Reklam
Reklam
istanbul escort

İtalya- Pisa

İtalya'nın Pisa şehrine yaptığımız keyifli geziyi haberimizin devamında okuyabilirsiniz.

İtalya- Pisa
Bu içerik 1464 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Leaning Tower of Pisa

Mükemmel bir yapı. Aslen baya eğri, fotolarda daha az gibi eğrilik. Gözle görülmeli. Baya foto çekiliyorlar, ama en güzeli kendi gözünle görmek. Harika bir deneyim, kesinlikle görülmeli.. Hayatta

Yapılması gerekli olanlardan. Kendinizi gerçekten farklı bir ülkede hissediyorsunuz. Kendinize ön taraftaki satıcılardan hatıra da alın. Nefis bir yer.

Piazza dei Miracoli

Gerçek olamayacak kadar güzel bir manzara. Hediyelik eşya almak için ise en uygun yer. Yine zamanı olanlar Floransa’ya giderken veya dönerken kesinlikle uğramalı..

Battistero

Pisa Kulesine yakın, aynı meydandadır. Çok fazla turist var, atlı arabaları da meşhur. Hayatınız boyu unutmayacaksınız.

Duomo di Pisa

Pisa Kulesine yakın bir yerde, aynı meydanı paylaşılır. Kapılarda HZ.İSA mucizelerinin yer aldığı kabartmalar güzel işlenmiş, bina tamamen mermerden yapılmış.

Palazzo Gambacorti

14. yüzyıldan kalma saray, tanınmış Pisan Gotik tarzındaki koyu yeşil taştan inşa edilmiş ve Ponte di Mezzo yakınlarındaki Arno nehrinin güney kıyısında yer almaktadır. Zengin bir Pisan tüccarı olan Pietro Gambacorti'ye, dolayısıyla ismine inşa edildi. Cephe güzel bir şekilde dekore edilmiştir ve en etkili özelliği iki sıralı mullionlu penceredir. Nehir boyunca yürürken dikkat çeken ve bazı fotoğraflar çekmek için harika bir manzaradır.

Museo delle Sinopie

Sanattan hoşlanıyorsanız buradan da çok hoşlanacaksınız. Mutlaka gidin.

Parco Regionale Migliarino San Rossore Massaciuccoli

Bu harika manzaradan bisiklet sürmeyi kaçırmayın.

Piazza Giuseppe Garibaldi

Kare, kalan üç taraftaki tarihi binalar ile kaplı Ponte di Mezzo'nun kuzey ucunda yer almaktadır. Bu bronz heykeli batı kısmında duran İtalya'nın birleşme ünlü liderine adamıştır. Heykel 1892 yılında Ettore Ferrari tarafından tasarlanmış ve anıtın etrafındaki kabartmalar hayatının en önemli bölümlerini gösteriyor.

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik