Reklam
Reklam
istanbul escort

Andorra, Andorra la Vella

Türkiye de çok bilinen bir ülke değil ama çok keyifli ve güzel bir yer. Ben hayran oldum. Andorra'nın başkenti olan Andorra la Vella.

Andorra, Andorra la Vella
Bu içerik 1606 kez okundu.
Reklam

 

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

Türkiye de çok bilinen bir ülke değil ama çok keyifli ve güzel bir yer. Ben hayran oldum. Andorra'nın başkenti olan Andorra la Vella. Biraz soğuk bir ülke ama İspanya ve Fransa arasında gümrüksüz bir alışveriş cenneti. Dünya tatlısı güzel bir ülke. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden birisi. Küçük olmasına rağmen on iki, on üç milyon turist ağırlayan bir ülke.  Ülke demokrasiyle yönetilen bir prenslik.  

Andorra da alışveriş dışında gezip görülecek çok yer de var.  Uzun süre kalmak isterim doğrusu. Hele özel biriyle gittiğinizde çok keyifli olacaktır eminim.

Hâkimiyet savaşına dönüşmüş bir yer. Sonunda ülkeye bağımsızlık verilmiş. Andorra'yı kolayca ziyaret edebilirsiniz. Başkentin sadece parfüm ve alkol mağazaları ile sınırlı olmadığını görürsünüz.  Spor perakendecileri ve moda satış mağazaları da oldukça fazla. Modern  bir mimarlık tarzında düşünebilirsiniz.. Serin bir yer.  . . . Sessiz ve ilginç küçük barlar, birkaç dükkân ve restoran var. . . Onu çok beğenecek ve özleyeceksiniz. . . .

 

Casa de la Vall

Şehrin tam merkezinde bulunan bir yer.  Eski şehirde burası ve hızlı bir ziyaret değer. Hükümetin tarihi koltuğu etrafında. cazip bir yer diyebilirim. Plaza şehrin harika bir manzarasını sunuyor.

Barri Antic

Eşsiz köşeleri ve ilginç sokakları ile keyifli bir yürüyüş için harika bir yer. Sokak adları keyifli.

Barr Antiç, diğer büyük ve daha tarihi şehir merkezleriyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir önem taşıyor. Ancak, ana caddede hoş bir gezinti, bir yemek için güzel bir yer.

Iglesia de San Roma de les Bons

Küçük bir kilise. Çok güzel bir yer mutlaka görün.

Església de Sant Serni de Llorts

Bu kilisede çok güzel bir yer. Eminim sizde çok beğeneceksiniz.

Museu Nacional de l'Automòbil

Bu, bir dizi özel Andorran koleksiyonları'den oluşan oldukça küçük bir müze. 19. yüzyıl sonunda kadar uzanan pek çok değerli şey var.

Bu bölgede bazı gerçek cevherler içeren bu çekici Müzeyi ziyaret etmeye değer. Personel çok yardımsever.

Museu Casa d'Areny-Plandolit

Mutlaka ziyaret edin, şahsen özel İngilizce, çok kibar ve bilgili bir rehberler den memnun kalacaksınız.. Gerçekten ilginç bir yer.

Museu del Tabac

Küçük bir müze. Sürprizlerle dolu. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Museo etnografico Casa Cristo

Burası da görülmesi gereken yerlerden birisi. Mutlaka görün derim.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik