Reklam
Reklam
istanbul escort

Öğretmenlik Yaparak Yaşayarak Öğrenilir

Güzel bir yazı Öğretmenlik yaparak yaşayarak öğrenilir. Bu güzel yazıyı haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

Öğretmenlik Yaparak Yaşayarak Öğrenilir
Bu içerik 1042 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Yazan: Ayfer Yılmaz

 

 

 

 

 

İnanmak başarmanın yarısıdır diyerek başladım öğretmenlik mesleğime. Cumhuriyetimizin ilk eğitmenlerinden olan dedemin mirası olarak devraldığım öğretmenlik mesleğimin, gururunu ve onurunu yaşıyorum. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım. 1989 yılında mezun oldum.

Fakat o yıllarda alanımızda atama yoktu… Evlendim. Bir oğlum oldu. Beş yıl evde bekledim.   Oğlum beş yaşına gelene kadar bize atama yapılmadı. Açıkçası benim de işime geldi. Oğlumu büyüttüm. 1994 yılında bizim bölümlere atama yapılmadığı için bizleri sınıf öğretmeni olarak atayacaklardı. İleride hayatımın anlamı olacak sınıf öğretmenliğini, biraz tedirgin olarak kabul ettim. Tedirgindim çünkü eğitimini almadığım bir branştı. Stajımı, lisede, Fransızca olarak yapmıştım ama küçücük çocuklara nasıl davranacaktım, onları nasıl eğitecektim? Durumu kabullenmem uzun sürmedi. Başaracaktım.

Sevinçliydim. Çünkü öğretmen olacaktım. İstanbul’da ilk görevime başladım. Görev yaptığım okul dezavantajlı çocukların bulunduğu bir bölgedeydi. Elli sekiz kişilik bir sınıftı. Sınıfa ilk girdiğim anda şaşırdım, kalabalıktı, bana daha da kalabalık geldi. Gürültülüydü, bana daha da gürültülü geldi. Sınıfını devralacağım arkadaş bana; ‘’Hocanım hiç kaygılanma, bu iş Yaparak Yaşayarak öğrenilir’’ dedi. Çıktı gitti. Evet, gerçekten de öğretmenlik hayatımın ilk yirmi yılını sınıf öğretmeni olarak, yaparak yaşayarak öğrendim ve oldukça başarılı bir meslek hayatı geçirdim. Şu an iki yıldır idarecilik yapıyorum.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gelincik     0000-00-00 Basarilarinizin devamını dilerim inşallah yazılarınızın devamı gelir
Gelincik     0000-00-00 Basarilarinizin devamını dilerim inşallah yazılarınızın devamı gelir
Gelincik     0000-00-00 Kaleminize sağlık inşallah yazılarınızin devami gelir
Gelincik     0000-00-00 Kaleminize sağlık devamı gelir inşallah çok begendim
Ayten     0000-00-00 Değerli öğretmenim,sayin müdürüm siz her zaman kendinizi yenileyen,bulundugunuz ortami guzellestiren oldunuz.Sizin gibi ozverili çalışan egitimciler iyiki varsiniz hayatimizda.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik