Reklam
Reklam
istanbul escort

İtalya-Venedik

Venedik'i bizimle gezmeye ne dersiniz. Bu güzel kanallar şehrini merak ediyorsanız, haberimizin devamını okuyunuz.

 İtalya-Venedik
Bu içerik 1892 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

San Marko Bazilikası

 

İtalya’daki pek çok ihtişamlı yapıdan biri. Venedik'te çok merkezi bir alanda yer alıyor. İçini gezmek için giyiminizin Vatikan'daki gibi uygun olması gerekiyor hatta burada sırt çantasına bile izin verilmiyor...

Aslında Avrupa'daki birçok bazilika gibi, ancak yine de kendisine has bir dokusu ve havası var. Halen ibadete açık alanları da var.

Etrafında restoranlar, kafeler mevcut.  Yolunuz Venedik'e düşerse, mutlaka görmeniz gereken bir yer. Tarihi binaları, kendine haz kültürel zenginlik içeren bir yer. Görmeden dönerseniz "Venedik'e gittim" demeyin.

San Marco Meydanı

Şehir her yoldan buraya çıkıyor. Şehrin kalbi. Buluşma noktası ve şehrin kalabalığı ile tanışın. Kafelerde soluklanın.

Arkadaşlar ile iyi bir yürüyüşten sonra meydana vardık. İnanılmaz bir atmosfer ışıklar ve yapılardaki ambiyans gerçekten harikaydı. Görmeden Venedik’i görmüş olamazsınız.

Vaporettolardan indiğinizde sizi karşılayan meydan. Venedik'teki en geniş toplanma alanı da burası sanırım. Sokaklarda kaybolduğunuz zaman da duvarlardaki yön bildirimleri ile ulaşabiliyorsunuz.

St Marco harika bir meydan. Venedik'in tam ortasında sayılabilecek bir yer ve gerek restoranları gerekse kafeleri ile gayet canlı. Gayet kalabalık bir turist kitlesi her daim o meydanda bulunuyor. Sokak müziklerinin yani sıra, hediyelik eşyalar satan birçok dükkân var ancak, o eşyaları ara sokaklardan almanızı tavsiye ederim. Birebir ayni ürünü daha ucuza rahatlıkla bulacaksınız

Canal Grande

Yüzlerce ada ve kanaldan oluşan Venedik’in en büyük kanalı olan Canal Grande (Büyük kanal) yaklaşık 4 km uzunluğunda ve 5 km derinliğindedir.

10. yüzyılda nakliye ticaretinin merkezi olan kanal günümüzde de Venedik trafiğinin büyük kısmına ev sahipliği yapmaktadır.

Canal Grande veya Büyük Kanal , Venedik kentinde su trafiği koridorunu oluşturan 3.800 m uzunluğunda, ortalama 5 m derinliğinde S formunda Büyük kanalın adı olup, Santa Lucia demiryolu istasyonu ile Saint Mark havzası arasında uzanmakta, ulaşım vaporetti, özel su taksileri ve gondollar (gondola) ile sağlanmaktadır.

Harika bir yer muhakkak ölmeden görülmesi gereken bir yer.

 “Ponte di Rialto” Köprüsü

İki adayı birbirine bağlayan çok güzel bir köprü... Aynı zamanda “grand canal” in üzerinden geçebileceğiniz tek köprü... Köprü üzerinde alışveriş yapabileceğiniz çeşitli dükkânlar olduğu gibi, harika fotoğraflar da çekebilirsiniz. Venedik’teyken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri

Venedik'te bu köprüden geçmezseniz Venedik'e geldiniz sayılmaz fakat çok kalabalık olması nedeniyle sizi uyarıyorum gerçekten kalabalığı yarıp ta, bir iki fotoğraf çekmeniz mümkün değil bütün turistlerle akraba gibi dip dibe durmak zorundasınız ama buna değer.

Church of San Pantolon

Tavanı bir şaheser. Dışarıdan sade ve gösterişsiz görünen bu kilisenin içine adım attığınızda bir anda her şey değişiyor. Çünkü Fumiani'nin 24 yılda tamamladığı, hatta düşerek hayatını kaybettiği kilise tavanı sizi bir anda büyülüyor. Venedik'te en uzun süre incelediğim yapı San Pantalon'du. Yalnızca üç boyutlu tavanı değil, kilisenin içindeki tüm süslemeler olağanüstü.

Scuola Grande di San Marco

Venedik'teki bir hastane binasında saklı olan bu müze, eski tıbbi ders kitapları ve enstrümanlar için harika bir koleksiyona sahiptir. Bir zorunluluk - tıbbi alanda herkes için bakın. Oda özellikle tavanda süslü sanat eserleri ile güzel

Piazzetta dei Leoncini

Basilica di San Marco'ya bakarken solda küçük bir meydan vardır. Kare, 1722 yılında Giovanni Bonazza tarafından yaratılan kırmızı mermerden iki aslan heykeli ile bir kuyu içeren ve yükseltilmiş bir merkezi tabaka ile karakterize edilir.

Popüler bir buluşma noktası ve yakındaki mağazalardan atıştırmalık veya gelato yaparken dinlenebileceğiniz bir yerdir.

Ducal Sarayı

Olağanüstü bir mimari... Saraya girdiğiniz andan itibaren, başınızı sağa, sola ve tavana çevirmekten alamıyorsunuz. Tarihi motiflerle süslenmiş saray, San Marco Meydanı'nın hemen yan tarafında. Ulaşımı kolay.

Fondazione Giorgio Cini

San Giorgio Maggiore'nin eski manastırında yer alan, harika bir şekilde dekore edilmiş binayı, "uzun kollu" kütüphaneyi ve manastırları ziyaret etmek için rehberli bir tur atmanız gerekmektedir.

Museo d’Arte Orientale

Museo d'Art Orientale, Ca'Pesaro'nun 3. katında yer almaktadır. Sadece birkaç oda olmasına rağmen birçok dekoratif eşya, faydacı objeler, baskılar, kılıçlar, hançerler ve sanat objeleri vardır. Koleksiyon öncelikle Japonya'dan geliyor. Hem Oriental hem de Ca'Pesaro müzelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Ponte delle Tette

Ponte delle Tette, Venedik'teki birçok küçük köprüden biridir. San Polo bölgesi ve sizi Venedik'in kırmızı ışık bölgesine götürmek için kullanılır.

Ponte della Costituzione

Bu Venedik'e vardığınızda karşılaşacağımız ilk büyük köprü. Şık ve modern görünümlü, gerçekten Venedik'teki diğer tüm yapılardan farklıdır. Birçok insan buna karşıdır ama bu köprüden kişisel olarak hoşlanır. Yeni ve eski dünya arasında bir geçiş olarak düşünüyorum.

Ponte de l'Arsenal o del Paradiso

Bu, Rio de l’Arsenal'ı geçen iki taraftaki taş ayaklı bir ahşap köprüdür. Museo Stortico Navale'den Campo de l’Arsenal'a erişim imkanı sunmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik