezarlar, aslanlı kapıdan geçtikten sonra sizi bekliyorlar. Müzenin içinde merkezdeki müzede yer alan eserlere benzer tarihi eserleri görebilirsiniz.

Eskiciler Arastası:

Dünyanın en dar sokağı olarak bilinen eskiciler arastasını da görmeden sakın gelmeyin.

Boğazkale Müzesi

Çok büyük bir müze olmamasına rağmen içindeki eserler gerçekten hayret verici güzellikte. Hattuşa'ya gidip de buraya gitmemezlik etmeyin sakın.

Aslanlı Kapı

Çok güzel bir sanat var. İşleme süper. Hattuşaş ı gezmek için arabanız olursa iyi olur çünkü her bir bölüme araba ile gidiliyor biraz uzak. Hattuşaş yürüme ile 1 gününüzü alır.

Bir başka şehirde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik