Reklam
Reklam
istanbul escort

Fransa –Marsilya

Fransa'nın güzel şehri Marsilya'yı bizimle birlikte gezmek isterseniz haberimizin devamını okuyun.

Fransa –Marsilya
Bu içerik 746 kez okundu.
Reklam

 

 

 

Gezgin: Onur Sancak

 

 

 

 

 

Fransa’nın güzel şehri Marsilya’yı birlikte gezmeye ne dersiniz? Siz de benim gibi şehre hayran olacaksınız.

 

Musee d'Histoire de Marseille

Müze ile ilgili ilginç olan şey, prehistoryadan sonraki 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki ana dönemlerin çoğunu kapsayan eserlerdir. Şehrin ne kadar değiştiği ve yeniden inşa edildiği hakkında bir izlenim edinirsiniz. Marsilyanın kalbi eski limanın hemen yanında.

Basilique Notre Dame de la Garde

Marsilya'yı tepeden panoramik görmek için muhteşem. Ne taraftan bakarsanız ayrı bir manzara mevcut. Ayrıca Notre Dame mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

Parc national des Calanques

Bu milli park, Güney Fransa'daki Marsilya ile Cassis arasındaki sahil boyunca 20 mil uzanıyor. Bir dizi koy ve kayalık uçurumun yanı sıra yürüyüş, yüzme ve kaya tırmanışı olanakları sunmaktadır.

Musee des Beaux-Arts

Palais Longchamps'ı ziyaret etmeyi çok seviyorum, mimarisi ve çeşme ile burada çok rahatlatıcı; ama tadilatlar için birkaç yılda bir kapatıyorlar gibi görünüyor. Müzeden limana doğru yürüdük - bu kötü bir yürüyüş değildi (yaklaşık yarım saat). Müzenin içinde bulunduğu saray, dışından çarpıcıydı. Yerel alanın resimlerine ve Marsilya'dan Pierre Puget heykellerine bakmaktan zevk aldık.

Cathedrale de la Major

Marsilyanın merkezi her zaman yoğun bir popülasyona ve dolayısıyla karmaşaya sahip. Ancak MUCEM müzesinin hemen kuzeyine sahilden devam edince deniz kenarında kendine özgü, mistik havaya sahip bu yapıyı görebilirsiniz. Zaten arap-afrika kültürünü barındıran şehirde şehir katedralinde de aynı havayı görmek bence şaşırtıcı. Limandan bineceğiniz Tuk Tuk tren (Circuit 2) önünden geçip La Panier bölgesine kadar gidiyor.

Abbaye Saint Victor

Eski limanın sol tarafında tepeye konumlanmış bu manastır ilk bakışta sanki lilmanın girişini iki taraftan da koruyan kalelerin devamı gibi görünüyor. Hemen karşısında bulunan manzara terasından limanın ve kalelerin güzel karelerini yakalayabilirsiniz.

 

 

 

L' Hotel de Ville, - Louis XIV dolaylarında süslü Belediye Binası, Quai du Port'da merkezi bir konumda yer almaktadır. Dışardan güzel bir yapıdır Hotel de Ville.

 

Dünyanın başka bir yerinde buluşmak üzere sevgiyle kalın.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İtalya- Pisa
İtalya- Pisa
 İtalya-Venedik
İtalya-Venedik